• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Dünya'nın En Hızlı,Kasmayan Ve Seri Antivirüs Yazılımı : WebRoot (A.B.D Malı)

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
1623876141700.pngMerhabalar

Bugün sizler'e yaklaşık 1,5 sene'dir kullandığım antivirüs yazılımı WebRoot'dan bahsetmek istiyorum.Öncelikle WebRoot'un kelime anlamından başlayalım.WebRoot'un Türkçe'ye çevrisi Web'in Patronu/Yöneticisi demektir.Güzel bir ismi var yazılımın, anlamlı.....

Şimdi'de WebRoot Yazılımın hakkında diğer bilgileri verelim

Opentext Company, Webroot'u, sıfır gün tehditleri gerçek zamanlı olarak durdurmak için bulut ve yapay zekayı ilk kullanan ilk idi. Webroot, dünya çapındaki işletmeleri ve bireyleri tehdit zekası ve bitiş noktaları ve ağlar için koruma ile güvence altına alan tek bulut antivirüs yazılımıdır.2019 yılında, Webroot ve ana şirketi Carbonite, kurumsal bilgi yönetiminde küresel bir lider olan Opentext tarafından satın alındı.

WebRoot yazılımının temel dayanak noktası, internet ağına açık ve bağlanmış olan tüm sistemlerin , güvende olma hakkına sahip olduğudur.Bu temel dayanak noktasını (vizyon/felsefi dayanak noktası) biraz açıp detaylandırırsak;

Webroot, işletmeleri ve tüketicilerin siber tehditlerden korunması konusunda diğer rakip antivirüs yazılımlarından bir adım öndedir. Bugünün en karmaşık siber güvenliği zorlukları ile mücadele eder ve sürekli olarak tehdit tanımlamalarını geliştirir, ve bağlı dünya(net alemi) için nasıl genişletileceğini planlar ve uygular.

Bunu yaparken, diğer antivirüs yazılımları gibi herkesin (antivirüs yazılım şirketleri) yaptığı (işin kolayına kaçma) gibi ortak bir veritabanı etrafında tehditleri sınıflandırmaz.Kendi tehdit algoritmalarını sistem odaklı geliştirir ve dinamikleştirir.

Şimdi gelelim asıl olan fasulyenin faydalarına (argoca bir deyimdir, anlamı asıl anlatılmak istenen manasındandır.)

Webroot Antivirüs Sürümü ; Webroot SecureAnywhere

0638XMYgxmSVGfEAD7bpVGA-24.1618609017.fit_scale.size_1028x578.jpg

Antivirüs Yazılımının Belli Başlı Özellikleri;

1.Alt çizgi

Webroot Secureanywhere antivirüs yüksek hızda tarar ve sisteminizin kaynaklarının bir snaphot görüntüsünü kullanır. Uygulamalı testler de mükemmel puanlar kazanmıştır ve hatta bazı fidye yazılımların etkinliğini geri alabilmektedir.

2.Bir yıllık yasal lisans (kampanyalar dışında) Ev Kullanıcıları için 19 Dolar, Kurumsal Devlet Daireleri ve Şirketler için 40 Dolar 'dır. Bu durum kendisi, diğer antivirüs yazılımları için lisans fiyatı en ucuz ve uygun olduğunu gösterir.(Not:Yeni bir makine aldığım zaman ilk işim WebRoot için yasal 1 senelik lisans satın alacağım, çünkü işini cidden iyi yapıyor.)

3.Kötü amaçlı yazılım koruma ve kimlik avı koruma özelliği,sistem kaynaklarına aşarı kullanmıyor(tarama esnasında ve boşta),Hızlı tarama en önemli özelliği 50 GB'lık bir hard diski toplam 24 dk taradığına kendim şahit oldum., küçük boyutlu Ransomware hasarını düzeltebiliyor,gelişmiş özellikler uzman kullanıcılar tarafından kişiselleştirilebiliyor.Ama normal kullanıcılar için varsayılan değerler optimum düzeyde koruma sağladığından sıradan pc kullanıcıların bu ayarları kurcalamasına gerek yok, çünkü yazılım daha kurulma aşamasında , kurulduğu sistem'e göre kendine bir taban çizgisi çekiyor.

