• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Dedicated & Bekir ile Ropörtaj

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konular
756
MFC Puanı
210
Bu gün sunucumuz teknik admini Dedicated ile birlikteyiz.

<Alcatraz> Merhaba Dedicated.

<Dedicated> Merhabalar.

<Alcatraz> Öncelikle röportaj talebimizi kabul ettiğin için teşekkür ederim. Nasılsın?

<Dedicated> Teşşekkür ederim, iyiyim siz nasılsınız?

<Alcatraz> Dilersen ve hazırsan başlayalım röportajımıza? Klasik röportaj soruları sormayacağımı bildirmek isterim, başarılar.

<Dedicated> heheh :) desene çok ter dökeceğiz...

<Alcatraz> Öncelikle seni MegaForum ailesinin tanıyabilmesi adına, kendinden bahseder misin? (İsmin, yaşadığın şehir, hobilerin, yaşın, iş-okul durumun vs.)

<Dedicated> Adım bekir, 29 yaşındayım Malatya'lıyım. Bilgisayarcıyım, okul bitti çok oldu. Hobilerim çok :) ama bildiğiniz gibi gezmek kitap okumak değil :) Mesela bir akvartistim ben.

<Dedicated> Çeşit çeşit balık yetiştiriyorum akvaryumlarım var. Ender bulunan cinsler üzerinde çalışıyorum genelde. Onun haricinde web tasarımı, mIRC Socket kodlama ile uğraşıyorum ve son olarak en büyük hobime geldi sıraaaa, Solar sistemler üzerinde yoğunlaştım şuan bir projem var. Güneş ışıkları ile elektrik üretmek ki bu mümkün şuan ama hazır sistemlerde.

<Dedicated> Benim projemde ise tamamı ile hazır sistemlerden haric tamamı ile kendime özgü bir sistemle üreteceğim. Ve denemeler gayet olumlu ;)

<Alcatraz> Dedicated, SOhbet.Net IRC sunucusu bünyesinde teknik admin olarak görev yapmaktasın. IRC ile tanışman nasıl oldu acaba? Bir de teknik admin nedir, neler yapar, kısaca bahsedebilir misin?

<Dedicated> IRC İle tanışmam aslında 2000 li yıllardan beri var ama o zamanlar sadece makara olayı idi, 2008 yılı sonu sevgili @ZaiL abi ile tanıştım oda Malatya.Com - Malatya'yı Konuşuyoruz.. - Malatya Haber domaini sayesinde, baya görüştük ettik uzaktan akraba da çıktı kendisi :)

<Dedicated> Sohbet.Net domaini olduğu söylemişti çok şaşırdım. Sonra malatyaya geldi oturduk sohbet ettik, Chat.ORG ile linkliydi burası (Oda Sohbet.Nete ait ve halen bünyemizde.) bende o zaman meraklıydım buraya "abi operini girde bakayım bi" demiştim o da operini girmek yerin beni oper ekletmişti, sevgili irpolice eklemişti o zaman.

<Dedicated> Teknik admin nedir? sorusuna da şöyle bir yanıt vereyim, Teknik admin adında belli olduğu üzere tekniki konularla alakalıdır nedir bunlar, Unreal services gibi IRC sisteminin Ana unsurlarını oluşturan sistemin sorunlarını, geliştirmesini veya düzenlemesini yapandır. Ama bizim sunucumuzda tekniki olabilecek sorunlar şuan oldukça minimum seviyededir buda @Sky-Dancer sayesindedir.

<Dedicated> Bunun haricinde ise Botlarla ilgilenmekteyim, Sunucu üzerinde olan S-Bot ve yandaşlarına bakıyorum. S-Bot bize @Hangman tarafından kalmıştır, üzerine bir çok eklemelerde bulundum, hatalarını giderdim vs vs.

<Alcatraz> Daha önce başka sunucularda bulundun mu acaba? Bulunduysan hangileridir? Son olarakta şu an neden Sohbet.net, seni burada tutan en önemli unsur nedir?

