Facebook’un kamera kısmı için GIF oluşturma özelliği geldi

İlda

Özel Üye
Özel Üye
Profil Bilgileri
Üyelik Tarihi
16 Haz 2017
Mesajları
9,099
Puanları
0
Facebook’un kamera kısmı için GIF oluşturma özelliği geldi


Facebook mobil uygulaması içinde bulunan kamera kısmına*GIF*oluşturma özelliği geldi. Bu hamlesi ile hızlı bir şekilde GIF oluşturmak için oldukça başarılı bir alternatif haline gelen*Facebook‘un GIF oluşturma özelliğini sol üst kısmında bulunan kamera butonuna tıklayarak veya uygulama içinde sağa kaydırarak kullanabilirsiniz.

Kamera*kısmına ulaştıktan sonra normal seçeneğinin yanında yer alan GIF seçeneği ile GIF oluşturmaya imkan veren Facebook, oluşturulan GIF’lere çerçeve ve filtreler eklenmesine de olanak tanıyor. İnternet dünyasının sevilen efektlerinden olan*Prisma*efektini GIF’lerde kullanabileceğinizi de ekleyelim.

[https://webrazzi]

Facebook dışına çıkamıyor

Oluşturulan GIF’lerin tek kötü yanı ise sadece Facebook içerisinde paylaşılabiliyor olması. Facebook’un*hikayeler*kısmında veya sayfanızda paylaşabileceğiniz GIF’ler, Facebook dışına çıkamıyor. GIF konusunda yaptığı çalışmaları hızlandıran Facebook, geçtiğimiz Haziran ayında yorumlar kısmı için de GIF desteği vermeye*başlamıştı.

Şu an için tüm Facebook kullanıcıları için sunulmayan GIF oluşturma özelliğinin kısa süre içinde tüm kullanıcılara ulaşması bekleniyor. İlk olarak Facebook’un*Android*uygulamasında karşımıza çıkan GIF oluşturma özelliğinin*iOSplatformu için ne zaman sunulacağı hakkında ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.


Webrazzi
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Üst