• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Eşler Aynı İş Yerinde Çalışmalı mı Çalışmamalı mı?

Konular
817
MFC Puanı
190
Döndüm kararımdan zaten @şahsına Münhasır ın dediklerini okuduktan sonra annem :f41:

Kötü olduğuna inanıyorum artık :f25:

Sindy

Süper Moderatör
Konular
1,471
MFC Puanı
116,380
İyi ettin ilerde öyle bir hata etme :)

Sezgin-X-

MFC Üyesi
Konular
112
MFC Puanı
0
Calisabilir

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eylül

Özel Üye
Konular
53
MFC Puanı
9,510
Bence çalışmamalı duygusal olarak etkilenmeye yol açar
Ve mümkünse birazda özlem olsun sürekli dip dibe nöö ;d

-Ruhefza-

MFC Üyesi
Konular
932
MFC Puanı
1,190
Bana göre evet eşime göre hayır bu sorunun cevabı :D

Cüneyt Nazım

MFC Üyesi
Konular
4
MFC Puanı
10
Eşlerin aynı iş yerinde çalışmalarını kısıtlayan yasal bir düzenleme yoktur. Eşlerin aynı yerde, aynı görevde veya aynı departmanda çalışmaları doğru bulunmuyorsa bu durumun İş Sözleşmesi'nde belirtilmesi gerekiyor. Eğer iş sözleşmesi'nde böyle bir düzenleme yapılmamış ve buna rağmen işveren eşlerin aynı iş yerinde çalışmasına itiraz ediyorsa o zaman İş Kanunu'nun 17. ve 18. maddelerine göre bu durumun iş yerinde iş disiplinini, işlerin yapılmasını ve devamını olumsuz yönde etkilediğini ispat etmelidir. İşe alırken eşlerin aynı iş yerinde çalışmalarını engelleyici herhangi bir kısıtlayıcı bir hüküm ön görmeyip belli bir zaman eşlerin aynı iş yerinde çalışmalarına göz yumduktan sonra, eşlerden birinin işten çıkartılması, eşlerin farklı departmanlarda çalıştırılması gibi kararlar ''İş şartlarında esaslı değişiklik'' niteliğinde olacağından, bu durumu işverenin yazılı şekilde işçiye bildirmesi, işçinin de 6 iş günü içinde bunu kabul etmesi gerekir. Eğer işçi esaslı değişikliği kabul etmezse, işveren eşlerin birlikte çalıştığı bölümü, kısmı değiştiremez, eşlerden birini işten çıkaramaz.

Konular
3
MFC Puanı
400
Allah korusun, beni çok irrite eder
İş hayatı çok ayrı, özel hayat apayrı
Aynı meslekten birisi bile bence çok zor.

Konular
1
MFC Puanı
10
Calismamali.

Dusunsene esin baskasi ile aldatiyo seni haberin yok ve hergun o kisinin yuzune bakiyosun hatta eve davet ediyosun misafir ediyoaun yediriyoaun iciriyosun.

Ohh yafrum be.

Konular
2
MFC Puanı
190
İstemem çünkü ben kıskanç bir kadınım:d
Adama rahat vermem :D

MdxL

MFC Üyesi
Konular
19
MFC Puanı
10
Evliliklerinin uzun sürmesini istiyorlarsa hayır :)

keroLayn

Emektar Üye
Konular
756
MFC Puanı
9,160
7/24 ‍♀️ Ben sıkılırım herhalde, anlatacaklarımı biriktirmek isterim. Eve iş götürmek gibi gelir bir yerden sonra, sürekli aynı yüz :honk: