• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Brezilya - Kolombiya! Müthiş maç...

Konular
1,909
MFC Puanı
110
brezilya-kolombiya-muthis-mac--4537269.Jpeg

Brezilya - Kolombiya! Müthiş maç...

2014 FIFA Dünya Kupası çeyrek finalinde eşleşen Brezilya ile Kolombiya, tarihlerinde 26. kez karşılaşacak.

İki Güney Amerika temsilcisinin daha önceki karşılaşmalarında, Brezilya'nın galibiyet sayılarında Kolombiya'ya karşı kurduğu üstünlük göze çarpıyor. "Sambacılar"ın 15 galibiyetine karşı Kolombiya yalnızca 2 galibiyet alabildi, 8 mücadelede eşitlik bozulmadı. Brezilya bu karşılaşmalarda 55 gol attı, Kolombiya ise 11 gol kaydetti.
Brezilya'nın Fortaleza şehrindeki Castelao Stadı'nda oynanacak çeyrek final mücadelesi yarın TSİ 23.00'te başlayacak. Karşılaşmayı İspanyol hakem Carlos Velasco Carballo yönetecek. Carballo'nun yardımcılıklarını aynı ülkeden Roberto Alonso Fernandez ve Juan Yuste yapacak. Maçın dördüncü hakemliğini ise Norveçli Svein Oddvar Moen üstlenecek.
Dünya Kupası'nda ilk randevu
Brezilya ile Kolombiya, tarihlerinde 10 kez elemelerde karşılaşırken, Dünya Kupası finallerinde ilk defa birbirlerine rakip oldu.
"Copa America"da 10, özel maçlarda ise 5 kez mücadele eden iki ülke arasındaki son 10 yıldır oynanan 4 maç da beraberlikle sona erdi. Son olarak 14 Kasım 2012'de özel maçta karşılaşan iki takım, sahadan 1-1'lik beraberlikle ayrıldı.
Brezilya 102, Kolombiya 18. maçına çıkıyor
Dünya Kupası finallerinin tümünde yer alan evsahibi Brezilya, bu kupada 102. maçına çıkacak.
Turnuvada 5. defa boy gösteren Kolombiya ise 18. kez kupada mücadele edecek.
Kolombiya tarihinde ilk kez çeyrek finale kadar yükselirken, Brezilya, sonuncusu Güney Kore-Japonya ortaklığında düzenlenen 2002 FIFA Dünya Kupası'nda olmak üzere 5 şampiyonluk yaşadı.
Takımların kupadaki performansı
A Grubu'nda yaptığı 3 maç sonunda 7 puan toplayan Brezilya, averajla Meksika'nın önünde lider olarak ikinci tura yükseldi.
Grupta Hırvatistan'ı 3-1, Kamerun'u 4-1 yenen "Sambacılar", Meksika ile 0-0 berabere kaldı. İkinci turda Şili'yi penaltılarla deviren Brezilya, 8 gol atıp, 3 gol yedi. Brezilya'nın turnuvadaki en golcü oyuncusu, rakip fileleri 4 kez havalandıran Neymar oldu.
C Grubu'nda 3'te 3 yaparak 9 puan toplayan Kolombiya, Yunanistan'ı 3-0, Fildişi Sahili'ni 2-1 ve Japonya'yı 4-1 yendi. İkinci turda Uruguay'ı 2-0 mağlup eden Kolombiya, 11 gol atıp, 2 gol yedi. Kolombiya adına 5 gol üreten James Rodriguez, Dünya Kupası gol krallığında ilk sırada yer alıyor.

MF-Login

MFC Üyesi
Konular
1,276
MFC Puanı
60
Umarım Artık Brezilya nın İşi Biter. Hiç bir şekilde haketmiyorlar.

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
Brezilya vs Kolombiya

Brezilyayı ilk maçtan beri takip ediyorum, bana iyi sinyaller vermediler. Gruplardaki meksika maçında bana göre iyi olan taraf Meksikaydı. Son şili maçında Neymar ve arkadaşları bana göre kötü oynadılar lakin bunda Şilinin performansıda bana göre önceki maçlara göre daha düşüktü. Uzatmalara giden maçın 120.dakikasında M. Pinilla'nın vuruşu direkten dönmeside Brezilyanın şansıydı. Maçın penaltılara gitmesive Şilinin elenmesi bana göre sürpriz oldu.

Kolombiya bana 2014 dünya kupasında hiç umudu yok denilen Kosta Rika ile birlikte kuşkusuz futbolu ile en çok zevk veren takımlardır. Kolombiya'nın buraya kadar gelmesi sürpriz değil, futbolcuların sahaya yüreklerini koymasıyla mücadeleci bir oyun sergilemeleri ve genç yıldızları James Rodríguez'in mükemmel oyunuyla buraya kadar geldiler.

2 takımında maçlarını düşündüğümde bana göre ev sahibi Brezilya her ne kadar favori gösterilsede bugün ben Kolombiya'nın Brezilya'yı elemesini bekliyorum. Güzel bir mücadele bizleri bekliyoruz. Herkesin bu zevkli karşılaşmayı izlemesini tavsiye ediyorum.