Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Boğa Burcu Genel Özellikleri

GirL

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
 • Üyelik Tarihi
  16 Nis 2013
 • Mesajlar
  1,867
 • MFC Puanı
  5
 • MFC Seviyesi

Boğa Burcu Özellikleriboga.jpg

Boğa burcu insanı sakin yapıları ile tanınır. Sakin yapıları sayesinde hayatı zevkli bir şekilde geçirirler. Boğalar yaşamları boyunca karşılaştıkları sorunlar karşısında yılmadan mücadele ederler ve ne kadar acı çekerlerse çeksinler her zaman ayakta kalmasını bilirler. Boğalar için dost ve arkadaşlık duyguları önemlidir. Küçük olaylar karşısında bile kolayca mutlu olabilen bir yapıları vardır. İyi niyetleri ve sükunetli davranışları ile yaşama zevk katarlar. Boğa burcu insanı zevklidir, kıymetli, güzel ve çekici gelen her şeyden zevk alırlar. Bunları elde etmek içinde pek fazla zorlanmazlar.
 

GirL

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
 • Üyelik Tarihi
  16 Nis 2013
 • Mesajlar
  1,867
 • MFC Puanı
  5
 • MFC Seviyesi

Maddeci Boğalar

Boğa burcu insanı toprak grubunda olduğundan onları somut şeyler daha çok cezbetmektedir. Maddeye karşı olan ilgilerini yaşamı daha kolay bir hale getirmek için kullanırlar. Boğa burcu insanının para kazanma kabiliyeti de gelişmiştir. Boğa burcu insanı parayı aslan burcu insanı gibi gösteriş ve lüks için kullanmaz. Boğalar için para, yaşamı rahatça geçirebilmek için önemlidir. Boğalar hangi mesleği seçerlerse seçsinler, sonunda istedikleri parayı kazanıp, hayatlarında rahat bir yaşamı elde edecektirler. Boğalar tutumlu insanlar olsalarda yeri geldiğinde kendi rahatları için hiç düşünmeden harcama yapabilirler.
 

GirL

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
 • Üyelik Tarihi
  16 Nis 2013
 • Mesajlar
  1,867
 • MFC Puanı
  5
 • MFC Seviyesi

Çocuksu Boğalar

Boğa burcu insanı hayatını çocuksu bir neşe içerisinde devam ettirmek ister. Onlar derin anlamları olan espirilerden ve konuşmalardan pek fazla hoşlanmazlar. Boğalar genellikle küçük bir çocuk gibi oyunlardan hoşlanan, kolayca anlayabilecekleri filmlerden mutluluk duyan kişiler gibidir.
Boğa burcu insanının koleksiyon merakıda vardır. Gereksiz şeyleri toplamazlar, genellikle koleksiyonları yatırım amaçlıdır. Eski paralar, tablolar, mücevher ve altınlar onların ilgisini çeker. Hem koleksiyon yapıp hemde ileride bunları maddi bir kazanca dönüştürebileceklerini bildikleri için kendilerini de güvende hissederler.
 

GirL

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
 • Üyelik Tarihi
  16 Nis 2013
 • Mesajlar
  1,867
 • MFC Puanı
  5
 • MFC Seviyesi

Mücadeleci Boğalar

Boğa burcu insanının mutlu olabilmesi için çevresindeki insanlar kadar nerede yaşadığı da oldukça önemlidir. Çevresindeki ya da ailesindeki bir huzursuzluk onları kolayca etkileyebilir. Bu durumdan rahatsızlık duyarlar ve sorunu çözmek için uğraşırlar. Boğa burcu insanı güçlü bir savaşcı değildir ama karşılaştıkları sorunlar karşısında sonuna kadar da mücadele ederler.
Boğalar tutumlu olsalar da, güzel kıyafetler giyip kaliteli restorantlara gitmekten zevk alırlar. Ailesine ve dostlarına karşı da elleri açıktır. Çevresindeki insanlara karşı merhametlidir ve onlara yardım etmekten hoşlanırlar. Boğalar ayrıca fiziksel olarak sevgiye de ihtiyaç duymaktadır. Sevdiklerini paylaşmaktan hoşlanmaz, tutucu bir tavır içerisine girerler.
 

