Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Dünyanın En İyi 10 Sosyal Ağ Websitesi

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,142
  • MFC Puanı
    10,464
  • MFC Seviyesi

İnternet dünyayı hiçbir teknolojinin yapamadığı kadar küçük hale getirdi. Artık nerede neler olduğunu öğrenmek hiçbirimiz için zor bir durum değil. Özellikle sosyal ağlar sayesinde uzaktaki arkadaşlarımızla iletişim halinde olmamız çok daha kolay hale geldi. Sosyal ağlar yalnızca iletişim için kullanılmıyor. Aynı zamanda kariyer geçmişimizi oluşturabileceğimiz ve iş verenlerin bize ulaşabileceği sosyal ağlarda mevcut. Bu yazımızda dünyanın en çok kullanılan, en iyi 10 sosyal ağ websitesini sizler için bir araya getirdik.

Dünyanın En İyi 10 Sosyal Ağ Websitesi


10- Friendster

Friendster, sosyal ağ sitelerinin öncüsü ya da babasıydı diyebiliriz. Ancak ilginçtir ki şu anda sosyal ağlarla iç içe olan birçok insan Friendster‘i bilmiyor. 2002 yılında kurulan Friendster şu anda bir sosyal oyun sitesi konumunda. Bünyesinde bulunan birçok oyunu arkadaşlarınızla birlikte online olarak oynayabilirsiniz.

9- Tagged

Bir başka sosyal ağ sitesi olan Tagged‘ta, arkadaşlarınızla iletişim kurabilir, oyunlar oynayabilir ve skorlarınızı paylaşabilirsiniz.

8- Instagram

Instagram sosyal ağlar içinde kendine özgü tarzıyla dikkat çekiyor. Instagram‘da fotoğraflarınızı etiketleyerek, arkadaş çevrenizle ve takipçilerinizle paylaşabiliyorsunuz. Ayrıca Instagram’da paylaştığınız fotoğrafları eş zamanlı olarak Facebook ve Twitter profilinizde de paylaşabiliyorsunuz.

7- DeviantART

Yaratıcı biri misiniz? Ve bu yaratıcılığınızı dünyayla paylaşmak mı istiyorsunuz? Cevabınız “Evet” ise, DeviantART tam size göre bir platform. DeviantART, kullanıcılarının skeçlerini, fotoğrafçılık yeteneklerini, dijital sanat eserlerini, heykellerini ve resimlerini paylaşabildikleri bir dijital sanat platformu.

6- Google+

Google, 2011 yılında sosyal ağlar içindeki rekabete katılmak adına Google+ servisini hizmete sundu. Google+‘ı diğer sosyal ağ platformlarından ayıran en dikkat çekici özelliği, takipçilerinizi “arkadaşlar, iş arkadaşları, akrabalar, tanıdıklar” gibi çevrelere ayırarak, paylaşımlarınızı hangi çevrelerin görmesini istiyorsanız sadece onların görmesini sağlayabileceğiniz bir platform olması.

5- MySpace

2003 yılında Tom Anderson ve Chris DeWolfe tarafından kurulan MySpace, diğer sosyal ağ sitelerinin gelişiminde önemli bir örnek teşkil etmiştir. Myspace durum, fotoğraf, video gibi paylaşımların yanında bloglarınızı da paylaşabileceğiniz bir platform olarak dikkat çekiyor.

4- Pinterest

2010 yılında Ben Silbermann, Paul Sciarra ve Evan Sharp tarafından kurulan Pinterest, özel panolar oluşturarak istediğiniz fotoğrafları bu panolarda paylaşmanızı sağlayan bir platform. Örneğin otomobil, müzik, kitap, film isimli panolar oluşturabilir ve dilediğiniz fotoğrafları bu panolarda paylaşabilirsiniz.

3- Linkedin

2003 yılında Reid Hoffman, Allen Blue, Konstantin Guericke, Eric Ly ve Jean-Luc Vaillant tarafından kurulan Linkedin, Türkçe’nin de içinde bulunduğu 20 dilde hizmet veren bir platform. Linkedin‘i diğer sosyal ağlardan ayıran en önemli özelliği, kariyer geçmişinizi ve şu anki kariyer durumunuzu oluşturup, iş verenlerin dikkatine sunduğunuz bir platform olması.

2- Twitter

Dünyanın ve Türkiye’nin en çok kullanılan ikinci sosyal ağ platformu olan Twitter, duygularınızı ve düşüncelerinizi 140 karaktere sığdırıp paylaşabileceğiniz bir platform. Yalnızca 140 karakterlik limiti olmasına rağmen, sesinizi en kolay duyurabileceğiniz platform olarak bu konuda lider olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

1- Facebook


Ve Top 10 listemizin zirvesinde, sizlerin de tahmin ettiği üzere Facebook bulunuyor. Facebook‘la ilgili uzun uzadıya bilgiler vermeyi gereksiz buluyoruz. Zira 2004 yılında kurulan sosyal ağın kullanıcı sayısı 2012 Ekim ayında 1 milyarın üzerine çıkmıştı.
 
Üst Alt