Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Dolven yan etkileri

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,184
  • MFC Puanı
    12,124
  • MFC Seviyesi

Dolven ağrı kesici ve eklem iltihaplanmalarının yanı sıra adet sancılarının azaltılmasında da kullanılan ilaçlardandır. Özellikle çocuklarda ateş ve ağrı tedavilerinde kullanılan ilaçlar grubundadır. Bu ilaç çok yönlü kullanım alanları olan ilaçlar grubundadır ve her doz artımı kesinlikle doktor kontrollü olması gerekmektedir. Dolven ,ibuprofen çok aşırı yan etkisi olan bir ilaçtır. Kesinlikle eczanelerde reçetesiz verilmez yan etkileri ise şöyle sıralanmaktadır. Göğüs ağrısı, konuşmada bozukluk, görme veya denge kaybı problemleri, mide veya bağırsakta delinme gibi daha bir çok yan etkileri bulunmaktadır.

Dolven kullanmak zorunda kalan hastaların kesinlikle doktor kontrolünde ve doz alımı kontrolünde bu ilacın alınması gerekmektedir. Dolven kullanan hastalarda en ufak yan etki görüldüğü takdirde en yakın sağlık kuruluşuna baş vurmaları gerekmektedir.

Dolven ibuprofen reçete ve doz ayarına dikkat edilmesi gereken bir ilaçtır.
 
Üst Alt