• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Dilencinin üzerinden 28 bin, bankadan 450 bin lirası çıktı

ultrAs

MFC Üyesi
Konular
46
MFC Puanı
10
Bursa'da zabıta ekiplerinin yakaladığı bir dilenciden 28 bin lira çıkarken, üzerinde bulunan 5 farklı hesap cüzdanında ise toplam 450 bin lira olduğu belirlendi.

Q7RENj.jpg

Bursa'da, zabıta ekiplerinin yakaladığı bir dilencinin üzerinden 28 bin lira çıkarken, bu kişinin yine üzerinde bulunan kendisine ait 5 farklı banka hesap cüzdanında ise toplam 450 bin lirası olduğu tespit edildi.

Alınan bilgiye göre, teravih namazı öncesi cami önlerinde dilencilik yapanlara yönelik çalışma başlatan Osmangazi Belediyesi Zabıta ekipleri, ramazan ayının başından itibaren Şehreküstü Camisi'nin önünde çalışma yürüttü.

Ekipler, 15 gündür aynı camiye gelen Mehmet Cahit Ö'nün (56) hareketlerinden şüphelendi. Polis ekiplerinin de yardımıyla Mehmet Cahit Ö, caminin yanında bulunan Osmangazi Belediyesi Şehreküstü Zabıta Noktası'na götürüldü.

Şüphelinin elindeki poşeti alan ekipler, içinde çok sayıda banknot ve demir para bulunduğunu fark etti. Paraları sayan ekipler, toplam 28 bin lira olduğunu belirledi. Ayrıca Mehmet Cahit Ö'nün üzerinden çıkan 5 farklı banka hesap cüzdanında ise toplam 450 bin liranın bulunduğu tespit edildi.

Ramazan ayı boyunca Şehreküstü Camisi'nin önünde dua ettiğini iddia eden Mehmet Cahit Ö, dilencilik yapmadığını, emekli aylığını biriktirdiğini ve bu paranın bankadaki faizlerinden bu geliri elde ettiğini ileri sürdü.

Paraları evinde bulundurmaktan korktuğu için üzerinde taşıdığını dile getiren Mehmet Cahit Ö, zabıta ekiplerinden "Paralarımı verin gideyim" talebinde bulundu.

Tutanak tutularak sayılan paralara el konulurken Mehmet Cahit Ö'ye "dilencilik yaptığı" gerekçesiyle Kabahatler Kanunu çerçevesinde idari para cezası kesildi. AA

Konular
14
MFC Puanı
170
he masallah ... ne para biriktirmiş len 1 tl 1tl .. kaç yıl da biriktirdin 478 milyar kişiden 1 tl toplamak ne demek abartalım 956 milyar kişiden 0.50 krs bence taktir edilmedi adam ben bunu toplayamam bile ... vay anasını dilenciye para verirken sunu dusunmeli hangimiz daha mağdur :D

Konular
1,018
MFC Puanı
4,910
he masallah ... ne para biriktirmiş len 1 tl 1tl .. kaç yıl da biriktirdin 478 milyar kişiden 1 tl toplamak ne demek abartalım 956 milyar kişiden 0.50 krs bence taktir edilmedi adam ben bunu toplayamam bile ... vay anasını dilenciye para verirken sunu dusunmeli hangimiz daha mağdur :D

matematigine hayran kaldım :D 450 bin tl için 450 bin kişiden 1 tl alması yetiyor sanırım. ne milyarı :D

Konular
14
MFC Puanı
170
matematigine hayran kaldım :D 450 bin tl için 450 bin kişiden 1 tl alması yetiyor sanırım. ne milyarı :D

1.si toplarken sıfırları atmıyoruz ülke değiliz değilmi? ben sıfırlı hesapladım çok dursun 1 lira paramı allah askına :D 2 450 ok 28 de ustunden çıkmıs 478 bin bin az ya milyar daha çok duruyor ki oyle bile yazsam bugun baslasak 100 senede ben toplayamam

Konular
1,018
MFC Puanı
4,910
1.si toplarken sıfırları atmıyoruz ülke değiliz değilmi? ben sıfırlı hesapladım çok dursun 1 lira paramı allah askına :D 2 450 ok 28 de ustunden çıkmıs 478 bin bin az ya milyar daha çok duruyor ki oyle bile yazsam bugun baslasak 100 senede ben toplayamam

ben şu an iptaLim. beynim error verdi bilader. :)