Chrome Ve Türevlerinin Gizli Satır Komutu : chrome://flags

TRWE_2012

لِيَغْفِرَ لَكَ اللّٰهُ مَا تَقَدَّمَ مِنْ ذَنْبِك
Süper Moderatör
İçerik Üreticisi
Üyelik Tarihi
2 Haz 2020
Konular
3,005
Mesajlar
5,568
MFC Puanı
17,490

Chrome'un gizli ayarlarına ulaşın....​


Chrome ilk çıktığından bu yana sade tasarımını korumayı başardı. Ancak bu, tarayıcınızı kişiselleştiremeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Chrome Web Store'da tarayıcınızı ağırlıştırmadan istediğiniz işlevi sunacak birçok eklenti var. Bu yazımızda ise farklı bir kişiselleştirmeden, Chrome içindeki deneysel işlevlerden bahsetmek istiyoruz.

Adres çubuğuna
Kod:
chrome://flags
yazarak erişebileceğiniz seçenekler, zaman zaman değişebilir ve bazı seçenekler Chrome'unuzu kullanılmaz hale getirebilir. Bu nedenle ayarları değiştirirken dikkatli olmanız gerekiyor. Bunun yanında kullandığınız bir ayarın gelecekteki sürümlerde tamamen ortadan kalkma ihtimalini de aklınızda bulundurmalısınız. Chrome size bu konuda uzunca bir uyarı gösterecek. Uyarının hemen altında ise Chrome'da etkinleştirebileceiniz deneyleri göreceksiniz. İşte Chrome web tarayıcınızı kişiselleştirmenizi sağlayacak birkaç deneysel işlev.

İşlem kutusu

Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde adres çubuğunuzdaki yıldız işareti, yerini bir "+" işaretine bırakır. Bu işarete tıkladığınızda "bu sayfayı mobil cihazınıza gönderin", "bu sayfayı yer imlerine ekle", "bu sayfayı paylaş" gibi seçenekler göreceksiniz.

Sekme içerik menüsüne gruplama ekle​


2012113014465012072.jpg


Sekme içerik menüsüne gruplama ekle

Bu öğeyi etkinleştirdiğinizde, sekmelere sağ tıkladığınızda açılan menüde bazı yeni öğeler göreceksiniz. Bu seçenekler sayesinde bir grup sekmeyi kolaylıkla seçebilir ve onları yeni bir pencerede gruplayabilirsiniz.

Yumuşak kaydırma

Opera'da senelerdir bulunan yumuşak kaydırma özelliğini Chrome'da herhangi bir eklentiye gerek olmadan etkinleştirebilirsiniz.

Otomatik oturum açma

Chrome'da Google hesabınızla oturum açtığınızda yer imlerinizi ve diğer ayarlarınızı diğer cihazlarınızla eşitleyebiliyorsunuz. Herhangi bir Google web sitesine gittiğinizde bu bilgilerle otomatik olarak Google'a da oturum açmak istiyorsanız, bu seçeneği etkinleştirebilirsiniz.

Kaynak : CHIP TR
 

TRWE_2012

لِيَغْفِرَ لَكَ اللّٰهُ مَا تَقَدَّمَ مِنْ ذَنْبِك
Süper Moderatör
İçerik Üreticisi
Üyelik Tarihi
2 Haz 2020
Konular
3,005
Mesajlar
5,568
MFC Puanı
17,490
Bir Chromium Türevi olan SlimJET v31.05'de Gizli Ayarların Açığa Çıkarılması :

Chrome Türev _ Slimjet v31.05.png
 
Üst