• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Çok sevme, güzel sev

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Aşırığı kıskançlığa kılıf bulmuşlar sürekli “Seni çok sevdiğim için yapıyorum” diyorlar.

Ama işin aslı öyle değil hanımlar, beyler. “Seni çok seviyorum ama...” diyorsa bir insan ve aşkını bazı şartlara bağlıyorsa, sevme konusunda asla samimi değildir.
Seni çok seviyorum ama şuraya gitme...”, “Seni çok seviyorum ama şununla görüşme...”, “Seni çok seviyorum ama şunu giyme...” gibi şarta bağlı sevgiler ‘kalitesiz’ kategorisine girer.

Çünkü ‘kaliteli sevgi’de sevgiliyi, olduğu gibi, kayıtsız şartsız kabul etmek vardır.

Bu yüzden ne kadar çok sevdiğin değil, nasıl sevdiğin önemlidir.

Bakın burada ‘kabullenmek’ demiyorum, özellikle‘kabul etmek’ tamlamasını kullanıyorum.

Çünkü kabullenmek mecburiyetten kaynaklanır.

Kabul etmek ise iradeye dayanır. Bilinçli bir davranıştır.

Hepimiz sevebildiğimiz kadar insanız.

Ne kadar çok seversek sevelim sevgimizin dışa vurumu ‘kaliteli’ değilse hiçbir anlamı yoktur.

Belki de bu yüzden “Seni çok seviyorum” diyen birine “Beni çok sevme, beni güzel sev” dememiz gerekiyor artık.

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
Seni en cok ben mi.sevdim bilmem ama en güzel ben sevdim ..

Eflatun şarkısı güzel yakışır konuya,))

Brida

MFC Üyesi
Konular
12
MFC Puanı
8,810
Ülkece sevmeyi bilmiyoruz çünkü.
Yalnız kalıcam, sevgisiz kalıcam korkusuyla iyice pırasa akıllı olduk.

Brida

MFC Üyesi
Konular
12
MFC Puanı
8,810
Zaten kendini sevmeden, baskasini sevemez insan..

sevme sorunu taaaa Derinlerden baslior..

Kendini seven olmak şart, ayrıca hazır olmakta gerekiyor sevmeye.
Elma iken sevip, armut ol illa dememek lazım. Değiştirmeden sevmek gerekiyor.
Çokca da özgür bırakmak lazım, koşulsuz, menfaatsiz, çıkarsız olabilmek, almadan vermeyi de bilmek gerekir.

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Kendini seven olmak şart, ayrıca hazır olmakta gerekiyor sevmeye.
Elma iken sevip, armut ol illa dememek lazım. Değiştirmeden sevmek gerekiyor.
Çokca da özgür bırakmak lazım, koşulsuz, menfaatsiz, çıkarsız olabilmek, almadan vermeyi de bilmek gerekir.

Gercek sevmek budur zaten..

Anduril

MFC Üyesi
Konular
9
MFC Puanı
10,740
Herkes bişeylerden korkar. Ve o korkulardan bağımsız bi hayat kurulamaz..
Kimi kaybetme korkusu, kimi mutsuz olma, kimi terkedilme, kimi ihanet...
Herkesin endişe duyduğu bir duygu vardır..
Önemli olan onu yönetebilmek. O korkuya teslim olmadan, korkunun verdiği negatif duyguyu sönümleme ihtiyacını karşı tarafın sorumluluğundaymış gibi davranmamak esastır..
Ancak hiçbirimiz, kağıt üzerinde doğru bildiklerimizi yapabilecek kadar mental açıdan güçlü değiliz. Bu gerçeğinde farkında olmak lazım..

Son düzenleme: