Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Herkül

Canım Dedem
Genel Sorumlu
Konum
BERGAMA
  • Üyelik Tarihi
    4 Haz 2013
  • Mesajlar
    33,087
  • MFC Puanı
    61,396
  • MFC Seviyesi

Düzenli olarak uygulamanız gereken güzellik sırları

Çoğu kadın, günlük bakım rutinleri konusunda dikkatli davranıyor. Ancak, cilt bakımında kullanılan nemlendirici, tonik gibi ürünlerin yanı sıra bazı önemli ayrıntılar da var. Konumuzda sizlere sunduğumuz güzellik sırlarıyla bakımlı ve sağlıklı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Omega 3’ü eksik etmeyin

Kusursuz bir görünüm için, bakım ürünleri tek başlarına yeterli olmuyor. Cilt bakım ürünlerinin yanında cildinize içten destek verecek besinler tüketmeniz çok önemli. Omega 3 yağ asidi, cilt bariyerinizi korur, cildinizin daha pürüzsüz ve parlak olmasını sağlar. Aynı zamanda, yaşlanmayı geciktirir ve kırışıklık oluşumunu önleyici etkiye sahiptir.

İnce çizgilerin oluşumunu önleyin

Bazı kadınlar, ince çizgilerin oluşumunu önlemek için yaşlanma karşıtı kremlere ve serumlara servet harcar. Oysaki, para harcamadan ince çizgilerin oluşumunu durdurmak çok kolay. Günlük bakımınız sırasında, nemlendiricinizi cildinize masaj yaparak uygulayın. Kremi aşağıdan yukarı doğru kuvvetli hareketlerle uygulamak, kan dolaşımını hızlandırır ve ince kırışıklıkların önüne geçer. Düzenli olarak yüz yogası yapmak da yaşlanmayı geciktiren bir yöntemdir. İnternetteki yüz yogası videolarına göz atabilir, sizler için hazırladığımız ‘yüz yogasıyla gençleşme’ haberimizi okuyabilirsiniz.

Göz altı morluklarından kurtulun

Uykusuzluk, stres, yorgunluk gibi etkenler göz altlarında morluklara yol açar. Bu morluklardan, evde uygulayacağınız doğal yöntemlerle kurtulmak mümkün. Salatalık, çay gibi çözümlerin yanı sıra, çiğ patates yöntemi de göz altı morlukları için son derece etkilidir. Çiğ patatesin salgıladığı enzimler, gözaltı morluklarını gidererek, aydınlık bir görünüme kavuşmanızı sağlar.

Dudaklara bakım şart

Dudaklar, özellikle soğuk havalarda kurur ve çatlar. Ruj sürdüğünüzde kötü bir görünüme neden olur. Kusursuz ve bakımlı dudaklar için makyajdan önce dudakları nemlendirmek ve haftada en az bir kere dudak peelingi yapmak gerekir.

Tırnak bakımını atlamayın

Cilt bakımına gösterdiğiniz özeni, el ve ayak tırnaklarınız için de göstermelisiniz. Ojesiz gezmiyorsanız dikkat! Sürekli oje sürmek, tırnakları havasız bırakır. Tırnakların zamanla zayıflamasına ve sararmasına neden olur. Bu nedenle, ara ara oje sürmeden tırnaklarınızın nefes almasına izin verin. Ayrıca, haftada bir tırnak bakımı yapmaya çalışın. Böylece, tırnaklarınız beslenir ve sararmış kısımlar beyazlar.
 
Üst Alt