Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Facebook kendi küçük kasabasını kuruyor

İlda

Özel Üye
Özel Üye
  • Üyelik Tarihi
    16 Haz 2017
  • Mesajlar
    9,016
  • MFC Puanı
    124
  • MFC Seviyesi

Facebook kendi küçük kasabasını kuruyor

Facebook köyüne hoş geldiniz. Her gün*milyarlarca*insanın vaktini geçirdiği Facebook, şimdi de insanların fiziksel dünyada vakitlerini geçirebileceği bir köy kuruyor.

İnternet devi, şirket merkezinin olduğu bölgeyi evlerin, dükkanların ve hatta bir de otelin olduğu bir yaşam merkezi haline getirmeyi amaçlıyor.

Her şeye sahip bir kasaba

Facebook, yeni planlarını geçtiğimiz Perşembe günü açıkladı. Plana göre Menlo, Kaliforniya’da Facebook yerleşkesini büyütmek adına ciddi çalışmalar başlatıldı. Facebook’un 2015 yılında 400 milyon Dolar’a aldığı 22 hektarlık alan, ana merkezin tam karşısında. Bu alanda 1.500 hanelik bir inşaat yapılacak.

Facebook’un paylaştığı bilgilere göre burası karma yaşam konseptiyle hazırlanmış bir köy olacak. Facebook köyünün sakinleri için, ki çoğunun Facebook çalışanları olacağı öngörülüyor, ulaşımdan konaklamaya birçok imkan sunulacak.

“11.000 m2’lik alanda alışveriş için dükkanlar, eczaneler, manav gibi ihtiyaca yönelik birçok yapı bulunacak” diyor Facebook.Planın ortalama 10 yıl içerisinde tamamlanması bekleniyor. Planın ilk aşaması olan evler ve market 2021 yılının ilk yarısında tamamlanacak. Devamının ise sonraki 2 yıl içerisinde bitirileceği tahmin ediliyor.Her ne kadar ilk yerleşeceklerin Facebook çalışanları olacağı düşünülse de, şirketin bu projesi herkese açık olacak. Evlerin fiyatları ise daha erişilebilir olması adına piyasa fiyatlarının altında olacak.

Çalışanların, şirkete bu kadar yakın yaşayabilmesinin bir faydası da elbette bölgedeki trafiğin azaltılması olacaktır.

Facebook planlarını açıklamış olsa da henüz bu proje onaylanmış değil. Önümüzdeki 2 yıl içerisinde projenin onaylanması bekleniyor.

Sosyal medya

GM 5 d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
Üst Alt