4.Sıradışı algılama tekniklerine sahip, kendine has bir güvenlik duvarı var ve windows'un güvenlik duvarına anında uyum sağlıyor, Windows Defender'ın görevleri devrealıyor ve Windows Defender çalışır vaziyete onu atıl bir şekilde bırakıyor yani Defender ile çakışması mümkün değil.

0.png
Windows 7 İşlem Merkezi Sonuçları.......

5.Webroot Secureanywhere Antivirus Özellikleri (Basit Tanımlama Olarak)

İsteğe bağlı kötü amaçlı yazılım taraması (Evet)
Erişimdeki kötü amaçlı yazılım taraması (Evet)
Web Sitesi Değerlendirmesi (Evet)
Davranış tabanlı algılama (Evet)
Kötü amaçlı URL Engelleme (Evet)
Kimlik Avı Koruması (Evet)
Güvenlik Açığı Tarama (Hayır)
Güvenlik duvarı (Evet)

Webroot'un yükleme setup dosyası küçüktür, 6 MB'den azdır. Hemen kurulumda, bir başlangıç görevleri oluşturur, her birini bitirdiği gibi kontrol eder. Listelenen görevler arasında: aktif kötü amaçlı yazılım taraması; uyarıları ve istemlerini azaltmak için yüklü uygulamaları analiz etmek; sistem taban çizgisi oluşturmak; ve benzersiz sistem yapılandırmanız için performansı optimize etmek.Daha yazılım sistem'e kurulurken oluşturulur.

Resmi Web Sayfası :
Kod:
https://www.webroot.com/us/en/home

Ekran Görüntüleri :

1.png
2.png
3.png

Not:

Makale bana ait olup hiçbir yerden alıntı/çalıntı değildir.(isterseniz arayın tarayın)

Son düzenleme:

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Not:

756 günlük yasal lisans anahtarını yazılımla, bu yasal (lega) yazılım sitesinden almıştım.6 ay önce....

Kod:
https://tr.giveawayoftheday.com/

6 x 30 = 180 gün

756-180 = 576 gün daha yasal olarak yazılımı kullanabilirim.576.gün dolduğunda, ya yasal lisans alacağım ya da yazılımı Revo ile Güvenli Modda kaldıracağım sistem'den

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Not 2: (WebRoot Yazılımının Karanlık Yüzü)

WebRoot Antivirüs yazılımının EULA (Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi) hükümlerini incelediğiniz zaman ki bizim millet'in ne sanal alem'de ne de gerçek hatta "Sözleşme Metni " Okuma Alışkanlığı yok, maaleseft bizde bu kültür oluşmamıştır. Her neyse.....

Antivirüs yazılımının hükümleri arasında şöyle bir ifade var....

1. YAZILIMIN TOPLADIĞI BİLGİLER. SecureAnywhere Çözümü, aşağıda belirtilenlerle ilgili bilgileri toplayabilir ve Webroot Veri Tabanlarına gönderebilir:

1. Hiçbir sınırlama olmaksızın, sızma girişimleri ve dolandırıcılık amaçlı veya kötü amaçlı olabilecek internet siteleriyle ilgili URL'ler gibi potansiyel güvenlik riskleri ("Saldırı Verileri");

