Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Erkekler Ön Yargıların Hangisinden Şikayetçi?

DeStina

Her Nasip Vaktine Esirdir
MFC Üyesi
Konum
İzmir
  • Üyelik Tarihi
    9 Haz 2015
  • Mesajlar
    12,429
  • MFC Puanı
    2,960
  • MFC Seviyesi

Erkekler Ön Yargıların Hangisinden Şikayetçi?

Erkekler en çok “cinsellik odaklı yaşama” suçlamasından şikâyetçi!


Bayanlara yapılanson ankette “Erkeklerin kendilerine yönelik ön yargılardan, en sık şikâyetçi oldukları hangileridir?” sorusunun cevabını aradı. Katılımcıların çoğu erkeklerin, “ilişkileri cinsellik odaklı yaşadıkları” konusundaki önyargıdan şikâyetçi olduklarını belirtti.

Kadın ve erkeklerin farklı bakış açılarından hayata dair merak edilen her konuda fikir alışverişine olanak sağlayan sosyal paylaşım platformu KizlarSoruyor.com bu sefer üyelerine “Genel olarak erkekleri ve kadınları gözünün önüne al. Kadınların erkeklere ön yargı ile yaklaştığını düşünüyor olabilirsin. Eğer öyleyse kadınların gösterdiği ve en çok şikâyetçi olduğun ön yargı sence ‘erkekler, bakımsızdır’ mı? Yoksa ‘erkekler, ilişkileri cinsellik odaklı yaşar’ mı? Ya da başka bir düşüncen mi var? ” diye sordu.

Altı seçenekli oylamaya 1.492’si kadın, 1.335’i erkek olmak üzere toplam 2.827 kişi katıldı. Soruya cevap veren üyelerin yüzde 35’i, “Erkekler ilişkileri cinsellik odaklı yaşar”, yüzde 24’ü ise “Erkekler duygusuzdur” önyargılarından şikayetçi olduğunu belirtti. Erkeklerin kendileri hakkındaki en az şikayetçi olduğu önyargı ise yüzde 7 ile “Erkekler bakımsızdır” oldu.

Moon60 Yaş: 18
"Hepsi" seçeneğini gözüm aradı ama bulamadım.

EniyiYorumcu Yaş: 18
Erkekler duygularını içerisinde yaşar ve sevdiği gereken fırsatı verirse elbet duygularını ifade eder.

berfu_07 Yaş: 30
Seven adamın bunlarla hiçbir ilgisi yoktur ama seven adam az ne yazık ki.

OgzhnOztkn Yaş: 18
"Erkekler, ilişkileri cinsellik odaklı yaşar."
Bu çok saçma bir genelleme oluyor...

zehiir Yaş: 24
Erkeklerin birçoğunda ilişkide akla ilk gelen cinsellik sahip olma arzusu. Tabi bunu kabullenmek onları oyuncaklarından eder.

Eziremsem Yaş: 46
Çoğu erkek seks cinsellik odaklı olur kendini düşünür önemli olan karşındaki kadını düşünmek onu mutlu etmek olmalı onun duygu hislerine önem vermek gerek.

2-3senefark Yaş: 21
Erkekler cevaplamalı.

kaptanpırays Yaş: 20
Erkekler duygusuzdur lafına sinir oluyorum en çok çünkü hem bunu söyleyip hem de duygusuz öküz erkekleri tercih ediyor kadınlar üstelik duygusal yönü olan erkekler de sanki yeterince erkek değilmiş gibi davranılıyor yine kadınlar tarafından.

Sevilesiikız Yaş: 19
Sadakatsizdir önyargısı, ki öyle önyargı olduğuna inanmıyorum.

shibumi35 Yaş: 28
Bence hepsi fazlasıyla doğru.

eglenceliböcü Yaş: 20
Erkekler için sadece dış görünüş önemlidir! Çünkü erkekler ilişkileri cinsellik odaklı yaşar!
 
Üst Alt