Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Facebook sayfa ve reklam ölçümlemelerine yeni özellikler ekliyor

İlda

Özel Üye
Özel Üye
  • Üyelik Tarihi
    16 Haz 2017
  • Mesajlar
    9,019
  • MFC Puanı
    84
  • MFC Seviyesi

Facebook sayfa ve reklam ölçümlemelerine yeni özellikler ekliyor

Aylık*2 milyar kullanıcı sayısını aşan Facebook, sayfa ve reklam istatistiklerini iyileştirmek için kolları sıvadı. Hem reklam hem de sayfa istatistikleri kanadında daha iyi performans almanızı sağlayacak*yeni özellikler*geliyor.

Facebook’un yakın gelecekte devreye alması beklenen metriklerden biri*‘landing page view‘. Adından da anlaşılacağı gibi, reklam sonrasında tıklanan linklere yönelik sayfaların açılma süresindeki kullanıcı davranışlarını ölçümlüyor. *‘landing page view‘den *Facebook’un reklam oluşturma aracındaki *Trafik KPI’ını *kullananlar faydalanabilecek.

‘Pre impression activity breakdown’*Facebook’un reklam panelinde duyurduğu diğer bir özellik.*Önümüzdeki haftalarda**reklamverenlere sunulacak olan bu metrik*ile işletmeler, reklamla etkileşime geçen kişilerin yeni bir ziyaretçi mi yoksa mevcut ziyretçi mi olduğunu ölçümleyebilecek. Facebook’un yaptığı açıklamaya göre, Pre-impression breakdown, özellikle ürün tavsiyesi ile alakalı geniş hedef kitlesi olan dinamik reklamlarda çok faydalı olacak.

Sayfalar artık daha interaktif

Facebook, reklam panelinin yanı sıra marka sayfaları istatistiklerine yeni yetkinlikler ekliyor.**Sayfalar bildiğiniz üzere beğenilmeden sadece takip de edilebiliyor. *Facebook bu durumu göze alarak, işletmelerin kendi sayfalarını *kaç kişinin takip ettiğini ve takibi bıraktığıni*follows*ile ölçümleyebilmesini sağlayacak. Öte yandan bu kişilerin demografik bilgileri, takibin nerede olduğu, organik ya da sponsorlu yollardan mı olduğuna yönelik bilgilere de ulaşılabilecek.

[http://webrazzi]

Facebook sayfalarına eklenen bir diğer özellik ise*‘previews’. Kişilerin sayfanıza yönelik bilgilere nasıl ulaştığını tespit etmeye yönelik bir metrik. Bildiğiniz üzere, kullanıcılar, marka sayfaları hakkındaki bilgileri sayfalarına tıklamadan da öğrenebiliyorlar. Bu metrik, Facebook’un masaüstü*bilgisayar kullanımında, *sayfayı ziyaret etmeden, sayfa hakkında kaç kişinin bilgi*aldığını*gösterecek.

Kişilerin her zaman Facebook üzerinden arkadaşlarından ya da ailelerinden gelen tavsiyeleri dikkate çoğu kez paylaşılıyor. Bu durumdan yola çıkan Facebook*‘recommendations’larla sayfaların, kullanıcı arkadaşları ya da aileleri tarafından kaç defa tavsiye edildiklerini gösterebilecek.

Facebook’un önümüzdeki aylarda daha iyi ölçümlemeler için sayfalara ve reklam alanlarına daha fazla yetkinlik getirmesi bekleniyorWebrazzi
 
Üst Alt