Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Facebook'a Dislike Mı Geliyor?

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,441
  • MFC Puanı
    21,644
  • MFC Seviyesi

Facebook'un kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg Facebook merkezinde geçrekleşen soru cevap etkinliğinde Dislike butonu hakkındaki görüşlerini açıkladı.
Facebook CEO'su Mark Zuckerberg Facebook merkez ofisinde Townhall'da gerçekleşen soru cevap etkinliğinde yöneltilen sorulardan en çok oy alanları cevapladı.
Etkinlikten sonra Mark Zuckerberg'ün kendi Facebook hesabı üzerinde yayınladığı videoda ise Zuckerberg uzun zamandır dedikoduları gündemde olan ve birçok kişinin merak ettiği Dislike butonu konusuna açıklık getiriyor.
Mark Zuckerberg yaptığı açıklamada Dislike yani Beğenme butonu hakkında düşündüklerini ancak bu butonu koymanının Like yani Beğen butonu koymak kadar kolay olmadığını aktardı.
Zuckerberg Beğen butonu olumlu duygular ifade ettiği için kullanıcıların kendilerini rahat hissederek kolaylıkla bu butonu kullandıklarını ve paylaşımın sahibinin de bundan mutluluk duyduğunu belirtti.
Ancak kullanıcıların Facebook'ta her zaman iyi bir haber ya da olay paylaşmadığını bazen bir ölümbir facia da paylaşabildiklerini ve arkadaşlarının bu paylaşımlarda Beğen butonu kullanırken kendilerini rahat hissetmediklerini ve insanların farklı duygularını ifade edebilmesinin çok güçlü olabileceğini ancak bunu yapmak için doğru yolu bulmak zorunda olduklarını aktardı.
Aslına bakacak olursanız bir bakıma Mark Zuckerberg bu soruya verdiği cevabı kendi Facebook hesabından da paylaşarak bu konuda bir kamuoyu yoklaması yapıyor gibi görünüyor. Muhtemelen bu andan itibaren gelen tepkilere dayanarak Facebook Dislike butonu konusunda kesin kararını verecektir.
 
Üst Alt