Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Erkekler Gülümseyen Kadınlardan Hoşlanıyor. . .

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    329
  • MFC Seviyesi

Erkekler Gülümseyen Kadınlardan Hoşlanıyor. . .

Bir erkeğin ilgisini çekmenin en kolay yolu gülümsemesini bilmek. Erkekler gülümseyen kadınlardan hoşlanıyor ve bu kural yıllar boyu hiç değişmiyor. Erkeklere görekadınlar kadınlara göre de erkekler anlaşılmaz birer varlık. Bu kısmen doğru kısmen yanlış. Evet arada büyük farklılıklar var ve bundan dolayı da iki taraf birbirini yanlış anlıyor ve yorumluyor.
Kadınların Mars’tan erkeklerin de Venüs’ten geldiğini iddia eden Amerikalı yazar John Gray “Mars ve Venüs Flört Ediyor” adlı kitabında iki tarafa da önerilerde bulunarak “sırlar” veriyor.
John Gray katıldığı seminerlerde birçok kadının yanına gelip başta “Ne denli harika bir ilişkileri” olduğunu söyledikten sonra “ama bir türlü yürütememekten” yakındıklarını anlatıyor. Gray’a görekadınlar için erkekler hâlâ bir sır. Kadınların kendisine yönelttikleri sorulardan da genellikle erkekleri yanlış anladıklarını ve yorumladıklarını çıkarıyor.
Kadınların soruları genellikle hep aynı konuyu içeriyor; “Sevgi dolu ve yaşam boyu sürebilecek bir ilişkiyi nasıl sağlayabilirim?”
“Kadınlar bir ilişkide gereksinim duydukları şeyleri elde edeceklerinden emin olmak isterler” diyor John Gray.
Yaklaşımlar farklı
Erkeklerin soruları kadınlarınkinden oldukça farklı. Onların soruları ilişkilerinde başarılı olmaya odaklanmış bulunuyor. Ve tabii onlar da kadınları yanlış anlayıp yorumluyorlar.
Kısacası erkeklerin ve kadınların soruları flört konusundaki farklı yaklaşımlarını gösterse de ortak olan yanlarını da ortaya çıkarıyor. O da şu; erkekler ve kadınlar ilişkilerinin sevgi dolu olmasını isterler ama her iki taraf da birbirini kesinlikle anlayamaz. İşte uzmanlara göre birbirimizi yanlış değerlendirmemiz ilişkilerimizin istemeyerek de olsa yıpranmasına neden oluyor. Kadın ilişkisini yanlış bir seçim olarak değerlendirip sevgilisini tüm erkekler gibi evlilikten kaçan biri olarak görürken erkek de sevgilisini; özgürlüğünü elinden almaya çalışan kadınlardan biri olarak görür.
Gray kitabında bu farklılıklardan yola çıkarak iki tarafa da birbirlerini anlamalarını sağlayacak ipuçları veriyor.
Erkeğin ilgisini çekmek
İşte bizim ilgimizi çeken bir bölüm: “Erkekler gülümseyen kadınlardan hoşlanır”. Şunları söylüyor bu bölümde Gray:
“Bazen öylesine farklı bir şey olur ki erkeğin bir bakışı kadının ona yoğun ilgi duymasına neden olur. Aynı şekilde kadın gülümsediğinde ya da kahkahalarla güldüğünde erkeğin içinde bir takım duyguların uyanmasına neden olur. Adı konmayan bu şey açıklanabilir; erkeğin kendisini erkek gibi hissetmesine neden olan kadının etrafa saçtığı enerjidir
Kadın erkeğin kendini daha fazla “erkek” hissetmesine neden olduğunda erkeğin bedenini yoğun bir yakınlaşma duygusu sarar ve tüm benliğini bu amaç doldurur.
Kendini daha iyi hisseder ve kadının gereksinimlerini yerine getirme dürtüleri tüm benliğini kaplar kadınla birlikte olmak onu yakından tanımak ister ve gizemli bir şekilde yaşamı birden daha anlamlı olmaya başlar. Kadını kazanma umuduyla heyecanlanır ve ‘onu mutlu edebilirim’ düşüncesiyle özgüven kazanır.
Erkekler neyi sever neyi sevmez?
Kadın erkeğin yanında gerçek kimliğini sergilerse erkek bundan çok hoşlanır. Olaya erkeğin bakış açısından baktığımızda kadının kendisinden farklı olması kadını onun gözünde çok çekici kılar. Kadın dürüstçe kimliğini ortaya koyduğunda kadınca bir ışık saçar ve erkek de ışığın kendisini mıknatıs gibi çektiğini hisseder. Kadının rahat tavırları ve kendini özgürce ifade edebilmesi erkeğin ilgisini dorukta tutar. Kadın erkeğin yanında hiçbir yapay davranışa girmeden olduğu gibi davranırsa erkek de onunla birlikte olduğunda değişmek zorunda olmadığı mesajını alır.
Kadın olduğu gibi davranmaktan vazgeçip daha sevimli bir tavır takınmaya çalıştığında ise erkek ilgisini yitirir. Bu erkeği olumsuz etkilemekle kalmaz kadının yanındayken kendisinin de farklı davranmak zorunda olduğunu hatırlatır.
Kadınların sorunları
- Benim için doğru olan erkeği nasıl elde edebilirim?
- Neden erkekler sürekli olarak kendilerinden söz ederler?
- Erkekler neden aramazlar?
- Erkekler neden bağlanmaktan kaçarlar?
- Erkeğin duygularını açıklamasını nasıl sağlayabilirim?
- Bu ilişkiyi sürdürmek için neden her şeyi ben yapmak zorundayım?
- İlişkimiz harika ama sevgilim evlenmek istemiyor oysa ben istiyorum. Bu konuda ne yapabilirim?
- Neden her zaman aynı türde erkeklerle ilgileniyorum?
Erkeklerin sorunları

- Bir kadının ne istediğini nasıl bilebilirim?
- Kadınlar neden isteklerini doğrudan doğruya söylemezler de ima etmeyi yeğlerler?
- Kadınlar neden en küçük bir olayda bile tartışmaya başlarlar?
- Bir kadın neden ne demek isediğini açıkça söylemez?
- Onun benim için doğru kadın olduğunu nasıl bilebilirim?
- Neden sürekli olarak ilişkiden sözetmek isterler?
- İlişkimiz şu anda gayet iyi o zaman neden her şeyi bozup da evlenelim?
- Kadınlar neden sürekli soru sorarlar?
 
Üst Alt