• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

ÇORBA VE KISKANÇLIK

Seth

MFC Üyesi
Konular
135
MFC Puanı
150
İzzet Çapa, Nazlı Ilıcak’ın ‘Pazar Gezmesi’ne konuktu. Hoş sohbet bir program. Nazlı Hanım kısa sorular soruyor, konuğunu sık boğaz etmiyor.

Biz izleyenler için akıp giden bir program sunuyor. İzzet Bey’le de oldu. Babası Çapamarka’nın sahibi Bedii Çapa. Benim kuşak, bu markanın çorbasından ve sahlebinden tatmıştır. İlk hazır çorbayı yapan markadır.

Çorbanın hikayesini İzzet Çapa anlattı. “Annem (Gürnar Hanım) çok güzel bir kadındı. Filiz Akın diye yolda çevriliyor. Annemin en sevdiği şey ezogelin çorbası. O yıllarda kebapçılarda içiliyor. Her gittiklerinde babam çıldırıyor, bakışlar annemin üzerinde diye... Babam “Ben bu çorbayı hazır şekilde yapayım da Gürnar’ı sokağa çıkarmayayım” demiş...

Sonrası ‘patladı gitti’ olmuş. Bu vesileyle biz de hazır çorbayla tanışmış olduk!

fft16_mf6432721.Jpeg

BÖYLE DE BİR ÜLKE

TRT spor’da geçtiğimiz hafta sonu bana göre çok önemli bir yarışmanın görüntüleri vardı. Çorum’da yapılan kulüpler arası kros yarışları. Kadın atletlerimiz koşuyordu. Cumartesi günüydü. Bir gün sonra Gaziantep’te erkeklerin kros yarışı vardı. Caddelerde koşuyorlardı. Suriye krizinin göbeğinde, terörün her gün can aldığı bir ülkenin iki şehrinde gençler, kızlı - erkekli koşuyordu.

Orta Doğu bataklığının içinde her şeye rağmen direnen bir yüzüydü gördüklerim. Dün de koşuyorlardı.

fft16_mf6432722.Jpeg

DÜĞÜN ALTINLARI PENCEREDEN UÇTU

Show TV’nin ‘Gelin Evi’nde gelinler gerçek. Yeni gelinin evinde toplanıp düğün üzeri sohbet ve dedikodu yapılıyor. Yazgı Hanım onlardan biriydi.

Epey bir takı takılmış anlattığına göre. Peki sonra ne olmuş? Bir bölümü düğün salonu ve borçlara gitmiş. Kalanı, Yazgı Hanım’ın eşinin babaannesinin aldığı battaniyeye sarılıp bazanın altına konmuş. Bir gün bankaya gidip değerlendirilmek üzere sırasını bekliyormuş. Damat bey çok üşüdüğünü söyleyip “Hanım şu battaniyeyi çıkart üzerimize serelim” demiş.

fft16_mf6432723.Jpeg

Gelin hanım “Olur” diyerek bazanın altından battaniyeyi çıkartıp balkondan silkelemiş havalandırıp sermek için. Benim anladığım bir 10 bin TL uçmuş. “Gideceği vardı” dedi gelin hanım. “İlk defa bu programda açıklıyorum” diyerek aile fertlerine de haberi ulaştırmış oldu.

Hani “Altınlar nereye gitti?” diye merak edenler olur diye! Gelin kızımızı çok samimi buldum. Hayatta olabilecek bütün tersliklere hazırlıklı bir hali var gibi geldi.

ALINTIDIR: Sinan KOLOĞLU