• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Facebook 2017'nin 'en'lerini paylaştı

Peony

Onursal Üye
Konular
12,075
MFC Puanı
57,450
Her gün 1,4 milyardan fazla kişinin anlamlı topluluklar kurduğu ve aileleri, arkadaşları ve sevdikleriyle iletişime geçtiği Facebook, her yıl olduğu gibi 2017’de de yıl boyunca insanları Facebook’ta bir araya getiren en önemli anları paylaştı.

Facebook’un verilerine göre 2017 yılında platformda en çok konuşulan olaylar sırasıyla Dünya Kadınlar Günü, 51. Super Bowl ve Las Vegas Saldırısı oldu.

21 Ocak’ta yapılan kadınlar yürüyüşü, 500 binden fazla insanı bir araya getirdi. Yürüyüş, 2017 yılında tek bir amaç için oluşturulan en büyük Facebook etkinliği oldu.

Yıl içinde Facebook’ta Super Bowl ile ilgili videolar 262 milyondan fazla kez görüntülendi.

Las Vegas’ta yaşanan saldırı sonrasında 3.300’den fazla kişi, Facebook’taki Kriz Yardım Merkezi (Crisis Response) aracılığıyla yardımda bulundu.

2017 yılında Facebook insanların sadece aileleri ve arkadaşlarıyla güzel anılarını paylaştıkları değil, aynı zamanda anlamlı topluluklar oluşturduğu ve kriz anlarında dayanışma gösterdiği de bir platform oldu.

Facebook verilerine göre 2017 yılında Meksika’da meydana gelen deprem, Kriz Yardım Merkezi’nde en çok etkileşimi yaratan felaket oldu. Kriz Yardım Merkezi aracılığıyla milyonlarca kişi güvende olduğunu sevdiklerine haber verdi ve depremzedelere yardım etti.

Meksika’daki depremin yanında sırasıyla Harvey Kasırgası ve Manchester’daki terör saldırısından etkilenenlere destek olmak üzere düzenlenen One Love Manchester konseri, insanların Facebook’ta birbirinin yardımına koştuğu en önemli olaylar oldu. Harvey Kasırgası için Facebook üzerinden 20 milyon dolardan fazla yardım toplandı.

One Love Manchester konser videosu ise Facebook’ta 80 milyon gösterime ulaşırken, terör saldırısından etkilenenler için yapılan bağışlar 450 bin dolara ulaştı.

Ağustos ayında meydana gelen güneşş tutulması ile ilgili ise 80’den fazla ülkede 20 binden fazla Facebook etkinliği oluşturuldu.