• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

En Kolay İş Nedir ?

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Çocuk Kolay iş

İşin kolayını arıyoruz, ancak isteklerimiz o kadar da kolay değil. Daha üst istekler için daha üstün işler başarmamız gerektiğinin de farkındayız. Hedeflerimize yönelik çaba içine girdiğimizi ise söyleyemeyiz. Kolay iş dediğimiz, aslında hakettiği emeğin daha azını vermektir. Hedefimizin gerçekleşmesini istiyorsak kolay işin mevcut olmadığını anlamalıyız. Büyük hedef büyük emek gerektirir.

İş çalışarak kolaylaştırılır. Kolay iş bedelini göze aldığınızdır. En kolay işler de çalışmayı göze aldığınız tüm işlerdir diyebiliriz. Çalışmak istemediğiniz sürece sadece “durma” işi bile işkence gibi gelecektir. “Kolay veya zor iş yoktur” bile diyebiliriz. Çalışma isteği vardır. Ne kadar isteklisiniz? Hiç istekli değilseniz bir başarı elde etmeniz olanaksızdır. Çalışmak istemiyorsanız size her iş büyük bir engeldir. Çalışmayı göze alan için ise hiçbir engel söz konusu olamaz. Hiçbir iş çalışanın gözünde büyümez.

Her insan potansiyeli ile doğuyor. Çevrenin etkileri çağımızda önemini yitiriyor. Bireyler arası farklar artık kişinin kendisine bağlı hale geldi. Bilgiye ulaşmanın bu kadar kolay olduğu bir dönemde kendini geliştirmemenin affı yoktur. Büyük hedefler benzer potansiyele sahip insanlar için sadece çalışma meselesidir. İnternete erişebilen her insan artık her şeye erişebilecek hale gelmiştir.

Kimsenin üstün, zeki ya da daha önemli olduğuna kanmıyoruz. Artık masallar geride kaldı. Eskinin geri kalmış ulusları şimdi dünyayı yönetiyor. Bunu bilgi ile, bilgiyi işleyerek, çalışarak yapıyorlar. Her ne kadar moderniteyi eleştirsek de sömürenler gerçekten çalışıyorlar. Dünyanın geleceğinden çalıyorlar, ama çalışıyorlar. Geri kalanlar da bu kadar cesur olsa, en azından yok olmaya dirense dünya iyi bir yer olabilir. Çalışmaya cesaret etmek geri kalmışlığın ilacıdır.

Bilgi çağında üstünlük çalışmaktan geliyor. Kolaylık da cesaret ile şekilleniyor. Neleri göze aldınız? Çalışmak istiyorsunuz, ancak zorluktan mı korkuyorsunuz? Çekingenlik yüzünden büyük olasılıkla her işte zorlanacaksınız. Farklı kültürler arasındaki başarı düzeylerini düşünürseniz bireyler arasındaki başarı farklarını da anlayabilirsiniz. Ne insanlar, ne de toplumlar doğuştan gelen bir çalışkanlığa sahip değildir. Her şey kültür meselesidir, kültür de sizin ilettiklerinizdir. Sizden kalanlar, dışarı verdikleriniz kültürünüzü oluşturur. Dünyaya neler bırakıyorsunuz? Ne için çabaladınız? Kolay iş ararken kolay unutulmayı, yok olmayı göze alıyor musunuz?

Doğuhan Murat Yücel

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Her şey kültür meselesidir, kültür de sizin ilettiklerinizdir. Sizden kalanlar, dışarı verdikleriniz kültürünüzü oluşturur.

Dünyaya neler bırakıyorsunuz?

Ne için çabaladınız?

Kolay iş ararken kolay unutulmayı, yok olmayı göze alıyor musunuz?

Ne güzel düsündürmüs *

Mutlu etmek , faydali olmak..

Insanlara , vatana faydali olmak olabilmek kadar güzel bir sey var mi ?

Ragnar

Emektar Üye
Konular
1,446
MFC Puanı
37,550
Mevcut yaptığımız işi düzgün yaparsak ve detaylarını öğrenmiş olursak zaten kolay olur. Tabi sevilmeyen yada hayalinde yapmak isteyipde yapamayan iş kolunu yapanlar kolaydan ziyade zorlanır.