<Dedicated> Önce başka sunucuda bulundum, büyük global sunuculardan değildi 30-40 kişilik bir serverdi ve ilk göz ağrımdı ikincisi ise Sohbet.Net. Sohbet.Net'te olmamın en büyük sebebi;Sevgili @ZaiL sonrasında @OxiGeN ve @Hero dur. Ortamı seviyorum değer verdiğim insanlar var. Ve asla üçüncü bir sunucu da olmayacağım.

<Alcatraz> Sanal alemden biraz da sosyal hayatına geçiş yapalım diyorum. Dedicated müsait olduğu bir gün neler yapar, nerelere gider, nasıl vakit geçirir?

<Dedicated> Müsait olduğum günler; sadece izin günümdür ve o gün asla evden çıkmam dinlenirim. Sunucuya dahi girmem (Sorun olmadıkça).

<Euphoria> Dedicated ile Bekir arasında bir fark varmıdır? Varsa neden ve neydir ?

<Dedicated> Dedicated ve Bekir güzel soru, Bekir adım daha önce nick olarakta onu kullanıyordum ortalama 6 yıl ve değştirme kararı aldım. Dedicated oldum.

<Dedicated> Beleşçilerin çoğalması, kankların çoğalması :) herkes kanka diyor bilmem ne hiç birini tanımıyorum. Herkes çıkarı için yazıyordu ve sıkıldım ki ondan önce bir kaç bıraktım girmedim. Girdiğimde ise bu nicki aldım.

<Euphoria> Dedicatedin Sanal Bekirin ise Reel hayatındaki keşkeler nelerdir?

<Dedicated> Say say bitmez :) benim çok beğendiğim bir laf var ona size yazayım. "Genç demek çok şey düşünüp, çok şey hayal edip yapamamaktır." diye bir söz var. Bu herşeyi anlatır sanırım.

<Euphoria> Peki o zaman ..

<Alcatraz> Hayatta seni en mutlu ve en mutsuz eden durumlar nelerdir? Hayatta vazgeçilmezin olan kişi ya da kişiler kimlerdir?

<Dedicated> En son ne zaman mutlu oldum hatirlamiyorum, haliyle bir çok mutsuzluk ve üzüntü yaşadim buda sevdiğim kişileri kaybetmemle başladi sırasıyla Annem, AnneAnnem, Kuzenim, Eniştem ve son olarak 5 ay önce Dayım. Vazgeçilmez olanlar tabikide Ailem, insan sadece ailesi eşi için herşeyi göze alır, yabancı biri için yapmaz.

<Euphoria> İlerisi icin Hayallerin veya Planların nelerdir ?

<Dedicated> İleride ki planlarım tabiki ailem, herşey onlar için. Ev sahibi olmayı çok istiyorum ve çabalıyorum bunun için. Allah nasip ederse yakındır o da. :)

<Alcatraz> Peki sporla aran nasıldır, ilgilendiğin bir alan var mıdır, hangi takımlısın ?

<Dedicated> Sporla aram çok iyidir, sürekli İddaa oynarım ve hep tek maça kaybederim :) GALASARAY'lıyım.

<Euphoria> UltraAslan bünyesinde gelmiş geçmiş en sevdigin Sporcu veya Sporcular kimdir ?

<Dedicated> Tabi ki sürekli takip edebilen biri değilim fakat 2000 ruhunu taşıyorum hala :) Tafarell olsun Hagi olsun :) ve en sevdiğim oyuncuları arasında bu iki üstad var.

<Euphoria> Son olarak, Forumun Teknik Admini olarak MegaForum.com'un son durumunu nasıl değerlendiriyorsun?

<Dedicated> MegaForumun geçmişi maziye dayanır desem yalan olmaz 2010 yılı sonlarında gelmiştim teknik olarak, ve öncesi de var baya eskidir MegaForum. Bir zamanların gözdesiydi ve şuanki yönetimi gerçekten eski ruhunu yaşatıyor ve canladırıyor. Bunun icin size ayriyeten teşekkürlerimi iletiyorum benimsediğiniz ve ilgilendiğiniz için...

<Alcatraz & Euphoria> Evet Sevgili Dedicated, bizim sorularımız bu kadar, MegaForum Ailesi olarak bize zaman ayrıp ve sorularımızı içtenlik ile yanitladiğin için teşekkür ediyoruz sana, başarıların devamını diliyoruz.

