Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Doğal Makyaj Önerileri

Lilith

ad astra per aspera
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    5 Ağu 2017
  • Mesajlar
    1,128
  • MFC Puanı
    11
  • MFC SeviyesiDüşük göz kapağı olanlara nasıl kalem çekmek gerekir?

Göz kapaklarımız düşükse kalem çekmeyi çok seviyorsanız eğer maalesef çok kalın kalem çekme şansınız yoktur. Neden? Çünkü kalem çektiğiniz zaman göz kapağınızı düşük olduğu için zaten kalem gözükmeyecektir ve üst tarafa bulaşıcaktır. Ama ne yaparız? Çok ince olarak bir kalem çekebiliriz gözümüze. Kirpik diplerini takip ederek çok ince olarak kalemimizi çekebiliriz. Eğer renkli kalem kullanmayı seviyorsanız renkli kalem tercih edebilirsiniz. Yine aynı şekilde diğer gözümüze de ince bir şekilde kalemimizi çekiyoruz. Göz kapaklarımıza oldukça ince bir kalem çekerek makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Dişleri sarı olanlar hangi renk ruj kullanmalı?

Eğer dişleriniz sarıysa bu doğuştan gelen bir rahatsızlıktan da olabilir. Ruj kullandığınız zaman çok dikkat etmeniz lazım. Genelde içinde sarı ağırlıklı olan renkleri kullanmayacaz. Turuncu ve şeftali tonlarına giden seriyi kullanmamanız lazım. Çünkü içerisinde sarı vardır, zaten dişler sarı olduğu için dişlerinizin daha çok sarı durmasına neden olur, buda çok çirkin bir görüntüye sebep verir. Hangi tonları kullanıcaz? Genelde pembe tonlarını tercih etmelisiniz. Ya direk parlatıcı sürüceksiniz dudaklarınıza renksiz parlatıcı ya da pembe tonlarını tercih ediceksiniz.

Gözleri olduğundan büyük göstermek için makyaj nasıl yapılmalı?

Eğer gözlerinizi olduğundan daha büyük göstermek istiyorsanız çok net hatlı far ya da kremler sakın kullanmayın. Bunlar gözünüzün daha küçük gözükmesine sebep olucak. Gece makyajlarında genelde beyaz kalem çok daha durur. Genelde çünkü füme, siyah tonlarıyla makyaj yapıldığı için beyaz ideal olucaktır göz makyajınız için.
 
Üst Alt