Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bronzer Nasıl Sürülür?

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,192
  • MFC Puanı
    12,324
  • MFC Seviyesi
Cilde olduğundan daha bronz görünüm kazandırması için kullanılan bir kozmetik malzemesi olan bronzer ayrıca yüzün gölgelendirilmesi ve boyutlandırması gibi işlevleri vardır. Her mevsim kullanılabilecek bir üründür ancak çiğ bir görünüm elde edilmemesi için biraz güneş görmüş cilde uygulanması daha iyi sonuç verir. Bronzer alınırken kişi ten rengini göz önünde bulundurmalıdır. Ten renginden yaklaşık 2 ton koyu bronzer tercih edilmelidir.

Açık tenli kişiler için kahvarenginin alt tonları veya şeftali tonları uygundur.Yüzde turuncu ya da kırmızımsı bir görüntü oluşturmamaya dikkat edilmelidir.

Buğday tenli kişiler bakır ve toprak tonlu bronzerları tercih edebilir.

Koyu tenli kişiler de çikolata rengi tonlarında bronzerlar tercih edebilir.

Bronzerın tonuna karar verdikten sonra uygulama için yüzün büyüklüğüne uygunyuvarlak uçlu dolgun bir fırçaya sahip olunması gerekir. Fırçanın kılları doğal veya sentetik olabilir. Yüzün boyutuna göre küçük kalan fırçalar bronzlaştırıcı pudrayı iyi dağıtamayacağından yüzde maske görüntüsü oluşturur. Doğal görünüm yakalanması adına fırça doğru seçilmeli bronzer az miktarda sürülerek yüze iyice yedirilmelidir.

Bronzerın yüzün tamamına uygulanması gerekir. Uygularken yüzün yüksek yani güneşin direk vurduğu kısımları tercih edilmelidir. Saç çizgisinden başlanarak elmacık kemiklerine ve çeneye doğru inilir. Eğer kişinin alnı genişse bronzer o bölgeye daha yoğun uygulanmalıdır. Elmacık kemiklerine uygulanan bronzer kemikleri ön plana çıkarır.

Bütünlüğün sağlanması için bronzer hafifçe burna da uygunabilir. Bronzer burun kenarlarına sürülürse bu burnun olduğundan ince görünmesini sağlar. Yüz ie vücut arasında göze çarpan ton farkına sebep olunmaması için boyna ve dekolte bölgesine de bronzer sürülmesi gerekir. Kullanılacak miktara dikkat edilmeli bronzer çok yoğun kullanılmamalıdır. Aksi takdir de bronzer uygulaması kişiyi doğallıktan uzak gösterir.


Bronzerın iki ana çeşidi vardır. Bunlar mat ve ışıltılı bronzerdır. Mat bronzer yağlı cilde sahip olan kişiler tarafından tercih edilir. Işıltı bronzer kuru cilde sahip olan kişiler tarafından tercih edilir ve amacı cilde aydınlık katmasıdır.​
 
Üst Alt