• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

WP Tema Burakisci V2 Ücretsiz WordPress Teması

PauL

Üyeliği durduruldu!
Konular
670
MFC Puanı
90
Burakisci V2 Ücretsiz WordPress Teması

Arkadaşlar uzun süredir bu tema üzerinde çalıştığımı gerek sitemi takip edenleriniz gerek de webmaster forumlarından açtığım konuları takip edenler bilirler.Yaklaşık bir haftadır bu tema üzerinde çalışıyorum.İlk temam olan Burakisci V1'de ki acemiliğimi biraz da olsa attığım bu temada sizlere daha kullanışlı bir tema sunduğumu düşünüyorum.

Önceki tema da olduğu gibi temaya büyük bir işlevsellik katmak istedim , tema yönetim panelinden istediğiniz düzenlemeleri yapabiliyorsunuz.Sonrasın da ise ilk temayı paylaştığımda bazı arkadaşlar neden bir renk seçeneği olmadığını sormuşlardı ve renk seçeneği eklememi önermişlerdi , bende bu arkadaşların dediklerini dikkate aldım ve temayı sizlere 5 renk seçeneği ile sunuyorum.Şimdi gelelim tema hakkında ki özelliklere.

Temanın renk seçeneklerini kullanıcıların en sevdiği "mavi , turuncu , yeşil , kırmızı , pembe" renklerinden hazırladım.Temanın varsayılan ana rengi mavidir.Bu yüzden en iyi renk uyumlarının bu renkte olduğunu düşünüyorum , ilk defa renk seçenekli bir tema hazırladığım için diğer renk seçeneklerinde ufak bazı renk uyuşmazlıkları olabilir gözümden kaçmış olabilen ancak incelediğim kadarı ile pek fazla bir hata bulamadım diğer renk seçeneklerinde.

Header kısmı diğer temaya oranla daha düzgün bir yapıya kavuşturuldu.Özellikle ilk temada logo yanında duran sosyal ağlar bölümünü sidebara taşıyıp yerine bazı arkadaşlarımızın önerdiği gibi reklam alanı koydum bu reklam alanını tema panelinizden rahatlıkla ayarlayabileceksiniz.Header bölümünde sitenin en üstüne gördüğünüz gibi iki tane çizgi ekledim ve bu çizgilerin sağ kısmına da diğer temaya eklemediğim arama bölümünü ekledim ben güzel durduğunu düşünüyorum fakat istemeyen arkadaşlar header.php'den o bölümü kolaylıkla silebilirler.Logo bölümün de siz panelden ayarlaya kadar varsayılan logo gösterilecektir.Diğer bir yandan ilk temada iki tane olan menü sayısını bu temada bire indirdim ve size daha kullanışlı bir menü sundum.Menüyü yine "görünüm>menüler" seçeneğinden düzenleyebilirsiniz.Bu arada hep kullanmak istediğim ana sayfa butonunu da menünün başına koydum fakat pek beceremedim gibi duruyor neyse

İndex bölümüne gelince diğer temaya oranla daha kullanışlı bir bölüm sunduğum düşüncesindeyim.Özellikli de yazı başlıkları için olan bölümü arttırdım bu sayede uzun başlıkların alta inde durumu azaldı.Diğer temaya ek olarak bu sefer tema da yazıların okunma sayılarını gösteren bir ibare ekledim.İndex bölümünde her yazının altında göre bilirsiniz.Devamını oku kısmını ise daha görsel bir şeyler yapmaya çalıştım , diğer temada düz bir yazıydı sonuçta

Sidebar bölümünde ise diğer tema da logo yanında kullandığım sosyal ağ bölümünü sidebarın en başına koydum altına ise her temada görmeye alışın olduğumuz reklam alanlarını ekledim.Bu iki bölümünde ayarlamalarını kolaylıkla tema panelinden yapabileceksiniz

Footer bölümünü ise en beğendiğim tarzda yaptım.Türk temalarında pek fazla görülmeyen şekilde footeri bileşen destekli yaptım.Bileşenler bölümünden footera istediğiniz kadar bileşen ekleyebilirsiniz.Güzel bir footer hazırladığım düşüncesindeyim umarım sizde beğenirsiniz.

Gelelim içerik bölümüne belkide bu temada en çok beğendiğim bölüm burada oldu.Çoğu temada olduğu gibi başlıktan sonra yazı hakkında ki bilgileri göstermek yerine direk yazıyı koydum.Bu sayede kullanıcılar sayfayı fazla aşağı indirmek zorunda kalmayacaklar.Yazı hakkında ki bilgileri de aşağıda görebileceğiniz şekilde ufak bir bölüme ekledim.Artık bu bilgilerin okur için pek önemi kalmadığını düşünüyorum.Yazıların altına onlarca sosyal paylaşma linki koymak yerine sadece Facebook ve Twitter linklerini koydum zaten diğer sosyal ağ sitelerinin paylaşma bölümlerinin fazla kullanıldığını görmedim bu nedenle tema fazla yavaşlamasın diye diğerlerini eklemedim ancak bu bölüme ek olarak bir de Google bölümü ekledim, bu bölüm yazdığınız yazının Google'da aranmış halini size sunar beğendiğim bir özellik olduğundan temaya ekledim.Etiket bölümünü ise gördüğünüz gibi biraz değişik tasarlamak istedim fakat fazla etiket eklenince göz zevkini bozuyor , o sorunu bir türlü çözemedim malesef.Ek olarak yazıların altına konu altı reklam bölümü ekledim yine bu bölümü tema panelinizden düzenleyebilirsiniz.Neyse ben lafı yine fazla uzattım galiba Şimdi sizlere temanın çalışması ve daha kullanışlı olması için gerekli 3 eklentiyi söyleyeceğim , zaten bunlar olmazsa olmaz eklentiler;

WP-PostViews
WP-PageNavi
WP Limit Posts Automatically

Şimdi sizlere temadan resimleri paylaşacağım , indirme linki ise sayfanın en altında mevcut.Temayı kullanacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.Emeğimiz karşılığı olarak temanın altında bir adet link bulunuyor kaldırmazsanız sevinirim.Eğer diğer temada olmasını istediğiniz özellikler varsa belirtiniz , sorularınızı bu konu altından sorabilirsiniz.Bu arada herkesin siteme tema hakkında ki yorumlarını da bekliyorum

Mavi Renk Önizleme
Turuncu Renk Önizleme
Yeşil Renk Önizleme
Pembe Renk Önizleme
Kırmızı Renk Önizleme
Tema Paneli Önizleme

İndir