• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Dilekçe Örnekleri

diShy

Onursal Üye
Konular
32,527
MFC Puanı
2,580
devamsızlıkla ilgili veli dilekçesi :

SAYIN VELİ,
…………….. ……

Bilindiği gibi 222 Sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanununda 4306 Sayılı Kanun ile yapılan değişiklikle zorunlu ilköğretim 8 yıla çıkarılmıştır.
Velisi bulunduğunuz …………… İlköğretim Okulu öğrencisi ……………………... ’in İlgi (a) Kanunun 52. Maddesi gereğince okula devamının sağlanması, aksi takdirde aynı Kanunun 56. Maddesi gereğince hakkınızda para cezası uygulanacağı, buna rağmen okula devamsızlık halinde hapis cezasına çarptırılacağınızın bilinmesini rica ederim.

Tebliğ Eden : Sınıf Öğretmeni Tebellüğ Eden : Öğrenci Velisi Tebliğ Tarihi: …./…../2006

İmza İmza

kopyacı92

SK. MEHMETÇİK VAKFI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE
ANKARA

.../.../... tarihinde..................... .................... ........................sonucu şehit olan eşim/oğlum/babam ..... .............................. ......’dan dolayı şahsıma bağlanacak Aylığın / ödenecek Nakdi Tazminatın/Mehmetçik Vakfı yardımının aşağıda belirttiğim adresime gönderilmesini arz ederim. .../.../...

(İmza)
Adı Soyadı
Adres/Telefon Numarası :
Banka adı ve hesap numarası:

SERİ SERSERİ

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ FEN FAKÜLTESİ DEKANLIĞINA

Fakülteniz ........................Bölümü ............................ numaralı öğrencisiyim. Üniversitemiz Kartlı Geçiş ve E-Cüzdan uygulaması dahilinde almış olduğum öğrenci kimliğimi kaybettim. Gerekli belgeler ekte sunulmuş olup, tarafıma yeni bir öğrenci kimliği düzenlenmesini arz ederim.

ADRES ADI SOYADI VE İMZASI

EK:

1- 1 ADET RESİM

2- 1 ADET BANKA DEKONTU (KİMLİK ÜCRETİNİN YATIRILDIĞINI BELİRTEN)

3- GAZETE İLANI

DİPLOMA DÜZENLENMESİ İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Tarih

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ FEN FAKÜLTESİ DEKANLIĞI'NA

Fakülteniz .............................. .................... ............... Bölümü ............................ numaralı öğrencinizim. ........................... tarihinde mezun oldum mezuniyetimin onaylanarak Diplomamın düzenlenmesini arz ederim.

Adres: Adı Soyadı ve İmzası
Tel:

MEZUNİYET BELGESİNİN HAZIRLANMASI İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Tarih

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ FEN FAKÜLTESİ DEKANLIĞI'NA

Fakülteniz.................... .................... ...................Bölümü..... ................numa ralı öğrencinizim. .........................tarih inde mezun oldum. Mezuniyetimin onaylanarak Mezuniyet Belgemin düzenlenmesini arz ederim.

Adres: Adı Soyadı ve İmzası
Tel:

Ehliyet İçin Dilekçe Örneği

ADLİ SİCİL VE İSTATİSTİK GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE
ANKARA

T.C Kimlik No :

Soyadı :

Adı :

Baba Adı :

Ana Adı :

Doğum Yeri :

Doğum Tarihi :

Nüfusa Kayıtlı
Olduğu Yer (İli-İlçesi) :

Cilt No. : Aile Sıra No.: Sıra No. :

………. Sınıfı Sürücü Belgesi almak için müracaat edeceğimden sabıkamın olup olmadığının bildirilmesini arz ederim.

DİLEKÇE ÖRNEĞİ

TARİH

UÇAK VE UZAY BİLİMLERİ FAKÜLTESİ DEKANLIĞINA,

Fakülteniz ............ Mühendisliği Bölümü, .............. no’lu öğrencisiyim. .............................. ....... nedeniyle…....... Öğretim Yılı güz/bahar yarıyılında süreden sayılmayan izin verilmesini istiyorum. İlgili belgeleri ilişikte sunuyorum.

Gereği için bilgi, inceleme ve onayınıza saygılarımla sunarım.

İmza

Adı :
Soyadı :
Fakülte No :
Bölüm :
Sömestr :
Adres :
E-mail :
Telefon :