Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çağatay Akman ve Eyipo'nun Hırsız Olması

Coolumsu

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • MFC Puanı
    252
  • MFC Seviyesi

Çağatay Akman ve Eyipo'nun Hırsız Olması

Bizim Türkler nedense emeği sevmez. Aksine hırsızlığı ve başkalarının emeğine göz koymayı severler. Tarihte cihat adı altında yapılan zalimliklere, işgal adı altında yapılan barbarlıklara girmeden sadece olayı sanat yönü ile alacağım. Bu şarkılarımıza da yansımış durumda.. Şimdi sıra ile şu iki şarkıyı dinleyelim. Melodinin çalıntı olduğunu kolayca anlayacaksınız.

Baştaki melodiyi çalıp biraz hızlandırarak üzerine şarkı yazmış olduğu açık.. :smile:
Bu şarkıların bu kadar tutma sebepleri de zaten sözleri değil melodileri yüzünden..

Şimdi ise daha belirgin bir hırsızlık var. Üstelik bu şahıs hırsız olduğu halde bunu da inkar ediyor. Güllü falan diye saçmalamış ama alakası bile yok. Ama bizim gözümüzden kaçmaz.. :smile:

Ben çalıntıların orijinallerinden daha güzel olduğunu da kabul ediyorum. Ama ne olursa olsun hırsızlık hırsızlıktır.. Hırsız da hırsızdır.. :wink:

Emeği ile bir yere gelemeyenlerin kolay yoldan köşeyi dönmek isteyenlerin yaşadığı hazırcı bir ülke burası.. İster üzülün ister sevinin bu duruma, ister kabul edin, ister reddedin öyle..

Türkiye üzgünüm ama bir hazırcılar, beleşçiler ülkesi.. :smile:

Bezelye

♫♪ Deniz üstü köpürür ♪♫, Hey canım rinnan nay ri
MFC Üyesi
  • MFC Puanı
    2,803
  • MFC Seviyesi

O ikinci paylaştığın şarkı da bizim Güllü ye aitmiş. İlk o yapmış :p

Bezelye

♫♪ Deniz üstü köpürür ♪♫, Hey canım rinnan nay ri
MFC Üyesi
  • MFC Puanı
    2,803
  • MFC Seviyesi

Güllü ile alakası yok konunun cidden.. Konuyu saptırmak için oralara çekiyor. Asıl çaldığı şarkı bu.. Melodiyi direkt kopyalamış. :smile:

Webtekno da izlemiştim yanlış hatırlamıyorsam orada bir müzikçi kıyaslamıştı notaları :sigara

Bizim müziğimiz 60 lı yıllardan 90 lı yıllara kadar muhteşemdi. Her alanda kaliteli, özgün yapımlar vardı.

Pop müziğin yükselişiyle ciklet tadında şarkılar çıktı ve piyasayı ele geçirdi. Birde ömrü müsade etmedi o muhteşem üretken insanların. Barış Manço, Cem Karaca gibi :sigara

Coolumsu

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • MFC Puanı
    252
  • MFC Seviyesi

Webtekno da izlemiştim yanlış hatırlamıyorsam orada bir müzikçi kıyaslamıştı notaları :sigara

Bizim müziğimiz 60 lı yıllardan 90 lı yıllara kadar muhteşemdi. Her alanda kaliteli, özgün yapımlar vardı.

Pop müziğin yükselişiyle ciklet tadında şarkılar çıktı ve piyasayı ele geçirdi. Birde ömrü müsade etmedi o muhteşem üretken insanların. Barış Manço, Cem Karaca gibi :sigara

O videoyu ben de izledim. Alakası bile yok Güllü ile emin olabilirsin.. :smile:

Coolumsu

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • MFC Puanı
    252
  • MFC Seviyesi

