Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Facebook hesabımı nasıl güvende tutarım?

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,191
  • MFC Puanı
    12,264
  • MFC Seviyesi

Size gelecek olan mesajlar; Bazen size facebook kullanıcı adında mesajlar gelecektir.Hesabınıza giriş şu şu bölgeden giriş yapıldı.Hesabınızı güvene almak için tıklayın gibisinden.Bunlara kanıp tıklarsanız sizi fake yani sahte bir facebook giriş ekranına yönlendirecektir.Buradan giriş yaptığınızda ise giriş bilgileriniz çalınmış demektir.Bunlara kanmayın.Eğer biri size facebook kullanıcı adında bu tür mesajlar atarsa hesabınıza erişmek isteyen biri var demektir.


Diğer bir facebook çalma yöntemi ise sizin facebook hesabınızın güvenlik sorusudur.Bazen şifremi unuttum diyerek sizin kullanıcı adınızı girerek güvenlik sorunuza kadar ulaşabilirler.Eğer güvenlik sorusunu kolay bir şey yaptıysanız Örneğin ; Anneninizin Doğum Yeri gibi sizi tanıyan biri memleketinizi yazarark bunu kolaylıkla bulabilir ve hesabınızı kilitleyebilir.Bu tür sorunlar karşısında güvenlik sorunuzu kesinlikle sağlam tutmalısınız.

Başka bir hesabınıza erişme yöntemi ise kullanıdığınız hotmailgmail ve yahoo gibi mail adreslerinizin bulunmasıdır.Bu tür adresinize erişen biri adresinizi erişebilir.Mail adresinizin güvenlik sorusunu veya şifresini ele geçiren biri kolaylıkla facebook hesabınızada erişebilir.Bunlara dikkat edersen Facebook hesabınız korunmuş olur.
 
Üst Alt