• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Büyü Nasıl Teşhis Edilir?

Konular
1,897
MFC Puanı
15,160
Büyü Nasıl Teşhis Edilir?

Sihir ancak alametlerinden anlaşılır ve ona göre tedavi edilir. Hasta sebepsiz yere baş ağrısı çeker, sebepsiz yere ağlar, sihir çözen ayetler okununca ağlar; bazen de görünür hiçbir alamet olmaz...

Uykuda Gözüken Rahatsızlıklar
Uzun zaman sağa sola dönme, uyuyama. Ancak iyice dinlendikten sonra uyuyabilme
Sebepsiz yere üzüntü, gece boyunca devamlı sıkıntı
Bazı insanları görünce onlardan sıkılma, korkma, bir yerde bekleme ve yardım görememe
Çok korkunç rüyalar görme
Dişlerini sıkma
Uykuda çok ağlama, gülme veya çığlık atma
Yüksek bir yerden düşüyor gibi olma
Garip insanlar görme

Uyanık Halde Görülen Rahatsızlıklar

Sebepsiz yere baş ağrısı
İbadet etmede zorlanma
Beyin yorgunluğu
*Kasılma ve sinirlenme
Tembellik
Doktorların sebep bulamadığı ağrı ve sancı
Ancak, bunlara bakıp da herkes kendisini büyülenmiş sanmasın.

Bu gibi belirtiler, birçok psikolojik hastalıklarda görülebilir özelliklerdir. Cindarlar ve kendilerini medyum ya da kahin olarak tanıtan bu insanların çoğu şarlatandır ve sizdeki psikolojik rahatsızlıkları "sizde büyü var" palavrasıyla sizi aldatmak ve istismar etmek için kullanmaktadırlar. Bu insanlar, dikkat ederseniz az çok insan psikolojisi okumuştur. Bu yüzden bu makaleyi GÜVENİLİR OLARAK GÖRMEMENİZİ şiddetle tavsiye diyorum. Sizin çözümünüz bu gibi şarlatanlarda değil, sadece uzman bir psikolog desteği ile mümkün olabilir.

Konular
52
MFC Puanı
2,310
Büyüler değişkendir, yapanın gücüne bağlıdır. Bazıları uzun sürer bazıları bir yıl veya birkaç ay sonra etkisini kaybeder. Bir şey söylemek pek olası değil. Büyünün etkileme düzeyi kişinin enerjisine göre de değişebilir. Ben buradaki listeyi çok "genel" olarak verdim. Bunu da hatırlatmak isterim. Bu illa büyü olduğu anlamına gelmiyor. Büyü anlama yöntemlerinden bir veya birkaçını ya da bunu anlayacak birinden yardım alarak bozmak gerekir, var ise... (alıntıdır.)

Konular
464
MFC Puanı
12,110
bu tarz olaylar orta cağ döneminde hristiyanlıkta yaygındı..onlarda care olarak yakarlardı.. olmadı şeytan cıksın vs diye bir cok gereksiz şeyler yapardı..

bugün bunun tanımlaması psikolojik olaylardır.. şizofren gibi teşhisler konabilir..bu ona cin carptı vs anlamı cıkartmaz.. günümüzde bir cok kişi dini boyutuyla ele alır gizem vermeye calışır.. kur'anda bu tarz şeylerin yasak olduğundan bahsedilir..bahsedilme sebebi de.. geleceği yalnız ALLAH'ın göreceğidir.. ona sığınmak gerekir.. başka şeylere değil..

