• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

“Deve idrarı” tartışmasını kadın sünnetine taşıdılar

İlda

Özel Üye
Konular
1,235
MFC Puanı
1,490
“Deve idrarı” tartışmasını kadın sünnetine taşıdılar

Habertürk ekranlarındaki “deve idrarı” tartışması gündemden henüz düşmeden bu kez iki isim kadın sünneti konusunu ele aldı.

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Caner Taslaman ile Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ebubekir Sifil, bir kez daha hadislerin kaynağı ve güvenilirliğini tartıştı.

Canlı yayında kadın sünnetini tartıştılar

Habertürk TV’de Veyis Ateş’in sunduğu programda konuk olan iki isimden Ebubekir Sifil bir ara konuyu kadınların sünnet olmasına getirdi.

Kadınların sünnet olmasının 3 şekli olduğunu savunan Sifil skandal sözlere imza attı.

Sifil’i ti’ye alan Caner Taslaman ise gülerek dinledi.

Aynı iki isim daha önce “deve idrarı içilir mi?” diye tartışmıştı

İlahiyatçı Sifil, aynı programda deve idrarı içmenin şifalı olduğunu belirten hadisin sahih (doğru-güvenilir) olduğunu savunmuş, deve idrarının şifa olduğunu iddia etmişti.

Bunun üzerine Taslaman, “Eğer sünnetse Ebubekir Hoca içebilir” diyerek bir kavanoz içinde getirdiği deve idrarını masaya koymuştu.

Ne diyor

Loony

MFC Üyesi
Konular
305
MFC Puanı
180
Bunun üzerine Taslaman, “Eğer sünnetse Ebubekir Hoca içebilir” diyerek bir kavanoz içinde getirdiği deve idrarını masaya koymuştu.

Kahkaha attım :D
Nerden buluyon bu haberleri ya :D

KalbeZarar

MFC Üyesi
Konular
0
MFC Puanı
0
şifanın nereden geleceği belli olmaz diyenlerde var :D

Konular
14
MFC Puanı
170
eğer o hadisin senedi varsa sahihtir sadece yorum hatalıdır derim kadın sünnetine girmicem merak eden arastırsın vardır ama bu emir değil tavsiyedir ne sartlarda olur olmaz bakılır herseyi tartıstık bumu kaldı ..

zamanında kirpi kanıda konusılmustu benzer sekilde haram diyen ulemada olmasına rağmen tanıdığım bizzat tanıdığım 2-3 sara hastasına iyi geldi bildiğim yıllardır nobetleri yok... ama bi okadardaişe yaramayan var bu biraz tavsiyeyede itikatla alakalı bişey uydurma tevatur olsa inanmam bende ... o yuzden bazı seyler de mecazi al iç bu zehri diyerek netlestiremezsiniz ordaki şifa dan ziyade soylenenallah nasip etmez deolabilir ... bide boyule yorumlamak gerek bence

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Bilezik gibi geçirmiş :sigara

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Ebu Cehil mi desem Ebu Sefil mi desem Ebu Sifil mi desem bilemedim.