Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Elveda playstation2!

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    339
  • MFC Seviyesi

Daha önce sadece Japonya'da ölen efsane cihaz, artık dünyanın hiçbir yerinde üretilmeyecek!

Geçen hafta artık Japonya pazarı için PlayStation 2 üretimini durduracağını açıklayan Sony, bugün yaptığı açıklamayla konsolun tüm üretimine son verdiklerini duyurdu. Piyasaya çıktığı Mart 2000 tarihinden günümüze en az 150 milyon birim üretilen PlayStation 2, oyun tarihinin en başarılı konsolu kabul ediliyor.

Çok iyi idare edilmiş pazarlama kampanyası, konsola özel harika oyunlar ve güçlü donanım sayesinde kısa sürede konsol oyunların liderliğini ele geçiren PlayStation 2, 2006 yılı geldiğinde yerini aynı başarıyı sergileyemeyen PlayStation 3'e bırakmıştı. PlayStation3'ün piyasaya çıkması, efsanevi serinin ilk modelinin üretimine son verildiği günlerde olmuştu. Bu durum gözlemcilere "acaba Sony serinin yeni üyesini yani bir "PlayStation 4'ü" yakında tanıtır mı?" sorusunu sorduruyor. CES 2013 fuarının gerçekleştirildiği günlerde yaşanan bu gelişme ardından birdenbire yeni konsola dair bir açıklama gelirse hiç şaşırmamak lazım.
 
Üst Alt