Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Facebook Sarhoş Fotoğrafları Engelleyecek

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,314
  • MFC Puanı
    15,914
  • MFC Seviyesi

Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağı Facebook yeni bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Yeni teknoloji sayesinde oluşturulan asistan alkollüyken çekilen fotoğrafları engelliyor.
Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağı Facebookyeni uygulamalarla gelişimini sürdürmeye devam ediyor. Bu haberimizin konusu henüz hayata geçmiş bir uygulama olmasa da çalışılan bir uygulama. Yani önümüzdeki dönemlerde bu uygulama hayata dönebilir.


Kafa güzelken arkadaşların çektiği fotoğraflar engellenecek
Alkol ya da başka bir maddenin kullanılmasıyla beraber oluşan sarhoşluk dolayısıyla yaşanan en büyük sorunlardan bir tanesi fotoğraf. Yaşanan o anların fotoğraflanması ve paylaşılması daha sonra kişilerin başına sorunlar çıkartabiliyor.
Yazılım sarhoş çekilen fotoğrafları algılayacak ve engelleyecek.


Yazılım nasıl çalışacak?
Yann Lecun adlı bir Facebook çalışanının dile getirdiği yeni uygulama kişilerin sarhoş ve ayık hallerindeki ifadeleri ayırabilecek kapasitede. İşte bu yanıyla da sarhoş fotoğraflar engellenebilecek. Lecun Facebook'un dijital asistan yaratmak istediğini de dile getirdi.


Bu içeriği annen ya da patronun görsün ister misin?
Facebook baba gibi korumacı politikasını daha da artırabilecek bir uygulama için çalışıyor. Facebook yapılan yeni yazılımla kullanıcılara "Bu içeriği annenin ya da patronunun görmelerini istediğinden emin misin?" sorusu sorulacak.
Bu yazılımla beraber istemediğiniz fotoğraflarınızın başkaları tarafından yüklenmeleri engellenecek. Ayrıca içeriklerin de görüntüleme skalasını daha iyi bir şekilde ayarlayabileceksiniz.
 
Üst Alt