• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Güncel (Duyuru Ve Uyarı...!!!) Windows 11 x64 Home'de "Kernel Panic...!!!"

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Merhabalar

Dün gece başıma , Windows Sistemleri kullanım tarihinde (kendi kullanım geçmişimimde) başıma gelmeyen bir olay yaşandı.Windows 11'in NT çekirdeği çöktü.Evet yanlış okumadınız, resmen sistem çöktü....

Peki nasıl çöktü sistem diye soracak olanlar olacaktır.

Aslında bir şey yapmadım, gerçekten yapmadım....

Sadece....

Company Of Heroes TOV Oyun Videosu çektim. (deneme video'su, bakalım sistem kasılacak mı? diye tam ters sonucu verdi.yağ gibi aktı sistem )
Çektiğim video'yu Windows Media Player (yeni nesil) izlerken sistem çöktü...

Yeni Nesil Windows Media Player

FelyytH.jpg

Video izlerken sistem sebepsiz yere çöktü ...

.dmp Hata Kaydı Nirsoft BlueView

jegJ3ey.jpg

Bu nedir? Allah'a aşkına , bundan hiçbirşey anlamdım.Ne çakışma ne de kaynak çekişmesi....

Sistemi zorla açmak zorunda kaldım (güç düğmesine 30 saniye sürekli basarak) Ve SSD Smart kaydında

svZe02l.jpg

Kırmızı çizgi ile belirtilen değer bir artı ve ilave 2,5 TB fazla'dan veri yazıldı.

Yani ÖZETLE...!!!

"WİNDOWS 11 " KULLANMAYIN/KULLANDIRTMAYIN.....!!! (dikkat çekmek için büyük harfle yazdım) Kendinize ve donanımınıza yazık etmeyin....

NOT:

Şuan da sistem normal...!!! Ama korka korka sistem kullanıyorum..Allah bu Hint'lilerin belasını versin 25-30 senelik Windows İşletim Sistemlerini, GNU-Linux'un 10-15 sene önceki haline döndürmüşler ......

StigmatA

Forum Sorumlusu
Konular
1,626
MFC Puanı
217,890
Evdeki laptopta yeni win10 a geçtim şirkette hala win7 kullanıyorum, emeğine sağlık üstad