Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Büyük Geçiş Başlıyor!

ByOnur58

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    7 Ocak 2015
  • Mesajlar
    2,113
  • MFC Puanı
    10
  • MFC Seviyesi

Microsoft, Nokia'nın cihazlar ve hizmetler bölümünü satın aldığından beri birçok önemli değişiklik yaptı. Firmanın uzun dönem hedefleri doğrultusunda binlerce kişi işten çıkarıldı, yeni cihazlar tanıtıldı. Microsoft, Temmuz'da Nokia X, Asha ve Series 40 cihazlarını artık üretmeyeceğini ve uygun fiyatlı Windows Phone'lara odaklanacağını duyurmuştu.

Bundan sadece birkaç hafta sonra Xpress Browser'ın yolun sonuna geldiği, Nokia X, Series 40, Series 60, Symbian ve Asha telefonlarda tarayıcının yerini Opera Mini'nin alacağı anlaşılmıştı. Ancak bu açıklamadan sonra konu hakkında herhangi bir gelişme olmamıştı.

Microsoft, bu hafta sonu nihayet güncelleme planları hakkında konuştu ve Opera'ya geçişin bu hafta başlayacağını doğruladı. "Klasik" Nokia telefonlarına sahip olanların, geçişle ilgili mesajları yakında görmeye başlayacağı söyleniyor.

Bu değişiklik, Nokia'nın Xpress Browser'ından Opera Mini'ye geçişten ibaret değil ve bu cihazlarda Nokia Store'un da yolun sonuna gelmesi anlamını taşıyor. Microsoft, ölü platformların uygulama mağazalarını devam ettirmediğinden, Nokia Store'un 31 Mart'ta kapanması bekleniyor.

Değişiklikler hakkında daha fazla bilgi için Nokia'nın bu sayfasına ve Microsoft'un bu sayfasına göz atabilirsiniz.
 
Üst Alt