• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Eski Model Firefox Web Tarayıcı : Pale Moon

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Açıklama:

Pale Moon, internette hız artışına ve kararlı çalışmaya odaklanan bir tarayıcıdır. Yazılımın ana özelliği, Firefox’un özelliklerin ve araçların çoğu kullanmaktır. Pale Moon, popüler tarayıcın özel özellikler devre dış bırakarak önemli performans iyileştirmeleri sağlar.

Yazılım, Firefox tarayıcıdan farklı ayarlar, imler, eklentilerin çoğu aktarmanıza izin verir. Pale Moon, en az sistem kaynaklar tüketir ve sezgisel bir arayüz var.

Ana özellikleri:

Yüksek işletim hızı
Firefox’un ayarların çoğu ile uyumludur
Sistem kaynaklarının minimum tüketimi

EKRAN GÖRÜNTÜSÜ :

Pale Moon.jpg

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Açıklama:

Açılan forum konuları tek yönlü olduğundan (yani sonra'dan tekrar düzenlenme imkanı olmadığından) konu sahibi , (ayamutura@megaforum.tr) kendi konularını tekrar'dan güncelleştirirken, bu aşağıdaki "Konu Güncelleştirme" başlığını kullanacaktır.

KONU GÜNCELLEŞTİRME :

Pale moon web tarayıcısı , web tarayıcı dünyasının, adından pek söz edilmeyen/bilinmeyen en hızlı, stabil ve seri web tarayıcısıdır.Bunu çok rahatlıkla söylüyorum çünkü yaklaşık 3-4 senedir sürekli kullanıcısıyım.

EKRAN GÖRÜNTÜSÜ:

2.png
1.png
Klasik Firefox Başlanğıç Sayfası (yeni nesil firefox'larda bu başlangıç sayfası yoktur.)

Pale Moon Web Tarayıcısının Artıları

1.Mozzilla Firefox kodunun üzerinde inşa edilmiştir.
2.Klasik Firefox v17 arayüzünü kullanır.
3.Modern Firefox web tarayıcısı, arkaplan'da 10 'dan fazla exe dosyası açarken, palemoon , sadece bir tek exe dosyası üzerinden çalışır
4.Maksimum ram tüketim miktarı (125 sekme açık halde) 230 MB 'dır.(Siz bunu başka bir tarayıcıda yapın görün sistemin nasıl sapıttığını)
5.Kendine has eklentileri bulunur.
6.Türkçe dil desteği otomatik gelmez, siz kendiniz kodlarla bu desteği eklersiniz.

7.Bildirdiğiniz buglar anında değerlendirmeye alınır ve anlık güncelleme gelir tarayıcıya
8.Linux Dağıtım Desteği de vardır.

Pale Moon Web Tarayıcısının Eksileri

Bir olumsuz yönü yoktur, tek olumsuzluğu kullanıcıların IDE arayüzünden dolayı ÖNYARGILARI'dır.

İndirme : (Resmi Web Sayfası)

Kod:
http://www.palemoon.org/

Artık kullanmak, yada kullanmamak, işte büyük mesele bu.....Kullanan rahat eder, kullanmayan, hantal firefox ve Chrome'de bocalar durur.

Son düzenleme: