Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Büyük sarı başlı akbaba

BoluBeyi

Hepinizin Canı Cennete ..!
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    24 Mar 2017
  • Mesajlar
    4,414
  • MFC Puanı
    2,917
  • MFC Seviyesi

Büyük sarı başlı akbaba

Büyük sarı başlı akbaba ( Cathartes melambrotus olarak da bilinir), Orman akbaba , bir türüdür kuş yılında Yeni Dünya Akbaba ailesinin Cathartidae. Bu aynı tür olarak kabul edildiLesser Sarı başlı akbaba da 1964 yılında ayrıldı kadar. Bu bulunursa Güney Amerikayılında tropikal nemli ova ormanlar . Bu, 160-210 cm (63-83 olarak), 1,2-3,2 kilogram (2,6-7,1 lb) ağırlığı ve (içinde 28-33) 70-84 cm vücut uzunluğu bir kanat açıklığı ile, oldukça büyük bir kuş . vücut tüyleri siyah ve derin soluk sarıdan turuncuya renkli tüysüz, aralık olan baş ve boyun,. Bir yoksun sirinks , ve bu nedenle seslenmelere homurdanıyor veya düşük hisses ile sınırlıdır.
Büyük sarı başlı akbaba beslenen leş , görerek ve koku ile bulur ve leşleri nadir bir yetenekkuşlar . İnternet gibi büyük akbabalar, bağlıdır Kral akbaba onun faturası Bunu yapmak için yeterince güçlü olmadığı gibi, büyük hayvan leşleri gizler açmak için. Diğer Yeni Dünya Akbabalar gibi, Büyük Sarı başlı akbaba kullanan termik en az çaba ile havada kalmak için.Onun bırakır yumurta gibi mağaraların zemin gibi düz yüzeylerin, veya kütükleri arasında çukurlarda. Bu ederek genç besler regürjitasyon .

 
Üst Alt