Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Facebook, yeni video sekmesini test etmeye başladı

İlda

Özel Üye
Özel Üye
  • Üyelik Tarihi
    16 Haz 2017
  • Mesajlar
    9,016
  • MFC Puanı
    124
  • MFC Seviyesi

Facebook, yeni video sekmesini test etmeye başladı

Örsan Çetin
Facebook’un videoları ne kadar sevdiğini biliyoruz. Platformu daha da video merkezli bir hale getirmek için Facebook elinden geleni yapmaya devam ediyor. Yakın zamanda test etmeye başladığı yenilenmiş video sekmesi ile de “izleyicilerini” YouTube’a kaptırmamak istediğini bizlere bir kez daha hatırlatıyor.

Henüz kısıtlı bir bölgede test ediliyor

Yeni video sekmesi şu anda Hindistan’da ve sadece Android cihazlarda test ediliyor. Uygulamanın sekmeler kısmına yeni eklenen “oynat tuşu” simgesi kullanıcılara farklı bir video alanı sunuyor. Bu sekmeye tıklayan kullanıcılar ilgilendikleri konuya göre bir seçim yapıp sonsuz videolarla karşılaşıyorlar. Videolar Eğlence, Komedi, Hayat, Hayvanlar, Spor ve Haberler gibi farklı kategorilerde kullanıcılara sunuluyor.

[https://sosyalmedya-co]

Facebook, 2016’nın Nisan ayında benzer bir keşif özelliğini canlı yayınlar için test etmişti. Oradan elde edilen verilerle şimdi öne çıkan videoların keşfi için kullanıcılarına böyle bir özellik sunuyor. Şu anda kullanıcılara sunulan videolar en son yüklenenler değil. Daha ziyade kullanıcının alışkanlığına göre en çok etkileşim göstereceği videolar sunuluyor. Bu da daha eskiden yüklenen videoların da sıralamaya girmesi demek. Facebook, rakibi YouTube’dan bazı konularda esinlenmiş gibi duruyor.

Videolar konusundaki bu yaklaşımlarının yeni hangi özelliklerin gelişmesinde etkili olacağı merak konusu şu anda. Ancak video içi reklamlar gibi özellikler sayesinde kazancını katlamayı başaran Facebook’un bu alanda daha fazla çalışma yapacağını tahmin etmek çok da zor değil.


Sosyalmedya.com
 
Üst Alt