• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Burçak Bisküvili Sarma Lokum Tarifi

Peony

Onursal Üye
Konular
12,075
MFC Puanı
57,450
Burçak Bisküvili Sarma Lokum Tarifi​

mkPR1P.jpg

Burçak Bisküvili Sarma Lokum Tarifi İçin Malzemeler​
Muhallebisi için;

1 litre süt
1 su bardağı toz şeker
1 su bardağı un
50 gr margarin veya tuzsuz tereyağı
1 paket vanilya
Dış kaplaması için;
1 paket burçak bisküvi

İç kreması için ;

1 su bardağı soğuk süt
1 paket toz krem şanti ister sade ister kakaolu farketmez. Ben kakaolu kullandım çok güzel oldu
İsteğe bağlı dövülmüş ceviz veya fındık​

Burçak Bisküvili Sarma Lokum Tarifi Yapılışı​
İlk olarak muhallebi yapılır. Süt, un ve şeker pişirilir. Pişince ocaktan alınır içine margarin ve vanilya eklenir mikserde iyice pürüzsüz bir hal alana kadar devam edilir.
Mutfak robotunda bisküvi toz haline getirilir. Kare fırın tepsisine yağılı kağıt serilir üstüne toz halindeki bisküvi serpilir. Üstüne muhallebi eşit şekilde serilir. Yarım saat soğumaya bırakılır. Soğuk süt ve kremşanti çırpılır. Soğuyan muhallebinin üstüne serilir. Dolapta soğumaya bırakılır. İsterseniz en üstüne ceviz, fındık veya antep fıstığı koyabilirsiniz. Yaklaşık ben 2 saat sonra kolayca rulo yaptım dağılmadı kırılmadı. Hemen yenilebilir. İsterseniz 1 gun önce yapıp diğer gün misafirlerinize ikram edebilirsiniz. Gerçekten çok çok güzel bir tarif.​