• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

[Eğitim Konusu]: Exception

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sauron

MFC Üyesi
Konular
14
MFC Puanı
80
-[Eğitim Konusu]: Exception
-
-
Kanalın ban aşımlarıdır. (/Helpop ?chmodes komutunu uygulayarak, kanal modlarından " e " kipine bakabilirsiniz.)
Kanalda banlanmasını istemediğiniz kullanıcıları bu kip ile koruma altına alabiliriz.
-
Kullanım Şekli ;
-
/mode #kanal +e Nick!*@* » Belirtilen kanalda belirtilen nicke sahip kullaniciya ban koruması verir.
/mode #kanal +e *!Ident@* » Belirtilen kanalda belirtilen idente sahip kullanicilara ban koruması verir.
/mode #kanal +e *!*@HOST » Belirtilen kanalda belirtilen nicke sahip kullanicilara ban koruması verir.
/mode #kanal +e Nick!Ident@* » Belirtilen kanalda belirtilen nicke ve idente sahip kullanicilara ban koruması verir.
/mode #kanal +e *!Ident@Host » Belirtilen kanalda belirtilen idente ve hosta sahip kullanicilara ban koruması verir.
/mode #kanal +e *Nick!*@Host » Belirtilen kanalda belirtilen nicke ve hosta sahip kullanicilara ban koruması verir.
/mode #kanal +e Nick!Ident@Host » Belirtilen kanalda belirtilen nicke, idente ve hosta sahip kullanicilara ban koruması verir.
/mode #kanal +e » Belirtilen kanaldaki ban koruması verilmiş maskeleri listeler.
-
Eğer yukarıdaki komutlarda " -e " uygulanırsa, komutlarda belirtilmis söz konusu maskeye sahip kullanıcıların
ban korumaları deaktif edilecektir.
-
Gerekli Version Bilgisi ;
-
Sohbet.NET sunucusu üzerinde bir kanalda aynı anda en fazla kaç tane exception (+e) verebileğimizi görüntülemek için,
"/version" komutunu kullanırız. Status penceremizde çıkan bilgilerden MAXLIST=e:60 bilgisi bize bu sorunun
cevabını verecektir.
-
Bunun dışında bir sunucu üzerinde exception (+e) aktif olup olmadığını anlamak için yine "/Version" komutunu
uygularız. Status penceremize gelen bilgilerden EXCEPTS bize, bulunduğumuz sunucuda exception'un
aktif olduğu bilgisini verecektir.
-
Bu bilgiler "Version Komutu ve Kullanımı" adlı eğitimde pekiştirilecektir.
-
Aşağında birkaç örnek ile Exception eğitimi pekiştirilecektir.
-
Örnek » #Help kanalının exception listesine bakmak istiyorum.
Cevap » /mode #Help +e
-
Örnek » #Help kanalında, Sohbet nickine ban koruması vermek istiyorum.
Cevap » /mode #Help +e Sohbet!*@*
-
Örnek » #Help kanalında, hostu "Sohbet.NET" ile biten kullanıcılara ban koruması vermek istiyorum.
Cevap » /mode #Help +e *!*@*Sohbet.NET
-
Örnek » #Help kanalında, identi Sohbet olan kullanıcılara ban koruması vermek istiyorum.
Cevap » /mode #Help +e *!Sohbet@*
-
Örnek » #Help kanalında, identi "IRCd" olan ve hostunda "Helper" kelimesi gecen kullanıcıların mevcut ban korumasını kaldırmak istiyorum.
Cevap » /mode #Help -e *!IRCd@*Helper*
-
Örnek » #Help kanalında, nickinde "desk_" kelimesi geçen ve identi "IRCd" kelimesi ile başlayan kullanıcılara ban koruması vermek istiyorum.
Cevap » /mode #Help +e *desk_*!IRCd*@*
-
Örnek » 7 haneli idente sahip kullanıcıların #Help giriş yapabilmelerini engellemek istiyorum, ancak identi "IRCd" olan kullanıcılar bu engelden etkilenmesin.
Cevap » /mode #Help +be *!???????@* *!IRCd@*
-
Örnek » Tum kullanıcıların #Help kanalına girişini engellemek istiyorum. Ancak identinde "desk" kelimesi geçen veya hostunda "helper" kelimesi geçen kullanıcılar bu engelden etkilenmesin.
Cevap » /mode #Help +bee *!*@* *!*desk*@* *!*@*helper*
-
Örnek » #Help kanalının exception listesini tek bir komutla temizlemek istiyorum.
