• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Çözüldü Facebook Instagram Google Haritalarda konum yanlış gösteriyor

keroLayn

Emektar Üye
Konular
756
MFC Puanı
9,160
herkese merhaba,
günlerdir üzerinde araştırma yaptığım ama hiç anlamadığım konu olduğundan mıdır bilmiyorum bi türlü çözemediğim bir mevzu var.
instagram işletme hesabına facebookla birlikte konum eklendiğinde etikette de çıkmaya başladı. baya uğraştırdı ama sonunda oldu. şu an sorun şu: yol tarifi aldığında haritalarda konum 250 metre ileride farklı ve çok alakasız bir yeri gösteriyor. birkaç kez adresi sildim ekledim sonuç aynı. adresi haritalara yazdığımda doğru yeri gösteriyor ama instagram profilinden ya da etiket üzerinden tıkladığımda çok başka yeri gösteriyor. bugün kurcalarken facebookta yer simgesini haritada sürükleme kısmı vardı ama o haritada detay yok. çok alakasız bir yere koydum o simgeyi bundan mı acaba diye. birkaç km ileride olmasına rağmen orayı göstermiyo onunla alakalı değil demek ki dedim. yani şimdi ben o 250 metrelik (çok ciddi bir fark bulunulan konum itibariyle) sapmayı nasıl düzelticem, ne yapmam gerekiyor?

keroLayn

Emektar Üye
Konular
756
MFC Puanı
9,160
hiç mi başınıza gelmedi yaa .s.s
ne kadar da sadece benim başıma gelebilecek bir olay......................

Herkül

Admin
Konular
8,797
MFC Puanı
17,440
@keroLayn , iyi günler

Konum doğruluğu için öncelikle sabit internet kullanırsan daha iyi oluyor, Telefon internetlerinde bazen böyle sıkıntılar yaşanıyor.
Bir de telefondan kaynaklı hatalar olabiliyor, telefonu güncelleme veya reset atma bir parça faydalı olabilir.
Bunlar benim yaşadığım problemlerdi ve bu şekilde yapında düzelme oldu, ama daha değişik çözüm bilgisi olan varsa onlarda paylaşacaktır umarım.

keroLayn

Emektar Üye
Konular
756
MFC Puanı
9,160
@keroLayn , iyi günler

Konum doğruluğu için öncelikle sabit internet kullanırsan daha iyi oluyor, Telefon internetlerinde bazen böyle sıkıntılar yaşanıyor.
Bir de telefondan kaynaklı hatalar olabiliyor, telefonu güncelleme veya reset atma bir parça faydalı olabilir.
Bunlar benim yaşadığım problemlerdi ve bu şekilde yapında düzelme oldu, ama daha değişik çözüm bilgisi olan varsa onlarda paylaşacaktır umarım.
internetim bu sabah bağlandı telefondan denemiştim hep belki de sorun budur. teşekkür ederim. şimdi adresleri silip tekrar mı yapayım nasıl bir yol izleyim. o kadar çok uğraştım ve o kadar çok yol denedim ki neyi nasıl yaptığımı bile hatırlayamıyorum artık................

Herkül

Admin
Konular
8,797
MFC Puanı
17,440
internetim bu sabah bağlandı telefondan denemiştim hep belki de sorun budur. teşekkür ederim. şimdi adresleri silip tekrar mı yapayım nasıl bir yol izleyim. o kadar çok uğraştım ve o kadar çok yol denedim ki neyi nasıl yaptığımı bile hatırlayamıyorum artık................

Bir şey silmene gerek yok, eğer problemin düzeldiyse geçici ufak bir sıkıntı olmuştur. Yok hala devam ediyorsa yazdıklarımı bir dene istersen.
Umarım düzelmiştir.

keroLayn

Emektar Üye
Konular
756
MFC Puanı
9,160
Bir şey silmene gerek yok, eğer problemin düzeldiyse geçici ufak bir sıkıntı olmuştur. Yok hala devam ediyorsa yazdıklarımı bir dene istersen.
Umarım düzelmiştir.
yok olmamış. intagramda adresi sildim. tekrar ekleyip facebookla eşitledim ama yine haritada aç deyince 250 metre ileriyi gösteriyor

Herkül

Admin
Konular
8,797
MFC Puanı
17,440
yok olmamış. intagramda adresi sildim. tekrar ekleyip facebookla eşitledim ama yine haritada aç deyince 250 metre ileriyi gösteriyor
Instagram yanlış lokasyon göstermesinin önemli nedenleri arasında kullanmış olduğunuz internet sağlayıcının santralinin bulunduğu konum bilgisidir.
Bunu biraz daha açacak olursak siz Turkcell, Vodafone, Turk Telekom Gsm operatöründen birini kullanabiliyor veya evinizde işyerinizde TTnet, Superonline, Turksat veya diğer internet hizmeti veren hizmetten yararlanıyorsanız hizmeti aldığınız internet santrali neredeyse o bölgeden giriş yapmış olursanız.

