• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Everest dağı en yüksek dağ olmadan önce en yüksek dağ hangisiydi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Loony

MFC Üyesi
Konular
305
MFC Puanı
180
Everest dağı en yüksek dağ olmadan önce en yüksek dağ hangisiydi?

Konular
18
MFC Puanı
30

yok agrı dagıı:D

Chimborazo Dağı-Ekvator-Dünya üzerindeki en yüksek nokta (8,884 mt)

Hemen herkes bilir ki Everest Dağı dünyanın en yüksek dağıdır*Dünya’nın dört bir yanından dağcılar dünyanın ‘en yüksek’ noktasına tırmanmak için buraya gelirler*Everest Dağı, deniz seviyesinden 8,884 metre yüksektedir*Ama çoğu insanın bilmediği Ekvator’da ki Chimborazo Dağı’nın yüksekliğidir( 6,310 metre)*Bu yükseklik Everest’in yüksekliğinden daha az olmasına rağmen Chimborazo dünyanın en uç noktasıdırYeryüzünün merkezinden (dünyanın çekirdeğinden, taşküreye doğru) ölçüldüğünde Chimborazo dünya’nın en yüksek noktasıdır*Bunun sebebi gezegenin kusursuz bir küre olmaması, ekvatordaki yarı çapın kutuplardaki yarı çaptan büyük bir elips şeklinde olmasıdır*Yeryüzünün merkezi baz alındığında 6384557 metre mesafe ile Chimborazo (1° güney enlemi) , Everest Dağı’nın (29° kuzey enlemi) 6382414 metrelik mesafesini iki kilometreden daha fazla bir farkla geçer

Yazı alıntı.

Henna

MFC Üyesi
Konular
21
MFC Puanı
90
Chimborazo Dağı-Ekvator-Dünya üzerindeki en yüksek nokta (8,884 mt)

Hemen herkes bilir ki Everest Dağı dünyanın en yüksek dağıdır*Dünya’nın dört bir yanından dağcılar dünyanın ‘en yüksek’ noktasına tırmanmak için buraya gelirler*Everest Dağı, deniz seviyesinden 8,884 metre yüksektedir*Ama çoğu insanın bilmediği Ekvator’da ki Chimborazo Dağı’nın yüksekliğidir( 6,310 metre)*Bu yükseklik Everest’in yüksekliğinden daha az olmasına rağmen Chimborazo dünyanın en uç noktasıdırYeryüzünün merkezinden (dünyanın çekirdeğinden, taşküreye doğru) ölçüldüğünde Chimborazo dünya’nın en yüksek noktasıdır*Bunun sebebi gezegenin kusursuz bir küre olmaması, ekvatordaki yarı çapın kutuplardaki yarı çaptan büyük bir elips şeklinde olmasıdır*Yeryüzünün merkezi baz alındığında 6384557 metre mesafe ile Chimborazo (1° güney enlemi) , Everest Dağı’nın (29° kuzey enlemi) 6382414 metrelik mesafesini iki kilometreden daha fazla bir farkla geçer

Yazı alıntı.
ben cevabı verdım zaten:D everest dagı cevap,:s58:

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Ağrı dağının eteğinde,
Uçan güvercin olsaydım olsaydım.

Arar bulur muydun beni beni,
Sahipsiz mezar olsaydım olsaydım :sigara

Arabesk mix :p

Konular
14
MFC Puanı
170
Everest kesfedilmeden önceki bilinen en yüksek tepeyi yazdım. Cevabı vermiş olmanız tamamen düz mantık.

dağın yuksekliği hala en yuksek everesttir dunya konumunu baz alırsanız yuksek rakımlı bolgelerdeki minamal dağlarda o rakımı verir size .. en yuksek noktası derseniz haklısınız ama en yuksek dağı hala everest dağın dip ve doruk ölcümü nettir .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...