Konular
52
MFC Puanı
2,310
bu tarz olaylar orta cağ döneminde hristiyanlıkta yaygındı..onlarda care olarak yakarlardı.. olmadı şeytan cıksın vs diye bir cok gereksiz şeyler yapardı..

bugün bunun tanımlaması psikolojik olaylardır.. şizofren gibi teşhisler konabilir..bu ona cin carptı vs anlamı cıkartmaz.. günümüzde bir cok kişi dini boyutuyla ele alır gizem vermeye calışır.. kur'anda bu tarz şeylerin yasak olduğundan bahsedilir..bahsedilme sebebi de.. geleceği yalnız ALLAH'ın göreceğidir.. ona sığınmak gerekir.. başka şeylere değil..

zaten gittiğiniz hiç bir kahin veya hoca direk tedaviye başlamaz. ve bilinçli hiç kimse de direk hocaya git sende cin var büyü var demez. psikiyatriye yönlendirir. şikayetlerin devamı sonucunda hocaya başvurulur. ki cinlerin musallat olduğu bir kimse bunun psikolojik olmadığının farkına varır. basite alınacak oranda küçük şeyler değil bunlar..

Konular
464
MFC Puanı
12,110
ben aynı kanıda ve kanaatte değilim..cözüm bellidir..hocayla hacıyla olucak bişey değildir..bu sadece bozulmuş diğer dinlerden kalan alışkanlıklardır..
bugün tüm ilkel dinler ve bozulmuş dinler de bu olaylar mevcuttur..islam dininde ayetlerde gidin hoca cözsün şu olsun bu olsun..büyü olması icin şunlar bunlar var diye anlatılmaz.. sadece yasaklama vardır..medet umulmaması istenir..sıgınılcak yerin ALLAH olduğu belirtilir..bişeyden korkuyorsan o korku seni esir alır.. senin acından bakarsak tüm şizofren hastalarının hacılara hocalara gitmesi gerekiyor..

Konular
52
MFC Puanı
2,310
ben aynı kanıda ve kanaatte değilim..cözüm bellidir..hocayla hacıyla olucak bişey değildir..bu sadece bozulmuş diğer dinlerden kalan alışkanlıklardır..
bugün tüm ilkel dinler ve bozulmuş dinler de bu olaylar mevcuttur..islam dininde ayetlerde gidin hoca cözsün şu olsun bu olsun..büyü olması icin şunlar bunlar var diye anlatılmaz.. sadece yasaklama vardır..medet umulmaması istenir..sıgınılcak yerin ALLAH olduğu belirtilir..bişeyden korkuyorsan o korku seni esir alır.. senin acından bakarsak tüm şizofren hastalarının hacılara hocalara gitmesi gerekiyor..

ne kadar da kesin konuşuyorsunuz... :)

Konular
464
MFC Puanı
12,110
ayetler böyle anlatmıyor... ALLAh kişilere keramet şu bu vermez.. sen kur'an ı okumak istersen o senin için öğüt kaynağıdır..yol göstericidir.. belli şartlarda nasil davrancağını anlatır.. yasaklar vardır.. bu yasaklara uyman gerekir.. bu yasaklar verilirken o yasakların gerçek olduğu anlamı taşımaz.. ALLAH kendisine şirk koşulmasına karşı cıkar..
bugün bir cok cevrenin söylediği bişey var efendim doktora gidiyorsun o seni tedavi ediyor medet ummuyormusun.. iyide doktor bana gel bu kur'anda yazıyor bunu yaparsam şifa bulcan demiyor ki..

islam dini bazı şeyleri yaparken bu dinde vardır denildiğinde karşı cıkar.. gelenek görenekler örfler adetler islam dinine ters değilse islam için bir sıkıntı değildir..ancak birileri cıkıp bu örf ayetlerde var derse işte o zaman din devreye girer böyle birşey yok diye..

büyü islam dininde yasaklanmıştır.. bu tarz yaklaşımlar yahudilikte hristiyanlıkta ve diğer dinlerde vardır.. ALLAh a inanan islam'a inanan kişiler büyüden faldan şundan bundan uzak durur.. gaybı bilenin yalnız ALLAH olduğunu bilir.. büyü yasaklanırken büyü gercektir manası yoktur.. yy. boyunca insanlar bunlardan medet ummuş bunların hayatlarını şekillendirceğine inanmıştır..ben ALLAH'a sığınıyorum isteyen istediği büyüyü yapsın..benim büyü inancım yok cünkü.. hangi şartlarda büyü olurmuş belirtileri neymiş vs beni ilgilendirmiyor.. psikolojik rahatsızlığım olursa da giderim doktora tedavisine bakarım.. kalkıpta bu buyüdür diye hocalara gidip kurşun döktürüp suya kagıt bandırıp cebime kagıt koyup kurtulcağımı düşünmem..

Konular
52
MFC Puanı
2,310
bunun aksini söylemiyoruz zaten...
hala konuyu ve cevapları anlamıysanız dönüp okuyabilirsiniz...
büyünün islam dininde haram olduğunu defalarca kez belirttik. ama var olduğunu inkar etmedik...

Konular
20
MFC Puanı
1,730
bir konu hakkında aynı düşünceden bahsedip de nasıl tartışabiliyorsunuz anlamadım (=

Konular
165
MFC Puanı
480
Basina gelmeyen Her turlu salliyor :) Tek cozumu kuranda ve ilimli bir Hocada kurana ve hadislere inanan bir hoca tabiki. Halamda olmustu boyle korkunc can yakici evler ocaklar yikan durumlar. AYRICA INTERNETTEN COK KOLAY BULUNUR BUYULER VE HAZIR MUSKALAR KÖTÜ TARAFLI TABIKI....ve bilemezsiniz neler yasandi bitti inanamazsiniz. HRISTIYANLIKMIS PISIJIK GUCLERMIS CAG DISIYMIS vs vs NE ALAKA ? ALLAH kimseye yasatmasin bu zulmü....

YARIM TURKCEM LE anca bu kadar yazdim umarim anlasilir olmustur.

Konular
464
MFC Puanı
12,110
büyü nasil teşhis edilir diyo.. büyü yasaklanmış birşeydir..büyü gerçek bişey değil ki..ALLAh ın yasaklama sebebi bellidir.. bir cok ayet var anlatılır..bunları esas alırsak onlarında gercek olduğuna inanmamız gerekiyor o zaman..büyüye ben inanmıyorum..böyle şeylerden uzak durmam emrediliyor..kureyşlilerin inancıdır..diğer insanların inancıdır.. ALLAh müslümanlara onlar inanıyor ama siz inanmayın diyor..inanılmayan birşeyi varmış gibi gösterip bununda teşhislerini anlatmak ne kadar doğru? diğer inanışlar beni alakadar etmiyor..hacılardan hocalardan medet umulmaz..birileri para kazansın diye inen ayetlerdeki büyü fal gibi şeyleri gerçekmiş gibi gösterip bunlardan kendilerine kazanc yolu seciyorlar..

Konular
464
MFC Puanı
12,110
cünkü kureyşliler inanırdı..diğer dinlerde inanmalar vardı.. yok şeytan girdi yok büyü var yok şu bu diye..papazlar vs şaman inancındaki şamanistler vs
bunları cıkartmak icin ugraşırlardı para alırlardı..bunu korku olarak kullanırlardı..

islam dininde böyle şeylere yer yoktur.. senin sorundan yola cıkarsak kureyşliler putların aracı olduğuna inanırlardı putlara dua ederlerdi..putlarında ALLAh a yalvarcağına inanırlardı.. o zaman putlarda mı gerçek?
değildi böyle inanışı yasakladı..sadece bana dua edin araya aracı sokmayın diyor ALLAh.. bunun gibi cok sayıda batıl inanışlar vardır..bunlar yasaklanmıştır..islamın özüne aykırı davranışlardır.. kendini bilen biri büyüden faldan şundan bundan medet ummaz..adres bellidir.. bugün islam dininde bir cok yanlış uygulama vardır..yahudilikten hristiyanlıktan mecusilikten hint dinlerinden ve şamanizmden gelmektedir..karmasyon yapılmıştır.. peygamberin büyüye yakalandığını iddia edenler yahudilerdir..
bugün bir cok hadisin kaynağında yahudiler var..
en basiti namazla ilgili bir hadis vardır.. 50 vakitten 5 vakte indirilmesi..
hz musa olmasa 50 vakit olcaktı.. bu hadislerde bir kaynak..ama doğru değil..burada yahudiler zekalarını kullanıp hz musa olmasaydı sizin işiniz yaştır diyor.. ALLAh la pazarlık olmaz.. ALLAh 50 vaktin insanlara cok olcagını bilmiyor mu hz muhammed bilmiyor mu? bir tek hz musa mı biliyor?
kur'an harici kaynaklar esas alınmaz..öncelik kur'andır..cünkü ALLAh kitabında eksiksiz şekilde indirildiğini söyler.. peygamberin ve ümmetlerin yalnızca Kur'andan hesaba cekilceğinden bahseder..
kur'anda büyü fal şans oyunları gibi şeyler yasaklanmıştır..bunlarında sebepleri bellidir.. diğer dinlerde bozulan yanlış yapılan şeyler anlatır..
bir insanın sosyal yaşamında nasil yaşancağı anlatılır..
bunu yaparsanız karşılığı belli yapmazsanız karşılığı belli..
bişey yazıyorsa bu gercek olcak diye bir kaide yoktur..o toplum ona inandığı icin onun yanlış birşey olduğu icinde yasaklanması vardır..mesela kız cocuklarını toprağa gömmeleri gibi..

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Büyünün var olduğuna dair herhangi bir bilimsel bilgi mevcut mu merak etmekteyim :sigara

Konular
52
MFC Puanı
2,310
Bezelye
Antik veriler büyü ve doğa üstü güçlerin varlığını ortaya koymuştur, çünkü yapılan kazılardan çıkarılan örnekler büyünün gerçek olduğuna dair bilimsel ispatlar sağlıyorlar.

Antik çağlarda insanlar büyünün gücünü kullanarak bazı ruhani yaratıklarla iletişime geçmişlerdir. Eski çağlarda insanlar şehirlerini korumak için büyünün gücünü oldukça fazla kullanmışlardır. Şehirlerin hayatları ve güvenlikleri için yapılan büyü ayinleri bu şehirleri kötü güçlere karşı korumuştur.

Büyünün gizli bilimi tartışılmaz bir gerçektir. Büyü araştırmaları büyünün ruhani varlıklarla bilimi ortak bir noktada buluşturması sonucu kendi gücünü ispatlamıştır. Özellikle antik tapınakların altında keşfedilen bilgiler bizlere büyünün gizli ilimini kavramamızda yardımcı olamaya devam ediyor. Eski çağlarda insanlar teknolojiyi din ile birleştirerek yeni gizemlere yol aldılar. Bilimin bu mistik gizemini elbette yapılan kutsal ayinler ve çeşitli büyü teknikleri ortaya çıkardı.

Özellikle gizemli Maya uygarlığında ve Mısır tarihinde büyüden oldukça fazla söz edilir. Pek araştırma ve kazı sonucu ortaya çıkarılmış büyü malzemeleri günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Geçmişte bu gelişmiş uygarlıklar büyünün gizli gücünden yararlanarak dönemlerinin en gelişmiş ve en güçlü uygarlığı olma başarısına ulaşmışlardır. Mayaların bugün bile çözemediğimiz çok güçlü bir bilgi birikimleri vardı. Peki bu insanlar nasıl olur da bugün bile çözemediğimiz olayları o zamanda çözebilirler. Bu soru oldukça gizemini koruyan soruların başında geliyor. Şüphesiz Maya toplumu kendi zamanlarında büyü ve gizli ilimler ile çok fazla uğraşmışlar ve bu sayede güçlerine güç katabilmişlerdir
.