Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bulaşık süngeri ne işe yarar ?

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,191
  • MFC Puanı
    12,264
  • MFC Seviyesi

Bulaşıkları yıkamak için kullandığınız süngerin çok daha fazla konuda yardımcınız olduğunu biliyor muydunuz?


Boya yaparken sünger kullanabilir ve kolayca pürüzsüz bir boya elde edebilirsiniz. Boyadığınızda yerdeki dalgalanmaları yok etmek için boya uygulanan yüzeye birkaç damla su damlatıp sünger ile boyayı dağıtın. Özellikle iki renkli boya yaparken daha yumuşak geçişler yaratabilirsiniz.

Tohumları çimlendirmek için sünger kullanabilirsiniz. Daha fazla su almayana kadar süngerin üzerine su dökün ve tohumları serpin. Güneş alan bir lokasyonda fazla beklemeden tohumlarınızı çimlendirebilirsiniz. Ardından saksılara alabilirsiniz.

Buzdolabındaki kokulardan kurtulmak için biraz karbonat ve bir parça sünger işinizi görür. Islak süngerin üzerine bir tutam karbonat serpin ve buzdolabının içerisinde bir köşeye yerleştirin. Kötü kokuları yok ettiğini göreceksiniz.

Kedinizin/köpeğinizin tüylerini halıdan veya koltuğunuzdan çıkaramıyor musunuz? Islak bir süngeri yavaşça tüylenen yüzeye sürün. Tüylerin kolayca temizlendiğini göreceksiniz.

Buzdolabına koyduğumuz sebzeler sebzeliğin tabanında biriken nem yüzünden daha hızlı çürür. Sebzeliğin altına yerleştireceğiniz ve ıslandıkça değiştireceğiniz bir sünger ile sebzelerin daha uzun süre taze kalmasını sağlayabilirsiniz.

Alıntı
 
Üst Alt