GirL

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
 • Üyelik Tarihi
  16 Nis 2013
 • Mesajlar
  1,867
 • MFC Puanı
  5
 • MFC Seviyesi

Fiziksel Yapıları

Boğa burcu insanı fiziksel olarak genellikle kısa boylu, güçlü bir boyun yapısına sahip insanlardır. Bakışları sıcak kanlıdır ve tenleri çoğunlukla esmer olur. Genellikle boğa kadınları genç yaşlarda oldukça güzel olurlar. Kendilerine dikkat ettikleri ve formunu korudukları sürece ileriki yaşlarda da gergin yüz hatları ile çevresindeki insanları kolayca etkileyebilirler.
 

GirL

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
 • Üyelik Tarihi
  16 Nis 2013
 • Mesajlar
  1,867
 • MFC Puanı
  5
 • MFC Seviyesi

Sağlık Durumu

Boğa burcu insanının sakin bir yapısı olsa da, enerjileri kolay kolay tükenmez. Boğaz ve ense bölgelerini yöneten boğa burcu insanı soğuk alğınlığa ve gribe kolayca yakalanabilmektedir. Boğalarda trioid salgısının fazla olmasından dolayı yaşamları boyunca devam eden kilo problemleri olabilir. Yağlı ve ağır yemeklere olan düşkünlükleri ileride kilo ve şeker problemleri yaratabilmektedir. Boğalar sebze ve meyveden pek fazla hoşlanmadıkları için dışarıdan vitamin takviyesine ihtiyaç duyabilirler.
 

Silya

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
Konum
N-A
 • Üyelik Tarihi
  17 Haz 2012
 • Mesajlar
  383
 • MFC Puanı
  28
 • MFC Seviyesi

Boğa

(20 Nisan - 20 Mayıs)Gezegeni : Venüs

Grup : Toprak

Uğurlu Rengi : Pembe, mavi, krem

Uğurlu Sayısı : 6,4

Uğurlu Taş : Zümrüt

Uğurlu Gün : Cuma

Boğa Burcu Genel Özellikleri


Boğa umudun burcudur. Boğasız bir burçlar kuşağı düşünülemez. Sabırlı, sorumluluk sahibi boğa burçlar içinde en insancıl ve sıcakkanlı olanıdır. Boğa insanı ruhsal varlığına olduğu kadar maddesel varlığına da bağlıdır. Dış görünüşü ile sakin ve tepkisiz görünen boğa insanı kışkırtıldığında kızgın bir boğa gibi saldırıya geçer. Eyleme geçmekte ağır kanlı fakat kızgınlıkta zaptedilmesi güç bir mizaç sayılır. Boğaların dışa yansıyan özellikleri arasında sabırlı olmak, elinden iş gelmek ve mülkiyetçilik sayılabilir. Sabırlı insan genellikle sakindir, durgundur, gayretlidir, soğukkanlıdır.

Boğalar azimli ve kararlıdır. Borçlarında ve ödevlerinde sıkı bir doğrucudur. Boğa burcunun mülkiyetçiliği hem maddiyata hemde insanlara uzanır. Genellikle kibar, uyumlu, bencil olmayan ve çevresine özenlidir. Doğal olarak sabrının sınırlarını zorlayan bir davranış karşısında bir yanardağ gibi patlayabilir. Boğalar rahatsız olacakları bir durumdan kaçınmaya çalışırlar. Kıskançlık, oburluk ve maddiyatçılığa karşı dikkatli olmalıdırlar.