<Dedicated> Söz verdiğiniz için teşekkür ederim MegaForum ailesine saygılarımı sunar başarılar dilerim.

Konular
772
MFC Puanı
530
Güzel bir röportaj olmuş ellerinize , dillerinize sağlık:)

Konular
756
MFC Puanı
210
Kendi Adima tekrar Bekir Arkadasimiza Tesekkür ediyorum, sahsen cok sevindim böyle bi imkani bize sundugu icin. Güzel yürekli, saglam karakterli güzel iinsan, tekrar tesekkr ediyorm

Konular
625
MFC Puanı
10
Keyifli bir röportaj olmuş. Ellerinize sağlık. :)

Konular
1
MFC Puanı
80
Her iki tarafada tşk ederim hoş ve keyifli bir röportaj olmuş.

Konular
18
MFC Puanı
120
Reportaj Dedigin Böyle Yapılır :) Güzel Sorular Güzel Cevaplar

OMeR

MFC Üyesi
Konular
2
MFC Puanı
10
Cansın sen Dedicated imm cann Yüreği sağlam, fikri sağlam, kalbi sağlam güzelliklerle dolu , sevgiyle dolu ADAM GİBİ ADAMSIN Dedicated immmm.... Seni hakikaten çok seviyorum canım kardeşim benimm. İYİKİ VARSIN dediğim ender kişilerden birisin... (Röportajınızda harika olmuş Alcatraz ımm, Euphoria mmm sizlerinde emeğine sağlık olsun.. )

Konular
1,799
MFC Puanı
540
Cansın sen Dedicated imm cann Yüreği sağlam, fikri sağlam, kalbi sağlam güzelliklerle dolu , sevgiyle dolu ADAM GİBİ ADAMSIN Dedicated immmm.... Seni hakikaten çok seviyorum canım kardeşim benimm. İYİKİ VARSIN dediğim ender kişilerden birisin... (Röportajınızda harika olmuş Alcatraz ımm, Euphoria mmm sizlerinde emeğine sağlık olsun.. )

Abim benim sende cansın, tanıdığın en iyi insan eskilerden birisin. İyiki varsın ;)

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
Çok güzel olmuş yüreklerinize sağlık, solar sistemler üzerine çalışman bence muhteşem ayakta alkışlıyorum. Bende yenilebilir enerji için oldukça araştırma yapanlardanım ama malum iş yerinden dolayı neredeyse zaman ayırmak imkansız hale geliyor. Projelerinde başarılar diliyorum.

Narkoz

MFC Üyesi
Konular
2
MFC Puanı
20
Güzel ve Hoş Bir Söyleşi Olmuş Emek Verenlerin ve Bekir Kardeşimizin de Yüreğine Sağlık Diyorum. Sohbet.NET Ailesi.:in::claps:

Kyra

MFC Üyesi
Konular
0
MFC Puanı
20
Way be Bekir de ünlendi .))) Başarılarının devamını dileriz beyefendi... Röportajı yapanında yapranında ellerine sağlık güzel olmuş.

Konular
2
MFC Puanı
0
@Bekir röportajını yeni okudum biraz geç oldu da sana bir sorum olacak botlarla global duyuru yapan botları ne zaman iptal edeceksin. Ya da bizim onları ignore edebileceğimiz hale getirsen. :D İşin şakası.

Allah sevdiklerinle mutlu sağlıklı bir yuva nasip etsin sana.

DeStina

MFC Üyesi
Konular
11,091
MFC Puanı
27,850
çok güzel olmş .emeğinize saglık..

Ela

Konular
13
MFC Puanı
60
Şu sanal alemde iyiki tanıdım dediğim ve öz kardeşim kadar değerli olan biricik Bekir'im, çok çok değerlidir, çok yardımseverdir.. bana yaptığı o kadar çok emeği var ki, tek tek sayarak dillendirsem şurayı fazlasıyla doldurmuş olacağım, her emeğine minnettarım. Benim için en güzel dostlardandır. Ropörtaja gelecek olursam samimiyet belli, çok tatlıydı tşk ederiz. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...