Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Deli Gönül 11 Haziran Aman Aman Türküsü(Bir ayrılık bir yoksulluk biride ölüm)

İlda

Özel Üye
Özel Üye
  • Üyelik Tarihi
    16 Haz 2017
  • Mesajlar
    9,016
  • MFC Puanı
    124
  • MFC Seviyesi

Deli Gönül 11 Haziran Aman Aman Türküsü(Bir ayrılık bir yoksulluk biride ölüm)Fox Tv ekranlarının sevilen yeni dizisi*Deli Gönül’de 11 haziran salı günü ekranlara gelecek 2. bölümde çok hoş bir Karacaoğlan türküsü seslendirilecek.

Daha önce bu türkü*Bir ayrılık bir yoksulluk biride ölüm adı ile Kubat, Neşet ERTAŞ ve Karacaoğlan tarafından seslendirilmişti. Son yıllarda ise en çok Rubato isimli sanatçının*Bir ayrılık bir yoksulluk biride ölüm yorumu dinlenmekte.

Deli Gönül dizisi ses yönetmenleri ise dizilerinde çalacak*Bir ayrılık bir yoksulluk biride ölüm türküsünü ise Rubota’nın yorumu ile almış. Deli Gönül izleyicileri 2. bölümde Rubota’dan dinleyecekleri bu yorumu çok beğenecekler. Özellikle Deli Gönül dizisinde Kadir sevdği kız Fatmagül’ü çok özleyecek ve bu sırada bu hasretli türküsü çalakacak; gerçekte ise Fatmagül ölmemiştir. Bakalım Fatmagül ve Kadir ne zaman karşılaşacak.

Bir ayrılık bir yoksulluk biride ölüm Sözleri
Bizi hasret koyan gama kardaşa.
Bir ayrılık, bir yoksulluk, biri de ölüm
Aman aman aman aman oy


Bir ayrılık, bir yoksulluk, biri de ölüm
Aman aman aman aman oy
Nice sultanları tahtan indirdi
Nicesinin gül benzini soldurdu
Aman aman aman aman oy

Ruboto Bir ayrılık, bir yoksulluk, biri de ölüm

Dizibilgi
 
Üst Alt