Bir de telefonunuzun ayarlarında Instagram için konum özelliğinin açık olup olmadığını kontrol edin. Ve Ayrıca şüpheli bir giriş olduğunu düşünüyorsanız ıntagram hesabınıza bağlandığınız cihazı kontrol ediniz. iPhone, Samsung, Xiaomi, Huawei veya hangi model telefon kullanıyorsanız zaten burada göstereceği için karşılaştırınız.
Instagram hatalı konum bu nedenle oluşmaktadır. Birde cihazınızda VPN, Tunel, Proxy gibi uygulamalar kullanıyorsanız buda sizi farklı konumda gösterecektir.
Bunun dışında üçüncü parti uygulamalar kullanıyorsanız takipçi kasma, beğeni kasma, takibi bırakanları görme gibi yazılımlarda farklı bölgeleri işaretleyebilir.

Eğer farklı bir konumdan farklı bir cihazla hesabınızla giriş yapıldığını düşünüyorsanız şifrenizi değiştirerek çıkış yapınız.
Instagram Uygulaması > Profil > Ayarlar > Güvenlik > Giriş Hareketleri adımından kontrolünüzü sağlayabilirsiniz.
Yukarıdaki nedenlerden dolayı instagram hatalı yerleri gösterebilmektedir.

keroLayn

Emektar Üye
Konular
756
MFC Puanı
9,160
Instagram yanlış lokasyon göstermesinin önemli nedenleri arasında kullanmış olduğunuz internet sağlayıcının santralinin bulunduğu konum bilgisidir.
Bunu biraz daha açacak olursak siz Turkcell, Vodafone, Turk Telekom Gsm operatöründen birini kullanabiliyor veya evinizde işyerinizde TTnet, Superonline, Turksat veya diğer internet hizmeti veren hizmetten yararlanıyorsanız hizmeti aldığınız internet santrali neredeyse o bölgeden giriş yapmış olursanız.

Bir de telefonunuzun ayarlarında Instagram için konum özelliğinin açık olup olmadığını kontrol edin. Ve Ayrıca şüpheli bir giriş olduğunu düşünüyorsanız ıntagram hesabınıza bağlandığınız cihazı kontrol ediniz. iPhone, Samsung, Xiaomi, Huawei veya hangi model telefon kullanıyorsanız zaten burada göstereceği için karşılaştırınız.
Instagram hatalı konum bu nedenle oluşmaktadır. Birde cihazınızda VPN, Tunel, Proxy gibi uygulamalar kullanıyorsanız buda sizi farklı konumda gösterecektir.
Bunun dışında üçüncü parti uygulamalar kullanıyorsanız takipçi kasma, beğeni kasma, takibi bırakanları görme gibi yazılımlarda farklı bölgeleri işaretleyebilir.

Eğer farklı bir konumdan farklı bir cihazla hesabınızla giriş yapıldığını düşünüyorsanız şifrenizi değiştirerek çıkış yapınız.
Instagram Uygulaması > Profil > Ayarlar > Güvenlik > Giriş Hareketleri adımından kontrolünüzü sağlayabilirsiniz.
Yukarıdaki nedenlerden dolayı instagram hatalı yerleri gösterebilmektedir.
bahsettiğiniz uygulamaları, girişleri kullanmıyorum instagram konum bilgisini de kontrol ettim sorun görünmüyor.
2 saattir facebookta uğraştım. oradaki yer işaretini konuma ayarladım. koca ilde bulmak zor oldu. ilk başta cadde yol ismi de yazmıyordu. hata bildirdim. biraz zaman geçince isimler çıktı öylelikle halledebildim. instagrama koordinat ekledim direkt. yine 250 metre ileriyi gösterdi kafayı yedim iyice. facebookta düzenledikten sonra birkaç eşitleme falan derken 200 metreye kadar indi. bugün daha fazla uğraşmıcam yarını bekliycem belki kendi kendine düzelir. bu arada haritalardan konum falan ekledim kendi hesabımdan. ama onu nasıl kullanırım bilmiyorum. ileride herkese görünür mü onu da bilemiyorum. şu an görünüyor mu onu da bilmiyorum. neyse en iyisi zamana bırakmak. en azından facebookta tıklayınca adrese tam konum çıkıyor, bu da bi şey. iğneyle kuyu kazıyo gibi hissediyorum şu an, bilmemek çok zor gerçekten....
her şey için teşekkür ederim. düzeltebilirsem yazarım.