2. Cihazınızın IP adresi ve yaklaşık coğrafi konumu ("Konum Bilgileri"); ve

3. Cihazınızın işletim sistemi, türü ve operatörü (mobil aygıtlar için), SecureAnywhere Çözümünü kullanımınız (ör. kullanılan özellikler ve oturum uzunluğu), program dosyaları veya dosya komutları (kötü amaçlı yazılım araştırması ve analizi için kullanılır), giriş yapmış işletim sistemi kullanıcısının kullanıcı adı, kayıt anahtarları, dil, Yazılım rapor günlüğü/günlükleri, çalıştırma işlemleri, geçici İnternet dosyaları, İnternet arama geçmişi, bağlantı noktalarını kullanan uygulamalar, aktif dizin kimlik tanıtıcıları ve varsayılan klasör ve özel klasörlerinizin içerikleriyle ilgili diğer veriler ve/veya karşıdan yüklenen program dosyaları dizinini içerebilecek olan ancak bunlarla sınırlı olmayan, Aygıtınızla ilgili diğer bilgiler ("Sistem Bilgileri," ve Saldırı Verileri ve Konum Bilgileriyle birlikte toplu olarak ("Bilgileriniz").

Burada ve Gizlilik Politikasında belirtilen durum hariç olmak üzere, Webroot, kimliğinizi tespit etmek veya Sizinle iletişime geçmek için Bilgilerinizi kullanmaz, ancak Bilgilerinizi şu amaçlarla işleyebilir, kullanabilir ve aktarabilir: (x) SecureAnywhere Çözümünü ve, Webroot'un ortaklarından veya lisans verenlerden lisans aldığı ve Size lisansını verdiği hizmetler dâhil olmak üzere, ilgili hizmetleri Size sunmak; (y) Webroot Veri Tabanlarını ve diğer ürün ve hizmetlerini geliştirmek; ve (z) Webroot'un araştırma, tanıtım, pazarlama, promosyon ve diğer ticari amaçlarla kullanabileceği toplu, müşteri harici teşhis edilebilir istatistikler geliştirmek. Webroot, bilgisayarınız hakkında isimsiz bilgilerle birlikte, bilgilerinizin bir kısmını, Size ve diğer müşterilere tehdit koruma hizmetleri sağlama ve ağlarının veya sistemlerinin güvenliğini ve bütünlüğünü koruma konusunda kullanmaları için belirli üçüncü taraflarla ve onların ortaklarıyla paylaşabilir; bu kullanım, bu üçüncü taraflar veya onların ortakları tarafından ya da onlar adına sahip olunan, bunlar tarafından barındırılan ya da işletilen web sitelerini ziyaret ettiğinizde bu verilerin ve bilgilerin Sizinle ve/veya Cihazınızla ilişkilendirilmesini içerebilir.

Bir şeyin artısını ve eksini göstereceksin ki pc kullanıcı bu konuda kendi karar versin....Yazılımı kullanma konusunda.....

Bu durum beni bağlamıyor çünkü sistemimdeki bütün özel veriler şifreli dizinlerde saklanıyor, kullandığım işletim sisteminin anahtarı bana ait (zamanında 400 TL vermiştim lisans'a) bazı yazılımlar, özel yazılımlar sayesinde Windows Güvenlik Duvarından ve Host Dosyasında yasaklı.

Yani kafamız rahat.....

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Notlar :

1.Webroot SecureAnywhere Antivirüs sizi dünyanın en güçlü tehditleriyle çevrimiçi tehditlerden korur....

2.Daha hızlı tarar, daha az sistem kaynağı kullanır

3.SecureAnywhere AntiVirus çoğu desteklenen sistemde, hatta yavaş veya eski bilgisayarlarda çalışır.

4. Webroot en yakın rakipten 143 kat daha az disk alanı kullanır.

5.Sistem boşta iken en yakın rakipten 11 kat daha az bilgisayar belleği kullanır.

6.Webroot güvenliği 5 saniyede çalışıyor rakip antivirüs algılamasından ortalamanın üzerinde 38 katı daha hızlı.

7.Sorunsuz Bulut Güvenliği

8.Güvenli Tarama ve Gerçek Zamanlı Kimlik Avı Önleme

9.Kimlik Hırsızlığı Koruması

TRWE_2012 Kullanıcı Görüşü :

Webroot, kullanımı kolay, diğer tüm antivirüslerden en düşük kaynaklara sahip en iyi antivirüs yazılımıdır.

En iyisi varken, neden kendinizi çöp antivirüs yazılımlarına mahkum ediyorsunuz......!!!