Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ece Mumay Kimdir - Ece Mumay Biyografisi - Ece Mumay Hayatı

Onurcan

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
Konum
İstanbul
  • Üyelik Tarihi
    26 Haz 2016
  • Mesajlar
    1,782
  • MFC Puanı
    49
  • MFC Seviyesi

Ece Mumay Hayatı,Ece Mumay Kimdir, Ece Mumay Biyografisi


Ece Mumay’ın Youtube kanalında gösterdiği performans müzik piyasasının da ilgisini çekti. Youtube kanalı 20 milyonu aşkın görüntülemeye ve 130 bin aboneye ulaşırken, Youtube’un Türkiye’de en çok tıklanan üç isminden biri oldu.

ŞUBAT AYINDA ALBÜM BEKLENİYOR

Çok sayıda albüm teklifi alan genç yorumcu, 18 yaşını doldurduktan sonra 4 ay önce müzik piyasasının önemli şirketlerinden Pasaj Müzik’le anlaştı. Çoğunluğu kendi bestelerinden oluşacak albümün çalışmaları sürüyor. Şirketin yeni yılın ilk ayında bir single ve şubat ayında albüm çıkarması bekleniyor.

“DOĞRU YOLDA OLDUĞUMU ANLADIM”

Müziğe 8 yaşında gitar çalarak başlayan Ece Mumay, İTÜ Konservatuarı lise bölümünde 3 yıl okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na geçerek lise eğitimini tamamladı. Bu yıl İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Gitar Bölümü sınavlarını kazanarak üniversiteye başladı.

Profesyonel müzik yaşamına atılmayla birlikte eğitiminin aksamayacağını ve önceliği her zaman derslerine vereceğini belirten Ece, “Yaptığım işe ve beni dinleyerek destekleyenlere her zaman saygı duydum. Müziğe başladığım 8 yaşından beri sürekli üzerine bir şeyler koyarak ilerlemeye çalıştım. Gelen tepkilerinden doğru yolda olduğumu anladım” dedi.

Çalışmalarında ailesinin büyük destek verdiğini ifade eden Ece Mumay, “Müzik yaşantımda yeni bir yola giriyorum. Profesyonel müzik yaşamım başlıyor. Artık bana ilgi gösterenlerin desteğine daha çok ihtiyacım var. Pasaj Müzik’le anlaştım. Yaklaşık 4 aydır stüdyodayım. Gece gündüz çalışıyoruz. Konservatuvar derslerimi ihmal etmeden tabii” şeklinde konuştu.​
 
Üst Alt