Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Facebook’un kamera kısmı için GIF oluşturma özelliği geldi

İlda

Özel Üye
Özel Üye
  • Üyelik Tarihi
    16 Haz 2017
  • Mesajlar
    9,016
  • MFC Puanı
    124
  • MFC Seviyesi

Facebook’un kamera kısmı için GIF oluşturma özelliği geldi


Facebook mobil uygulaması içinde bulunan kamera kısmına*GIF*oluşturma özelliği geldi. Bu hamlesi ile hızlı bir şekilde GIF oluşturmak için oldukça başarılı bir alternatif haline gelen*Facebook‘un GIF oluşturma özelliğini sol üst kısmında bulunan kamera butonuna tıklayarak veya uygulama içinde sağa kaydırarak kullanabilirsiniz.

Kamera*kısmına ulaştıktan sonra normal seçeneğinin yanında yer alan GIF seçeneği ile GIF oluşturmaya imkan veren Facebook, oluşturulan GIF’lere çerçeve ve filtreler eklenmesine de olanak tanıyor. İnternet dünyasının sevilen efektlerinden olan*Prisma*efektini GIF’lerde kullanabileceğinizi de ekleyelim.

[https://webrazzi]

Facebook dışına çıkamıyor

Oluşturulan GIF’lerin tek kötü yanı ise sadece Facebook içerisinde paylaşılabiliyor olması. Facebook’un*hikayeler*kısmında veya sayfanızda paylaşabileceğiniz GIF’ler, Facebook dışına çıkamıyor. GIF konusunda yaptığı çalışmaları hızlandıran Facebook, geçtiğimiz Haziran ayında yorumlar kısmı için de GIF desteği vermeye*başlamıştı.

Şu an için tüm Facebook kullanıcıları için sunulmayan GIF oluşturma özelliğinin kısa süre içinde tüm kullanıcılara ulaşması bekleniyor. İlk olarak Facebook’un*Android*uygulamasında karşımıza çıkan GIF oluşturma özelliğinin*iOSplatformu için ne zaman sunulacağı hakkında ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.


Webrazzi
 
Üst Alt