Cevap » /cs clear #Help exceptions
-
-
Exception konulu eğitimin anlatımı sona ermiştir.
----------
-
Kanalın ban aşımlarıdır. (/Helpop ?chmodes komutunu uygulayarak, kanal modlarından " e " kipine bakabilirsiniz.)
Kanalda banlanmasını istemediğiniz kullanıcıları bu kip ile koruma altına alabiliriz.
-
Kullanım Şekli ;
-
/mode #kanal +e Nick!*@* » Belirtilen kanalda belirtilen nicke sahip kullaniciya ban koruması verir.
/mode #kanal +e *!Ident@* » Belirtilen kanalda belirtilen idente sahip kullanicilara ban koruması verir.
/mode #kanal +e *!*@HOST » Belirtilen kanalda belirtilen nicke sahip kullanicilara ban koruması verir.
/mode #kanal +e Nick!Ident@* » Belirtilen kanalda belirtilen nicke ve idente sahip kullanicilara ban koruması verir.
/mode #kanal +e *!Ident@Host » Belirtilen kanalda belirtilen idente ve hosta sahip kullanicilara ban koruması verir.
/mode #kanal +e *Nick!*@Host » Belirtilen kanalda belirtilen nicke ve hosta sahip kullanicilara ban koruması verir.
/mode #kanal +e Nick!Ident@Host » Belirtilen kanalda belirtilen nicke, idente ve hosta sahip kullanicilara ban koruması verir.
/mode #kanal +e » Belirtilen kanaldaki ban koruması verilmiş maskeleri listeler.
-
Eğer yukarıdaki komutlarda " -e " uygulanırsa, komutlarda belirtilmis söz konusu maskeye sahip kullanıcıların
ban korumaları deaktif edilecektir.
-
Gerekli Version Bilgisi ;
-
Zurna sunucusu üzerinde bir kanalda aynı anda en fazla kaç tane exception (+e) verebileğimizi görüntülemek için,
"/version" komutunu kullanırız. Status penceremizde çıkan bilgilerden MAXLIST=e:60 bilgisi bize bu sorunun
cevabını verecektir.
-
Bunun dışında bir sunucu üzerinde exception (+e) aktif olup olmadığını anlamak için yine "/Version" komutunu
uygularız. Status penceremize gelen bilgilerden EXCEPTS bize, bulunduğumuz sunucuda exception'un
aktif olduğu bilgisini verecektir.
-
Bu bilgiler "Version Komutu ve Kullanımı" adlı eğitimde pekiştirilecektir.
-
Aşağında birkaç örnek ile Exception eğitimi pekiştirilecektir.
-
Örnek » #Help kanalının exception listesine bakmak istiyorum.
Cevap » /mode #Help +e
-
Örnek » #Help kanalında, Sohbet nickine ban koruması vermek istiyorum.
Cevap » /mode #Help +e Sohbet!*@*
-
Örnek » #Help kanalında, hostu "Sohbet.NET" ile biten kullanıcılara ban koruması vermek istiyorum.
Cevap » /mode #Help +e *!*@*Sohbet.NET
-
Örnek » #Help kanalında, identi Sohbet olan kullanıcılara ban koruması vermek istiyorum.
Cevap » /mode #Help +e *!Sohbet@*
-
Örnek » #Help kanalında, identi "IRCd" olan ve hostunda "Helper" kelimesi gecen kullanıcıların mevcut ban korumasını kaldırmak istiyorum.
Cevap » /mode #Help -e *!IRCd@*Helper*
-
Örnek » #Help kanalında, nickinde "desk_" kelimesi geçen ve identi "IRCd" kelimesi ile başlayan kullanıcılara ban koruması vermek istiyorum.
Cevap » /mode #Help +e *desk_*!IRCd*@*
-
Örnek » 7 haneli idente sahip kullanıcıların #Help giriş yapabilmelerini engellemek istiyorum, ancak identi "IRCd" olan kullanıcılar bu engelden etkilenmesin.
Cevap » /mode #Help +be *!???????@* *!IRCd@*
-
Örnek » Tum kullanıcıların #Help kanalına girişini engellemek istiyorum. Ancak identinde "desk" kelimesi geçen veya hostunda "helper" kelimesi geçen kullanıcılar bu engelden etkilenmesin.
Cevap » /mode #Help +bee *!*@* *!*desk*@* *!*@*helper*
-
Örnek » #Help kanalının exception listesini tek bir komutla temizlemek istiyorum.
Cevap » /cs clear #Help exceptions
-
-
Exception konulu eğitimin anlatımı sona ermiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...