• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Biz Ölümlüler / Patrick Ness

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
image
image

“Herkes seçilmiş kişi olmak zorunda değil.

Herkes dünyayı kurtaran adam olmak zorunda değil.

Pek çok insan sadece hayatı ellerinden gelen en iyi şekilde yaşamak, kendileri için iyi olan şeyleri yapmak, iyi arkadaşlar edinmek, hayatlarını daha iyi hale getirmek, insanları doğru düzgün sevmek zorunda.

En başından beri dünyanın bir anlamı olmadığını bilse de, yine de mutlu olmanın bir yolunu bulmak zorunda.”

"Bir kuyunun dibindeymişim gibi hissediyorum.

Bu derin, çok derin bir deliğin fazlasıyla dibindeymişim de yukarı baktığımda küçük bir ışık noktası görüyormuşum, beni duyması için birilerine ciğerlerim patlayana kadar bağırmam gerekiyormuş ama yaparsam yanlış şeyi söyleyecekmişim ya da beni dinlemeyeceklermiş ya da benimle dalga geçeceklermiş gibi hissediyorum."

"Üzgünüm ama yalan söylemenin ne faydası var ki?

Herhangi bir şey hakkında yalan söylemenin ne anlamı var?

Hiçbir şey bilmediğimizi söylemekten korksak da
gelecek bizi bulup yok edecek, biz de keşke yapsaydık dediğimiz

şeylerden pişmanlık duyacağız.

Biliyorsun, değil mi?''

Biz Ölümlüler / Patrick Ness

9414_n6bkA_1481211385.jpg

Ya zombilerle, ruh emici hayaletlerle ya da o mavi parlak gözlü, ölüm getiren,
yeni çıkan şey her ne ise onunla savaşması gereken kişi değilseniz?

Ya sadece liseden mezun olmak, baloya gitmek ve birileri okulu tekrar havaya uçurmadan
Henna'ya çıkma teklifi etmek isteyen Mickey gibiyseniz?

Çünkü bazen her hafta bir yenisi yaşanan krizlerden daha büyük sorunlar da vardır ve
bazen sıradan hayatınızdaki sıradışı şeyleri keşfetmeniz gerekir.

Dağ aslanları en yakın arkadaşınıza tapıyor olsa bile.

Ödüllü yazar Patrick Ness'in bu cesur romanı bize, olağandışılığın farklı şekillerde karşımıza çıkabileceğini hatırlatıyor.

"Farklı, komik ve sevgi dolu bir hikâye. Kesinlikle kaçırılmamalı."

-Kirkus Reviews-

"Ness'in bilimkurgu romanı, uçarı fütürist fantezilerle dalga geçerken aynı zamanda sadece hayatta olmanın bile ne kadar önemli bir zafer olduğunu vurguluyor. Bu akıllarda kalıcı, duygusal ve okuru sık sık güldüren kitap kesinlikle başarılı olacak."

-Booklist-

"Zıpır esprileri sevenler ve alışılagelmiş hikâyeler yerine insanı düşündüren hikâyeleri tercih edenler,
bu eşsiz ve zekice ele alınmış kurguyu takdir edecektir."

-School Library Journal-