Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çerçeve Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Euphoria

adın cennet, gözlerin bahar ...
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    9 Mar 2015
  • Mesajlar
    966
  • MFC Puanı
    38
  • MFC Seviyesi

Yağlıboya Tablolarda Paspartu Kullanımı:

Çerçeve yaptırmaya karar verdiyseniz bu konuda ki tavsiyelerimiz; genellikle yağlıboya tablolarda cam ve kağıt paspartu kullanımı önerilmez.Çerçeve-profil paspartu kullanımı önerilebilir.Yağlıboya Tablolar için çerçeve yapımı sırasında profil paspartu kullanmanızı öneririz.Bölelikle resim ve çerçeve arasında dengeli bir geçiş sağlanır, çerçeve veya resmin ayrı ayrı görselliği sağlanır.Paspartu için açık renk tavsiyemizdir.Renkli paspartu seçerseniz çerçeve ile uyumlu olmasına önemle dikkat ediniz ancak yağlıboya eserlerde renkli paspartunun yaygın olarak kullanılmadığını hatırlatmak isteriz.


Çerçeve Kalınlığı Seçerken Nelere Dikket Edilmeli?

“Resim küçük ince bir çerçeve seçmeliyim” diye düşünmeyiniz.Küçük bir tabloya kalın bir çerçeve ile derinlik katabilirsiniz.Yada büyük bir tabloya ince bir çerçeve seçerek sadelik sağlayabilirsiniz.Çerçeve kalınlığının seçimi kişisel bir zevk olup, ne tip bir esere sahip olduğunuz(derinlik..vb) önemli bir unsurdur. İki tip çerçeve çeşidi vardır, birincisi ahşap(el yapımı) ikincisi lamine(plastik).Son yıllarda lamine çerçeveler fiyat durumun uygunluğu ve bununla birlikte ahşapa benzerliğinin artmasından ötürü sıkça tercih edilmektedir.
 
Üst Alt