Su°

MFC Üyesi
Konular
4
MFC Puanı
6,440
İnsanın sevdiği işi yapmasi gerekiyor, o zaman daha az yorulur ve daha isteyerek icra ediyor mesleğini, mesela benim babam aşçı sabah 4 de kalkıp işe gidiyor bu kadar erken neden kalktığını soruyorum çünkü o saat insanın en derin uykusu olduğu vakit, bana cevabı yemek yapmayı çok seviyorum işime aşığım diyor her sabah heyecanlanıyorum insanların yüzünde tebessüm görebilmek paradan daha değerli benim için diyor, aslında bu kadar kolay, zorlaştırmak için uğraşıyoruz hayallerimizde ki meslekleri değil notlara göre meslek seçildiği için insanlar daha çok yoruluyor ve bıkıyor.

Brida

MFC Üyesi
Konular
12
MFC Puanı
8,810
Müller in dediği gibi “her şey kolay olmadan önce mutlaka zordur”
Sabahları kalkıyor, işe gitmek için heyecan ve mutluluk duymuyorsanız eğer işinizi sevmiyorsunuz demektir zaten.
Sevmediğin bir işi yapmak tamamen stres sebebidir, önce bunu ortadan kaldırmak gerekir.

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Müller in dediği gibi “her şey kolay olmadan önce mutlaka zordur”
Sabahları kalkıyor, işe gitmek için heyecan ve mutluluk duymuyorsanız eğer işinizi sevmiyorsunuz demektir zaten.
Sevmediğin bir işi yapmak tamamen stres sebebidir, önce bunu ortadan kaldırmak gerekir.

Evet zordur**

doğru olan zor olan yoldur **
sıkıntı bize herzaman doğruyu ögretir.

ama insanlar zordan korkar

Ragnar

Emektar Üye
Konular
1,446
MFC Puanı
37,550
Zordan korktuğu için kolay iş yapmak ister tembelliğe alışır zamanla

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Olmaz. Çaba göstermeden başarı merdivenlerini bir bir tırmanmak ister insanoğlu.
Bi de nepotizm ciliği çok severler. Off değme o zaman keyiflerine.

bakış açılarına bayılıyorum: )

kesinlikle öyle.. anne babalardan başlar o hatalar..

çocuga sorumluluk vermezler aman yorulmasın ben yaparım, aman düşmesin ben düşerim gibi..

sonuç iyilik yapıcam diye aslında en büyük kötülük etniş olmaları..
İlk zorlukta kaçıyorlar stress panik oluyorlar.. yalnız kaldılarında.. ve bu böyle gidiyor.

Brida

MFC Üyesi
Konular
12
MFC Puanı
8,810
bakış açılarına bayılıyorum: )

kesinlikle öyle.. anne babalardan başlar o hatalar..

çocuga sorumluluk vermezler aman yorulmasın ben yaparım, aman düşmesin ben düşerim gibi..

sonuç iyilik yapıcam diye aslında en büyük kötülük etniş olmaları..
İlk zorlukta kaçıyorlar stress panik oluyorlar.. yalnız kaldılarında.. ve bu böyle gidiyor.

Ben de seninle yorumlaşmaya bayılıyorum. Anlaşabilmek seninleyken müthiş keyif veriyor.

Söylediklerine de katılıyorum ayrıca. Her şeyin başlangıç noktası aile aslında.
Bu yüzdendir ki kadının eğitimlisi makbul
diyoruz ama.
İşte malesef.

Son düzenleme:

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Tabi bunun icinde bulundugun ülkede egitime cok deger verilmesi gerekiyor.
bazi seylerin degismesi gerekiyor..

Maddi gücü olmayanlara maddi egitimi icin yardim edilmesi gerekiyor.

Hic bir cocugu mahrum birakmamak gerekir .. Ancak böyle böyle ülkenin halide düzelir ..

Bilmek ne fayda * bir sey yapamadiktan sonra.

Anduril

MFC Üyesi
Konular
9
MFC Puanı
10,740
günümüzde bir insanın sevdiği işi yapabilmesi büyük lüks artık..
diğer yandan hayatımızda olup biten herşeyin tek belirleyicisinin tartışmasız kendimiz olduğunu gerçeğini inkar etmemekle beraber birşeyleri yada birilerini eleştiremeyecek kadar harika olmadığımızı kabul etmekle başlasak herşey daha doğru ve sağlıklı olur kanaatindeyim....

Son düzenleme:

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
günümüzde bir insanın sevdiği işi yapabilmesi büyük lüks artık..
diğer yandan hayatımızda olup biten herşeyin tek belirleyicisinin tartışmasız kendimiz olduğunu gerçeğini inkar etmemekle beraber birşeyleri yada birilerini eleştiremeyecek kadar harika olmadığımızı kabul etmekle başlasak herşey daha doğru ve sağlıklı olur kanaatindeyim....

evet yorumunda da güzel tespitler var .. @Anduril , tsk ederim *