• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Daha Önce Ay'a Ayak Basan 8 İnsan Tek Bir Karede

Joe.

Emektar Üye
Konular
1,140
MFC Puanı
4,850
New York'ta düzenlenen bir etkinlikte, Ay'da yürümüş ilk 4 kişiden 3'ünün aralarında bulunduğu toplamda 8 astronot bir araya geldi.

NASA, şimdiye kadar 17 Apollo görevi gerçekleştirdi. Bunlardan en çok bilineni 20 Haziran 1969’de ilk defa Ay yüzeyine inilen Apollo 11 görevi. Ay'a inilen son görev ise 1972 yılında gerçekleşmişti. Geçtiğimiz ay, ilk görevin 50. yıl dönümünde hayatta olan 17 Apollo astronotundan 8'i New York’ta bir araya geldi.

11cdaba7508f0623ec36cc3a25f5df6fb72a8488.jpeg

~Soldan sağa: Charlie Duke (Apollo 16), Buzz Aldrin (Apollo 11), Walter Cunningham (Apollo 7), Al Worden (Apollo 15), Rusty Schweickart (Apollo 9), Harrison Schmitt (Apollo 17), Michael Collins (Apollo 11) ve Fred Haise (Apollo 13)

Panelde konuşan astronotlar, Apollo görevi hakkında birçok anıdan bahsettiler. Bu anılardan birinde Aldrin, Armstrong ile birlikte Ay'ın yüzeyinden modüle dönememe hikâyelerini anlatırken şu ifadeleri kullandı:

“Başım sağa dönük şekilde yardımcı pilotun olduğu tarafa doğru yere uzanmıştım, içeri giren toza bakıyordum ve küçük, siyah bir nesne fark ettim. Oraya ait değil gibi duruyordu. Sonra yakından bakınca anladım ki modüle iniş ve çıkışı sağlayan sistemdeki devre kesici kırılmıştı. Yüzeye inerken bu şeye basıyor, çıkarken de çekiyordunuz. Eğer modüle geri gelmek istiyorsanız o şeye tekrar basmanız gerekiyordu. Yüzeydekiler o şeyi geri çekemezlerse ölmüş sayılırlardı ve ben de eve yalnız dönmek zorunda kalırdım.”

ABD başkan yardımcılarından Mike Pence, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir duyuruda 2024 yılı için Ay'a tekrar gidilmek üzere bir proje üzerinde çalışıldığını belirtmişti. NASA başkanı Jim Bridenstine da 2033 yılında Mars’a gitmek gibi bir hedeflerinin olduğundan bahsetmişti.

Sindy

Süper Moderatör
Konular
1,472
MFC Puanı
116,640
Bunlar bastıysa bnde basarım ayagımı bnm neyim eksik :hih: aya gönderin beni Miyamoto :p

Sindy

Süper Moderatör
Konular
1,472
MFC Puanı
116,640
Joe.de gelsn bnle tek gitmem :D

Joe.

Emektar Üye
Konular
1,140
MFC Puanı
4,850
Hahaha , ben gelirsem ay benim gelişimi kaldıramaz heyecanından patlar. Güme gideriz diyim :D

Ozi

MFC Üyesi
Konular
19
MFC Puanı
180
Ay'a öncelerden ayak basıldı haberleri halen araştırılıyor. ABD basıldı diye tarihe geçti fakat nasanın bulduğu açıkları araştırıyor bu sebeple 8 insana bakmaya şu an gerek yok belki de bakkal çırağına bakıyorsunuz

Joe.

Emektar Üye
Konular
1,140
MFC Puanı
4,850
Ay'a öncelerden ayak basıldı haberleri halen araştırılıyor. ABD basıldı diye tarihe geçti fakat nasanın bulduğu açıkları araştırıyor bu sebeple 8 insana bakmaya şu an gerek yok belki de bakkal çırağına bakıyorsunuz

Yalan olduğunu düşünmüyorum. Mars'a koloni göndermemize ramak kaldı. ( Çalışmalar başladı biliyor musun bilmiyorum. ) Bir sürü robotlar indirildi gezegene , neler neler yapıldı.

Ay bunun yanında çok basit kalıyor , ki orada kıymetli madenlere 'de rastlandığını ve onun içinde çalışmalara başlanacağı yazıyor. Ki , tekrar 2024'de gidileceği yazıyor.

Ozi

MFC Üyesi
Konular
19
MFC Puanı
180
Videolar izlendi bir kaçı nete sızdı 2011 de yeni yeni pembe gezegen diye bas bas bağırdığım zamanlarda Abd'nin videolarında açıklar ve sızmalar olduğu görünüyor.Bu arada pembe gezegen halen var yeni Dünya olarak adlandırılıyor.

Joe.

Emektar Üye
Konular
1,140
MFC Puanı
4,850
Videolar izlendi bir kaçı nete sızdı 2011 de yeni yeni pembe gezegen diye bas bas bağırdığım zamanlarda Abd'nin videolarında açıklar ve sızmalar olduğu görünüyor.Bu arada pembe gezegen halen var yeni Dünya olarak adlandırılıyor.

Bizzat , canlı yayında yaptılar.

Ozi

MFC Üyesi
Konular
19
MFC Puanı
180
Bilemem orasını ama orada hızlı yürümesini yavaşlatıp Ay'da gösterdiklerini bilirim

-Ruhefza-

MFC Üyesi
Konular
932
MFC Puanı
1,190
Bende gitmediyip bizi keklediklerini düşünüyorum,sebebini bilmiyorum ama öyle.​

Ozi

MFC Üyesi
Konular
19
MFC Puanı
180
Resmî kanıt ve videolara göre öyle. Karanlık bir tarafta çekilen fotoğrafa ışık eklediklerini,güneş ışığının aksine ekstra ışığın farklı yeri aydınlattığı bariz.