Anna RF'nin konu ile ilgili açıklaması

"Merhaba Türkiye, Ben Anna-RF'den Ofir J.Rock. Öncelikle, grubumuzun 2012'de olusumundan bu yana bize göstermiş olduğunuz tüm sevgi ve desteğiniz için çok teşekkür etmek istiyorum. Çok Teşekkürler !!! Sizinle parçamız olan "Jump" ve Çağatay Akman'ın şarkısı arasındaki Gerçeği paylaşmak istiyorum. "Jump şarkısının orijinal bestesi bize, yani grubumuz Anna-RF'e ait bir bestedir. Ve ilk olarak Kasım 2012'de Youtube'da yayınlanmıştır. Geçen yıl Ç. Akman'ın videosu Youtube'da yayınlandığında müzik kısmının bize, yani Anna-RF'e ait olduğunu yazdılar. Ancak birkaç gün sonra bunu değiştirdiler. Ve parçayı bizim Mehmet Ali Sezer'den aldığımızı yazdılar(iddia ettiler). Ki biz bu şarkıyı hiçbir zaman duymuş değiliz!!! Şimdi müzik uzmanları tarafınca, Akman'ın şarkısının bizim şarkımız olan Jump'dan kopyalandığının ve şarkımızın hiçbir şekilde Mehmet Ali Sezer'e ait parçayla bir bağlantısının bulunmadığını onaylayan belgeleri almış bulunmaktayız! Ve bu sebeple harekete geçtik ve Çağatay Akman'ın videosunu Youtube üzerinden kaldırttık. Tekrar çok teşekkürler tüm desteğiniz için! Çok teşekkürler. Umarız yakında hepinizle Türkiye'de görüşeceğiz. Sevgiler!"

Henna

insan uykudadir, öldügü vakit uyanir..
MFC Üyesi
  • MFC Puanı
    22
  • MFC Seviyesi

kendi cabalariyla biyere gelmeye calissan 20sinde bi delikanliyi amma diline doladi millet. birakin basarili olsun, zor bi hayattan gelmis birakin ailesini kendinisi kurtarsin.. basarilimi ona bakilsin. sanki Tek bunu yapan O. ki oyle olsa tekrar sarkisi yayinlanmaya baslamazdi evet benziyor fakat bu onu surekli assalamak gerektigini gostermez. napmis birinin evine girip para pulmu calmis, hirsiz damgasini vuruyonuz. el insaf be

Autocrat

"Korkaklıkta AR İlerlermekte ŞEREF Var"
MFC Üyesi
  • MFC Puanı
    5
  • MFC Seviyesi

kendi cabalariyla biyere gelmeye calissan 20sinde bi delikanliyi amma diline doladi millet. birakin basarili olsun, zor bi hayattan gelmis birakin ailesini kendinisi kurtarsin.. basarilimi ona bakilsin. sanki Tek bunu yapan O. ki oyle olsa tekrar sarkisi yayinlanmaya baslamazdi evet benziyor fakat bu onu surekli assalamak gerektigini gostermez. napmis birinin evine girip para pulmu calmis, hirsiz damgasini vuruyonuz. el insaf be

imzamı atarım ... altyapı do re mi fa sol :D yaplasın accık ya ... cocuk bu adam yabancı kaç saund biliyorsunuz tükçeden arak ? ... ben hırsız diyemem etik değil derim...

Coolumsu

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • MFC Puanı
    252
  • MFC Seviyesi

Kendi çabaları ile bir yere gelse takdir ederiz herhalde.. Çalıntı bir şeyi savunmana gerek yok. ^^
Şarkıyı dinledim güzel ama bu onun hırsızlık ürünü olduğu gerçeğini değiştirmiyor. :smile:

Benziyor değil copy-paste. Emek hırsızlarını kim olursa olsun savunamam. ^^

bi sen mi biliyorsun doğruyu konuşuyon herkes yapıyo bunu

Aynen bir tek ben biliyorum ve bir tek ben doğru konuşuyorum, itirazınız mı var? :wink:
Ayrıca siz bilmediğiniz için şunu da ekleyeyim.. "Herkes yapmıyor." :smile:

Henna

insan uykudadir, öldügü vakit uyanir..
MFC Üyesi
  • MFC Puanı
    22
  • MFC Seviyesi

Amma kendini begenmis, ukalanin birisin. kibir sendeki bu arada fazla kibir iyi degil dikkat et ;)

Üst Alt