• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

ekran kartı sürücüsünü güncel işletim sisteminde eski yazılım kurulmuyor

Konular
16
MFC Puanı
150
Dostlar merhaba, nasılsınız iyisinizdir umarım. Benim arızalı bir ekran kartım var ve mavi ekrana düşüyor, eskiden Windows 10'daydım fakat güncel sürücüsü Windows 8.1'de çalışıyor, başka bir sebepten dolayı Windows 8.1'e geçtim, fakat Windows 8.1'de sadece güncel sürücüsü kuruluyor ben eskisini kurmak istiyorum, eskisini kurduğum zaman PC açıldıktan sonra masaüstüne gelince 10-20 saniye donuyor sonra ya mavi ekrana düşüyor ya da donuyor, tekrar yeni sürücü kurdum fakat eskisini istiyorum, neler yapabilirim? Hiçbir şekilde kurulmuyor DDU ile sildim öyle kurdum olmuyor.
APU laptop.
Özelliker:
AMD A4-3300M
Radeon 6480G.
(Eski sürücüsü kurmaya çalıştığım, ekran kartı ve işlemci.)

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Dostlar merhaba, nasılsınız iyisinizdir umarım. Benim arızalı bir ekran kartım var ve mavi ekrana düşüyor, eskiden Windows 10'daydım fakat güncel sürücüsü Windows 8.1'de çalışıyor, başka bir sebepten dolayı Windows 8.1'e geçtim, fakat Windows 8.1'de sadece güncel sürücüsü kuruluyor ben eskisini kurmak istiyorum, eskisini kurduğum zaman PC açıldıktan sonra masaüstüne gelince 10-20 saniye donuyor sonra ya mavi ekrana düşüyor ya da donuyor, tekrar yeni sürücü kurdum fakat eskisini istiyorum, neler yapabilirim? Hiçbir şekilde kurulmuyor DDU ile sildim öyle kurdum olmuyor.
APU laptop.
Özelliker:
AMD A4-3300M
Radeon 6480G.
(Eski sürücüsü kurmaya çalıştığım, ekran kartı ve işlemci.)
Sendeyim bana biraz süre vermelisin....Git bir çay iç yada bir flim izle... :) (espiri yaptım....)

Son düzenleme:

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
SİSTEM-1.png

Yukarıda gördüğün yazılımı NİRSOFT'un resmi sayfasından indir.

C:\Windows\Minidump\ dizinindeki .dmp uzantılı dosyayı yazılımın arayüzüne sürükle-bırak...

Bakalım sistem nerede çakılıyor.....

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Hocam uzun bir aradan sonra merhaba, bir süre internet alt yapısı yüzünden yoktum, sorunum hale devam ediyor, kusura bakmayın göremediğim için, dediklerinizi uyguluyorum.
Bana Vivaldi RSS Bildirimin geldi hemen geldim.

O zaman kurmak istediğin sürücünün de daha alt versiyonunu kuracaksın demektir.Çünkü şimdi ki eski sürücü donanımın için uygun değil...

Burada "Sürücünün İşletim Sistemlerine Göre Sürücü Versiyonları" var.
Kod:
https://www.driverscape.com/download/amd-radeon(tm)-hd-6480g

Konular
16
MFC Puanı
150
Ekli dosyayı görüntüle 19041

Yukarıda gördüğün yazılımı NİRSOFT'un resmi sayfasından indir.

C:\Windows\Minidump\ dizinindeki .dmp uzantılı dosyayı yazılımın arayüzüne sürükle-bırak...

Bakalım sistem nerede çakılıyor.....

O zaman kurmak istediğin sürücünün de daha alt versiyonunu kuracaksın demektir.Çünkü şimdi ki eski sürücü donanımın için uygun değil...

Kod:
Hocam hemen kuruyorum, kurduktan sonra olanları size anlatacağım.

Konular
16
MFC Puanı
150

Kod:
Hocam şu aralar çok yoğunum maalesef, sınav + iş biraz fazla geliyor, hocam hafta sonu ilgilensem olur mu? çok çok özür diliyorum hocam kusura bakmayın lütfen

JMelissa

MFC Üyesi
Konular
3
MFC Puanı
90
Sıfırladın mı bilgisayarı.
donmaların sebebi yazılımsal muhtemelen
sahte Windows serial girdiysen mavi ekran hatası beklenen bir durum orijinal kullanmanız gerekiyor
bakımını yapıyor musun ?

Konular
16
MFC Puanı
150
Sıfırladın mı bilgisayarı.
donmaların sebebi yazılımsal muhtemelen
sahte Windows serial girdiysen mavi ekran hatası beklenen bir durum orijinal kullanmanız gerekiyor
bakımını yapıyor musun ?
Hocam sıfırladım, sorunun kaynağını da buldum çok şükür.
Windows 10 desteği yok sürücü de, ben de windows 10'a geçtim.