Çok Hızlı Kurulum Hazırlama Yazılımı : SetupDEV v1.50

TRWE_2012

لِيَغْفِرَ لَكَ اللّٰهُ مَا تَقَدَّمَ مِنْ ذَنْبِك
Süper Moderatör
İçerik Üreticisi
Üyelik Tarihi
2 Haz 2020
Konular
3,013
Mesajlar
5,579
MFC Puanı
17,520
Sadece gerekli dosyaları, ek kayıt girdilerini ve genel parametreleri ekleyerek tek bir kod satırı yazmadan kurulum paketleri oluşturun

Bazı uygulamalar ve video oyunları, çalışması için bilgisayar kaynaklarından daha fazlasına ihtiyaç duyar ve bilgisayarınızın farklı bölgelerine entegre edilmeleri gerekir. Yükleme işlemi uygun entegrasyonla ilgilenir ve SetupDev gibi özel uygulamaların yardımıyla tek bir kod satırı yazmadan yükleyiciler oluşturabilirsiniz.

Sezgisel tasarım kullanımı kolaylaştırır

Uygulamanın yönetici ayrıcalıklarıyla yüklenmesi gerektiğini unutmayın. Sistem'e yüklendikten ve çalıştırıldıktan sonra, iyi organize edilmiş arayüz nedeniyle kurulum oluşturma çok zamanızı almaz. Sekme yapısı, durum gerektiriyorsa yapılandırma, dosyalar ve kayıt defteri girdileri gibi düzenleme alanlarına erişmeyi kolaylaştırır.

Ortaya çıkan yükleyici, uygulamanın kendisini dağıtmak için kullanılan setup'lara çok benzer. Genel yapılandırma seçenekleri, proje adını ve çıktı yolunu, desteklenen Windows sürümlerini, üç adede kadar farklı text kutusunda ek web bağlantılarını ve ayrıca iç ve dış rengi tanımlamak için arabirim seçeneklerini belirtmenizi gerektirir.

Parametreleri ve kayıt defteri girdilerini yapılandırın

Dosyalar ana pencerenin üzerine bırakılarak eklenemez, ancak gözat iletişim kutusunu kullanmak zorundasınız böylece, alt klasörler de dahil olmak üzere içindeki tüm öğelerle birlikte kaynak klasörü seçmenizi gerektirir.

Listeden bir öğe seçerek, bu seçeneği özelleştirmeniz durumunda kurulum yolu, kısayol adı, konum, kurulumdan sonra çalıştırma, güvenlik duvarına ekleme veya kayıt olma gibi bazı öznitelikler atamayı mümkün kılar. Ek olarak, metin dosyalarını içe aktararak program açıklamasını ve EULA'yı ekleyebilirsiniz.

Kayıt defteri girişleri, yalnızca uygulamanız onsuz çalışamıyorsa zorunludur. Anahtar, alt anahtar, değer, tür ve veri belirtmenizi gerektiren bu tür girişleri eklemek yeterince kolaydır. Yükleyicinin kendisini oluşturmak çok zaman almaz, ancak büyük olasılıkla yönetici ayrıcalıklarıyla başlatılması gerekir.

Sonuç olarak

Özetlemek gerekirse SetupDev, projelerinizi basit, sezgisel bir yükleyicide bir araya getirmek için kullanabileceğiniz pratik bir uygulamadır. Kenarları biraz pürüzlü gibi görünse de, tek bir kod satırı yazmayı içermeyen basit gereksinim alanları ile donatılmıştır.

Uzun zamandır aradığım yazılımdır.(Kullandığım bir kurulum oluşturma yazılımı var ama çok teferruatlı ve bazen ayarlarının içinde çok zaman kaybolmuşluğum da vardır.Yazılımın adı Setup2GO....İsteyen internetten araştırarak bakabilir.1998 yapımı'dır.MSI setup dosyası oluşturur.

rsucklw.png


Ekran Görüntüleri : (Çalıştırılan Sistem : Windows 7 Ultimate Edition SP1 x86)

c0d3vy5.png

np7z6ue.png

d64wdbh.png


İndirme Linki (aynı zamanda çeviri kaynağı ) :
Kod:
https://www.softpedia.com/get/Authoring-tools/Setup-creators/SetupDev.shtml
 
Üst