keroLayn

Emektar Üye
Konular
756
MFC Puanı
9,160
Geldi!!! Telefonu değiştirdim düzeldi :)
demek ki çözüm bazen bu kadar basitmiş .s.s
arkadaş profilime girdi haritalarda açtı gönderdiği ss tam konum gösteriyor sonundaa.......
o android kullanıyor ben ios ondan kaynaklı mıdır bilmiyorum. bendeki sorun ne bilemiyorum. ama en azından dışarıdan tam konum görülmesi beni rahatlattı. ios kullanan arkadaştan da bi ss istiycem. benim sabahtan beri uğraştıklarımın bi katkısı oldu mu bilmiyorum ama sanırım olay çözüldü.... hiç başka telden bakmak aklıma gelmemişti........... teşekkürler

keroLayn

Emektar Üye
Konular
756
MFC Puanı
9,160
sorun iphonela alakalı galiba. arkadaşta da bende çıkan çıkıyo .s.s zaten bu navigasyon hep yanlış yerlere götürüyordu beni bundanmış demek .s.s

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
sorun iphonela alakalı galiba. arkadaşta da bende çıkan çıkıyo .s.s zaten bu navigasyon hep yanlış yerlere götürüyordu beni bundanmış demek .s.s

iPhone'unuzda o anki konumunuzu bulamıyorsanız​

• Harita uygulaması için Konum Servisleri'ni ve Konum Erişimi'ni açın. Ayarlar uygulamasında Gizlilik'e, ardından Konum Servisleri'ne dokunun. Konum Servisleri'nin açık olduğundan ve Harita uygulamasının Uygulamayı/Araç Takımını Kullanırken şeklinde ayarlandığından emin olun.
  • Aygıtınızda tarihi, saati ve saat dilimini doğru şekilde ayarlayın. Ayarlar uygulamasında Genel'e, ardından Tarih ve Saat'e dokunun. Varsa, Otomatik Ayarla seçeneğini açın.
  • Etkin bir bağlantınız olması için hücresel veriyi veya Wi-Fi'yi açın. Ayarlar uygulamasında Wi-Fi veya Hücresel'e dokunun, ardından bir ağ ya da hücresel plan seçin.
Konum Servisleri konumunuzu belirlemek için GPS, Bluetooth, kitle kaynaklı Wi-Fi erişim noktaları ve baz istasyonu konumlarını kullanır. Harita uygulamasında hâlâ o anki konumunuzu bulamadıysanız Harita uygulamasını kapatın ve yeniden açın. iPhone'unuzu yeniden başlatmayı da deneyebilirsiniz.

++

Yinede aynı sorunu yaşıyorsan aşağıda vermiş olduğum linke tıkla Apple kimliğin ile giriş yapıp
İşyerini ve konumunu ekle @keroLayn

keroLayn

Emektar Üye
Konular
756
MFC Puanı
9,160

iPhone'unuzda o anki konumunuzu bulamıyorsanız​

• Harita uygulaması için Konum Servisleri'ni ve Konum Erişimi'ni açın. Ayarlar uygulamasında Gizlilik'e, ardından Konum Servisleri'ne dokunun. Konum Servisleri'nin açık olduğundan ve Harita uygulamasının Uygulamayı/Araç Takımını Kullanırken şeklinde ayarlandığından emin olun.
  • Aygıtınızda tarihi, saati ve saat dilimini doğru şekilde ayarlayın. Ayarlar uygulamasında Genel'e, ardından Tarih ve Saat'e dokunun. Varsa, Otomatik Ayarla seçeneğini açın.
  • Etkin bir bağlantınız olması için hücresel veriyi veya Wi-Fi'yi açın. Ayarlar uygulamasında Wi-Fi veya Hücresel'e dokunun, ardından bir ağ ya da hücresel plan seçin.
Konum Servisleri konumunuzu belirlemek için GPS, Bluetooth, kitle kaynaklı Wi-Fi erişim noktaları ve baz istasyonu konumlarını kullanır. Harita uygulamasında hâlâ o anki konumunuzu bulamadıysanız Harita uygulamasını kapatın ve yeniden açın. iPhone'unuzu yeniden başlatmayı da deneyebilirsiniz.

++

Yinede aynı sorunu yaşıyorsan aşağıda vermiş olduğum linke tıkla Apple kimliğin ile giriş yapıp
İşyerini ve konumunu ekle @keroLayn

olmadı maalesef.........................

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450