Boğa insanları çocukluğundan itibaren sevgi ve aşırı ilgiye ihtiyaç duyarlar. Bu yetişkin olduğu zamanda devam eder. Karşı cinse olan bağlılığı da biraz bu yüzdendir. Fiziksel olarak çok çekicidirler ve doğanın bu hediyesinin bilincindedirler. Bakımlı görünmeye büyük özen gösterirler. Onlar için kendilerine bakmak çok anlamlı bir iştir. Kendisini göstermek için yaptığı hareketlerin hepsi çevresinin dikkatini çekmek içindir. Kesinlikle konuşkan, çok sesli ve düşüncelerini açıkça belirten iyi bir dinleyicidir.

Boğalar genelde sabit fikirlidirler. Hayatı siyah beyaz bir resim gibi görürler. Aynı zamanda yakın çevresindeki insanlarla birlikteyken anlaşmaya daha yatkındırlar. Boğa erkeği manevi olan herşeye bağlı olmasına rağmen bir kadının bütün entellektüel yanını ortaya koymasına da çok değer vermez. Bu durumda kadın erkeğin kayıtsızlığını ifade eden soğuk bakışlara maruz kalır. Arasıra arkadaşlarını beklenmedik araklarla şaşırtmanız, şimdiye kadar söylenenlerin bir inkarı değildir. Bu sadece duygularınız incindiğinde geçerli olur.

Boğa Burcu Kadını

Boğa burcu kadın sessiz, sakin ve mağrur duruşuyla dikkat çeker. Gerçekçi ve otoriter bir tavrı vardır. Girdiği ortamlarda hal ve tavırlarıyla dikkati çeker. Hırslıdır ve düşlediği bir şeye ulaşmak için elinden geleni yapar. Alışkanlıklarına bağlıdır ve sadakatsizlikten hoşlanmaz.

Boğa burcu kadını duygusal açıdan oldukça hassas ve kırılgandır. Birine değer verdiği zaman onun için daima elinden geleni yapar.Sadakatsizlikten hoşlanmaz. Dışarıdan soğuk görünmekle beraber, yumuşak kalplidir. Çalışkandır ve bir işe başladığı zaman sonuna kadar o işi götürür.

Boğa burcu kadını maddi rahatlığa fazlasıyla önem verir. Fakat giriştiği işlerde kendini çok fazla riske atmayı sevmez. Merhametlidir ve yardımseverdir. Gönül ilişkilerinde onun için sevgi ve saygı çok önemlidir. Tekeşlidir ve sadık bir eş olur. Boş zamanlarında yemek yapmayı, müzik dinlemeyi ve el sanatlarıyla uğraşmayı sever.

Boğa burcu kadını evine düşkündür. Huzursuzluktan hoşlanmaz. Hediye almaktan fazlasıyla hoşlanırlar.

Boğa Burcu Erkeği

Boğa burcu erkeği inatçı, çalışkan, hareketli ve sakin yapısıyla dikkat çeker.Bu sakin görünüşünün altında oldukça hareketli bir insan vardır. Kızdığı zaman oldukça inatçı olur ve hiçbir şekilde düşündüklerinden ödün vermez.

Boğa burcu erkeği evine bağlıdır ve uyumlu bir eştir. Aynı zamanda çocuklarıyla arasında sıcak bir bağ vardır ve iyi bir babadır.Bir o kadar da sert ve disiplinlidir. İşlerine fazlasıyla düşkündür. Başladığı bir işi sonuna kadar devam ettirir.

Fiziksel anlamda yapılı ve sağlıklı bir görünüm içindedir,ancak boyun bölgesi en zayıf bölgesidir. Sağlığına dikkat etmesi gerekir. Çünkü göründüğünden çok daha hassastır.

Boğa burcu erkeği karşı cins tarafından oldukça beğenilir. İlişkilerinde sadıktır ve her anlamda fedakardır. Lüksten ve konfordan fazlasıyla keyif alır. Cömerttir, fakat savurgan değildir. En sadık dostlar boğa burcu erkeklerinden çıkar.
 
Üst Alt