• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Cin Mektubu ile Kurtuluş...

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
Bismil-lâ-hir-Rahmân-ir’Rahıym.
Hâzâ kitâbün min muhammedin râsûli rabbil âlemiyn. Ilâ min tarakad-dâre minel-ummâri vez-züvvâri ves-sâlihıyne illâ târıkın yatruku bi hayrin yâ rahmânü emmâ ba'dü; Fe inne lenâ ve leküm fil-hakkı siaten fe in tekü âşikan mûlian ev fâciran muktahımen ev râıyen hakkan mübtılen hâzâ kitâbüllâhi yentıku aleynâ ve aleyküm bil-hakkı innâ künnâ nestensihu mâ küntüm ta'melûne ve resulünâ yektubûne mâ küntüm temkürüne ütrukû sâhıbe kitâbî hâzâ ventalikû ilâ abedetil-asnâmi ve ilâ men yez'umü enne meallâhi ilâhen âhara lâ ilâhe illâ hüve küllü şey'in hâlikün illâ vechehû lehül-hukmü ve ileyhi terceûne tuğlebune hâ miym lâ tünsarûne hâ miym ayn siyn kâf. Teferraka a'dâüllâhi ve belağat huccetüllâhi ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhi fe se yekfikehumüllâhü ve hüves-semiy´ul alim.

Fazileti:
Ebu Dücane (r.a.) ALLAH Resulü (s.a.v.)´nün huzuruna gelip:

"Ya Resulullah! Yatağıma yattığım zaman değirmen sesi, arı vızıltıları gibi sesler işitiyorum. Simşek parıltısı gibi şeyler görüyorum. Başımı kaldırıp baktığımda evimin orta yerinde siyah ve uzun gölge gibi bir şeyin olduğunu görüyorum. Yakalamak için elimi uzattığımda derisinin üzerinde ki kılların kirpi kılları gibi olduğunu ve ağızından yüzüme doğru ateş parçaları attığını görüp beni yakacağını zannediyor, uyuyamıyorum, korkuyorum." dedi.

Resülü Ekrem (s.a.v.) buyurdular:

"Ey Ebu Dücane, evinize gelen korkunç bir mahluktur. Bana bir kağıt ve kalem getiriniz."

Getirilen kağıt ve kalemi Hazreti Ali (k.v.)´ye verdi ve "Bismillah diyerek (yukarda ki duayı) yaz." buyurdu.

Ebu Dücane (r.a.) diyor ki:

"Resulü Ekrem (s.a.v.)´in yazdırdığı bu mektubu götürüp yastığımın altına koydum ve yattım. Gece yarısı uyanmıştım. Kulağıma şöyle bir korkunç ses geldi:

Lat ve Uzza´ya yemin ederim ki bizi yaktın. Bu mektubun sahibi hakkı için bu mektubu kaldır. Senin evine bir daha gelmeyeceğiz."

Ebu Dücane (r.a.) diyor ki:

"Sabahleyin erkenden kalkıp Resulü Ekrem (s.a.v.)´in arkasında sabah namazı kıldım. Cinlerin feryadını Resulü Ekrem (s.a.v.)´e haber verdim."

Resulü Ekrem (s.a.v.) bana şöyle buyurdu:

"Ey Ebu Dücane! O mektubu kaldır. Beni hak peygamber olarak gönderen ALLAH´a yemin ederim ki eğer o mektubu kaldırmazsan onlar kıyamete kadar azap içinde kıvranırlar."

Bu duayı okuma ve yazma zamanı yoktur istediğiniz zaman da uygulayabilirsiniz.Sadece okumak isteyenler de bir bardak suya okuyup gece yatmadan önce içebilirler.