Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bugün yayınlanacak olan Windows 10 (Telefon) önizlemesi hakkında bilgiler

ByOnur58

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    7 Ocak 2015
  • Mesajlar
    2,113
  • MFC Puanı
    10
  • MFC SeviyesiWindows 10’un tanıtılmasının ardından Şubat ayında (ülkemizde) Lumia 630 ve Lumia 830 kullanıcıları için aktif edilen ve Windows Insider programı dahilinde indirilebilir duruma gelen Telefonlar için Windows 10’un yeni sürümü; yakından takip ettiğiniz üzere bugün daha geniş bir cihaz kitlesi için ikinci aşamada yayınlanacak.

Ülkemizde Lumia 930 haricinde tüm cihazlar için yüklenebilir duruma gelecek olan Windows 10; Türkiye saatine göre saat 20:00‘dan itibaren indirilebilir duruma gelecek.

Daha önceki haberimizde paylaştığımız saat 21:00 durumu; Gabriel Aul’un PST zaman dilimine göre paylaşmasından kaynaklanıyor. (Yaz saati uygulaması ile PDT zaman dilimi kullanılıyor).

Güncellemenin yükleme kısmına geçmeden önce belirtmemiz gereken asıl konu ise; bugün yayınlanan ve hatta 2015 yaz sonuna kadar yayınlanacak tüm güncellemelerin Windows 10‘u geliştirirken kullanıcı görüşü toplamak amaçlı olan erken erişim/önizleme sürümüdür.

Kullanıcılardan geri dönüşler (yerleşik Feedback uygulaması ile verilenler) ile geliştirilmeye devam eden Telefonlar için Windows 10’un kararlı sürüme kadar olan güncellemelerinde kullanımı engelleyecek hatalar olması normal görülebilir. Bu konuda Microsoft; son kullanıcıya erken erişim sürümlerini önermemektedir.
 
Üst Alt